Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   VERSUS AUTO (https://forum.4tuning.ro/55-versus-auto.html)
-   -   Audi S3 SKN vs Audi S3 NONAME (https://forum.4tuning.ro/55-versus-auto/70256-audi-s3-skn-vs-audi-s3-noname.html)

andreitentean 09-03-08 03:40

Audi S3 SKN vs Audi S3 NONAME
 
Acest topic este un drept la replica catre un topic aparut pe un forum de mana a doua unde cursele se castiga din tastatura si unde visele depasesc realitatea.
Intre aceste 2 masini au fost "multiple intreceri" toate castigate de Nadir.
Eu AM FOST PREZENT LA TOATE ACESTE intalniri, cum de altfel pot confirma peste 40 de oameni, unde rezultatula fost tot timpul acelas : S3 NADIR CASTIGATOR.

Este posbil ca bataia rusinoasa sa se datoreze unei scapari de compresie pe la filetul bujiilor masinii pierzatoare (care tin sa mentionez ca nu apartine lui NADIR) datorata multiplelor operatiuni de schimbare a bujiilor necesara cam la 2 saptamani.

Reamintesc pe aceasta cale posesorului masinii secunde cum a venit cu o oarecare disperare in cautarea unor sfaturi tehnice pertinente, tunerul resposabil de lucrare fiind depasit de problema intalnita.

Incercare rusinoasa de denigrare a performantelor firmei SKN, firma care dupa ce ca asigura si locul 1 clientului mai ofera si 2 ani garantie asupra hergheliei.

Nota tehnica pt guru,fratele lui guru, prietenul lui guru si topitorului de bujii : nu trebuie sa creati un tel din depasirea intr-o liniuta a unei masini resoftate de catre SKN, SKN nu urmareste extragerea ultimelor resurse din motor, dinamica este mult mai importanta decat puterea la turatii mari si increderea clientului in masina proprie la inceputul unui drum catre Paris este la fel de importanta.
SKN e cei mai ZMEI.

Alex_55 09-03-08 17:20

Re: Audi S3 SKN vs Audi S3 NONAME
 
nimeni nimic ?!?!?

alecsutu1 10-03-08 11:43

Re: Audi S3 SKN vs Audi S3 NONAME
 
pai,pe celalant forum ieri a fost un mesaj de genul:
Cum a mai fost aseara domnilor ? A castigat S3 by TCM din nou si , a batut si un S5 si a stat bine si cu M3 2008 .
acum depinde daca Noname=TCM
:lol:

ERY 10-03-08 12:29

Re: Audi S3 SKN vs Audi S3 NONAME
 
:)...dincolo scria ca ydt vs nadir = 3 -0

andreitentean 10-03-08 15:39

Re: Audi S3 SKN vs Audi S3 NONAME
 
https://www.youtube.com/watch?v=4XhLLXUgK8Q

Da, 3-0. Dar pentru Nadir.

bbm 11-03-08 07:33

Re: Audi S3 SKN vs Audi S3 NONAME
 
pai noi am fost acolo dar nu prea a fost sebi sau nu l am vazut noi dar stii bine ca sebi mai are si alte feluri de a fi undeva.....

nadir 11-03-08 13:09

Re: Audi S3 SKN vs Audi S3 NONAME
 
Quote:

Originally Posted by alecsutu1 (Post 1413717)
pai,pe celalant forum ieri a fost un mesaj de genul:
Cum a mai fost aseara domnilor ? A castigat S3 by TCM din nou si , a batut si un S5 si a stat bine si cu M3 2008 .
acum depinde daca Noname=TCM
:lol:

cam asa mananca un s5 bataie de la s3 SKN

https://www.youtube.com/watch?v=QlBYxVwM-zE

ERY 11-03-08 15:06

Re: Audi S3 SKN vs Audi S3 NONAME
 
Cam bine te misti dnu NADIR...hai .. pe cand vizita aici ? sa fac cartile.:)

nadir 11-03-08 15:42

Re: Audi S3 SKN vs Audi S3 NONAME
 
cand am vrut sa vin la cta nu ati fost in stare sa va adunati :P
vin ca deh incepe sezonu vostru plaja, mare, topless, vrb in privat mai mult ;)

Hooya1985 11-03-08 18:20

Re: Audi S3 SKN vs Audi S3 NONAME
 
Quote:

Originally Posted by andreitentean (Post 1410893)
Acest topic este un drept la replica catre un topic aparut pe un forum de mana a doua unde cursele se castiga din tastatura si unde visele depasesc realitatea.
Intre aceste 2 masini au fost "multiple intreceri" toate castigate de Nadir.
Eu AM FOST PREZENT LA TOATE ACESTE intalniri, cum de altfel pot confirma peste 40 de oameni, unde rezultatula fost tot timpul acelas : S3 NADIR CASTIGATOR.

Este posbil ca bataia rusinoasa sa se datoreze unei scapari de compresie pe la filetul bujiilor masinii pierzatoare (care tin sa mentionez ca nu apartine lui NADIR) datorata multiplelor operatiuni de schimbare a bujiilor necesara cam la 2 saptamani.

Reamintesc pe aceasta cale posesorului masinii secunde cum a venit cu o oarecare disperare in cautarea unor sfaturi tehnice pertinente, tunerul resposabil de lucrare fiind depasit de problema intalnita.

Incercare rusinoasa de denigrare a performantelor firmei SKN, firma care dupa ce ca asigura si locul 1 clientului mai ofera si 2 ani garantie asupra hergheliei.

Nota tehnica pt guru,fratele lui guru, prietenul lui guru si topitorului de bujii : nu trebuie sa creati un tel din depasirea intr-o liniuta a unei masini resoftate de catre SKN, SKN nu urmareste extragerea ultimelor resurse din motor, dinamica este mult mai importanta decat puterea la turatii mari si increderea clientului in masina proprie la inceputul unui drum catre Paris este la fel de importanta.
SKN e cei mai ZMEI.

Topitoru de bujii te asteapta pe tine nu pe nadir .

Hooya1985 11-03-08 18:27

Re: Audi S3 SKN vs Audi S3 NONAME
 
Quote:

Originally Posted by andreitentean (Post 1414154)

Auzi tu pui doar filmu in care nu am bujii??
Eu m-am dat de 8 ori
De 3 ori cand eram stock amandoi
Apoi ne-am dat cand nu aveam bujii si e filmu pus de tine si a castigat nadir
Apoi ne-am dat urmatoarea sapt si am castigat o data la sfarsitu lui a 3-a si o dat la sfarsitul treptei 4
Dar tu vorbesti in necunostinta de cauza
Am mai fost o cursa cand ne-am dat toti 3 pe ***** si am castigat pe plecare in fata la amandoi si s-a terminat tu primul loc,nadir 2 si eu 3.
Ultima cursa de pe **** eu cu 3 persoane nadir cu prietena am castigat detasat .
Daca vrei iti pot demonstra live dar nu il baga nadir,daca vrei cerei masina si ne dam noi 2 ca vad ca deja e ceva personal pt tine.
Eu cu Nadir nu am nici o ranchiuna tu se pare ca ai ceva cu mine.
Te astept la start


Te saluta,topitoru de bujii ! :)

SEBASTIAN 11-03-08 21:38

Re: Audi S3 SKN vs Audi S3 NONAME
 
Se pare ca MINCIUNA este poitica referata a unora ce reprezinta skn-tuning la Bucuresti, iar chestia cu zmei e pt femei.

voinea 12-03-08 10:02

Re: Audi S3 SKN vs Audi S3 NONAME
 
Domnule andreitentean, produsul vandut de firma dvs nu este cu nimic mai bun sau mai rau decat produsul nostru. Sunt similare. Asta se stie dar va lasam sa credeti ce vreti. Totusi va sfatuiesc sa nu mai jigniti imaginea firmei TCM Turbo prin catalogarea noastra ca NONAME. Spre deoasebire de dvs care doar sunteti reseller SKN in Romania noi chiar avem o retea de distributie in toata tara prin colaboratori la fel de priceputi ca si angajatii dvs si suntem recunoscuti in afara pe situl unor companii ce produc aparatura de tuning sau pe forumuri de specialitate. Experienta se poate masura si prin numarul cunostintelor valoroase de afara ce pot ajuta oricand la a avea rezultate deosebite. In plus volumul nostru de masini tunate sunt foarte convins ca depaseste cu mult volumul SKN Romania. O ultima remarca : un om de vanzari corect nu vine la altcineva in firma sa incerce sa convinga un client ca ce minuni si-a facut el pe masina lui la el in firma (asta cand erati dvs la noi si tunam o Skoda 1.8T si incercati sa vindeti clientului un DV mai bun.
Va doresc o zi buna si sa auzim numai de mine.

mpa 12-03-08 10:17

Re: Audi S3 SKN vs Audi S3 NONAME
 
Ce e mai curios e ca sa plecat de la un razboi intre persoane si acum se pare ca se impinge la un razboi in piata de tuning din Romania. Daca la inceput credeam ca Andrei Tentean are o problema cu Sebastian si Sebastian cu Andrei Tentean acum am ajuns la nivelul urmator.
Andrei ai fost acuzat ca vinzi un soft bun ( mai mult sau mai putin nu stau sa fac comparatii) dar la un pret mare, prohibitiv oferind in plus fata de competitori un suc, o cafea sau o apa si un showroom ingrozitor de civilizat, modern si bine pus la punct.
Acum in schimb din plictiseala, disperare, lipsa de clienti sau reclama negativa primita incepi incet incet sa ataci imaginea altor firme de tuning din Romania.
De la a avea comentarii la adresa lui Sebastian ai trecut la imaginea Racing Code.
Acum intru aici si vad ca te legi de TCM cu care chiar nu ai nimic de impartit.
TCM ofera softuri la 30/40% din pretul tau. TCM ofera softuri custom facute dupa cerintele clientului si are o experienta pe piata din Romania suficient de mare.
Pe cine mai iei la rand? DimSport? Rabanne?
Ai suficienti clienti care vin sa dea 2000 euro pe soft dupa ce au dat 60k, 70k pe masina fiindca acolo la tine se simt ca la cafeneaua cu care sunt obisnuiti in centru.
TCM face masini de 10k, 20k, care oricum nu ar veni sa dea 10%-20% din valoarea masinii la tine. Nu e un conflict de interese. E doar o cale gresita pe care o iei iarasi.

blazeyblaze 12-03-08 14:14

Re: Audi S3 SKN vs Audi S3 NONAME
 
Da-mi voie sa te inteleg.....te-au angajat drept avocat?


All times are GMT +2. The time now is 23:36.

- Copyright 2024 4Tuning