Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Masina mea Volkswagen (https://forum.4tuning.ro/120-masina-mea-volkswagen.html)
-   -   Golf 2 - 1.6 (https://forum.4tuning.ro/120-masina-mea-volkswagen/70205-golf-2-1-6-a.html)

cipricipri 08-03-08 16:53

Golf 2 - 1.6
 
17 Attachment(s)
Masinutza mea , de la inceput pana in prezent ....
VW Golf MK2 1.6 Benzina
Cumparat in septembrie 2007 dupa cara a urmat o revizie totala :schimbat toate bucsile,garnituri ,furtune motor , sch pompa de apa,sch filtre , revizie frane ,remediat probleme cutie de viteze....
Am inceput cu:
-toba finala sport
-niste jante pe 15" cu cauciucuri Nokian NRVi 195/50/15
-alarma +inch.centralizata Pilot
-folii geamuri omologate RAR
-stopuri fumurii Hella
-semnalizari fata albe
-grila fara semn + pleoapa(made by prostreet)
-muzica : player Sony CDX-GT410U+2 dif Blaupunkt 13cm(fatza usi)+2 dif Blaupunkt 6x9"(spate)+amplif+subwoofer
-faruri clare cu AngelEyes InPro
-eliminat catalizator si schimbat tot traseul de evacuare
-filtru conic sport Yed
-volan+cap schimbator sport

........urmeaza mai multe.....

<<Masina ta s-a nascut o copie , fa-o sa moara unica !!>>

bogmotorsport 08-03-08 17:02

Re: Golf 2 Baia Mare
 
frumoasa masina...la cati mai multi km fara neplaceri...
nu te-ai gandit sa ii pui bari late?nu ti-ar fi placut mai mult modelul acela cu angel eyes dar pe negru?veneau mai bine ca ai si stopurile fumurii...si inca ceva bad look-ul acela...parca ar fi aratat mai bine doar cu o pleopa
in rest e super ok masina...poate faci si niste poze la interior

cipricipri 08-03-08 17:26

Re: Golf 2 Baia Mare
 
Ms ,bari late urmeaza , de unde am luat farurile nu aveau numai asa iar de pleoapa nush cum te-ai gandit tu .
O sa pun si niste poze cu interiorul.

bogmotorsport 08-03-08 17:34

Re: Golf 2 Baia Mare
 
1 Attachment(s)
uite despre modelul asta de pleoapa iti spuneam...bad look-ul ala mi se pare cam fortat acum fiecare cu gusturile lui...oricum masina pare ingrijita...si eu am avut un gti model kr de 139cp dupa care ii duuuuuc doooooorul:cry::cry:

dubmaniacks 08-03-08 20:29

Re: Golf 2 Baia Mare
 
arata bine masina.

°SFC° 08-03-08 21:12

Re: Golf 2 Baia Mare
 
Arata foarte bine masina, un aspect clean!

Ce planuri ai pe viitor?

P.S: Frate de abia astept sa pui poze cu interiorul masinii... am fost si sunt fan Golf MK2.

cipricipri 09-03-08 11:55

Re: Golf 2 Baia Mare
 
Ma bucur ca va place masina , iar poze cu interiorul o sa pun de luni incolo.

Gti_Turbo 21-03-08 06:28

Re: Golf 2 Baia Mare
 
frumos ! imi place golful asta asa simplu si cu bun gust ! sfatul meu .... pune-i bara fata si spate de pe un model gti ... ma refer la barele alea late .... si arcurile aripilor cele de plastic ... de la un gti .... o va contura putin si o va face mai masiva ! iar ca upgrade la frane pune-i fuzete cu discuri pe spate ! tot de la un gti .. se monteaza f simplu si crede-ma ca merita ! la interior opteaza pentru un interior tot de gti ... incearca sa o faci cat mai originala .... spor la treaba !

adisoruc 21-03-08 13:03

Re: Golf 2 Baia Mare
 
foarte frumos cipri. un model reusit. si acum daca vrei sa te ajut cu orice componenta din fibra de carbon custom made by my shop, poti sa lasi un pm si discutam.

morpheusmaster 22-03-08 00:53

Re: Golf 2 Baia Mare
 
E frumoasa masina...imi place mult de tot proiectul tau :) mult succes in continuare ;)

cipricipri 22-03-08 08:50

Re: Golf 2 Baia Mare
 
7 Attachment(s)
mai pun niste poze , si o sa pun si mai noi cam in 2 saptamani ca acum stau in pat cu picioru' in ghips:(

https://forum.4tuning.ro/120-masina-mea-volkswagen/70205-golf-2-1-6-a.html

bogmotorsport 22-03-08 15:02

Re: Golf 2 Baia Mare
 
noi tot asteptam pozele cu interiorul:lol:si inca o chestie...etrierul ala verde....parca nu isi are rostul culoarea aia acolo.nu se asorteaza cu nimic

cipricipri 26-03-08 09:32

Re: Golf 2 Baia Mare
 
O sa pun si cu interiorul dar mai am de lucru la el.In primul rand sper sa imi gasesc un ceas cu turometru(cu 2 mufe) dupa care trebuie sa ii schimb iluminarea , sa imi iau niste presuri frumoase ca ale mele sunt cam obosite , niste pedale de aluminiu si o sa mai vad ce o sa fac.

dey 05-04-08 00:53

Re: Golf 2 Baia Mare
 
Interior !!!

cipricipri 05-04-08 11:20

Re: Golf 2 Baia Mare
 
Cat de repede pun si cu interiorul dar momentan sunt cu piciorul in gips si nu ma tare pot deplasa !8)


All times are GMT +2. The time now is 14:51.

- Copyright 2024 4Tuning