![]() |
Conceptele lui Ken Okuyama la Geneva '08
17 Attachment(s)
https://forum.4tuning.ro/imagehosting...2adfbc0018.jpg
Conceptele lui Ken Okuyama la Geneva '08 Ken Okuyama e cunoscut pentru designul exoticelor Ferrari 612 Scaglietti, Ferrari Enzo si Maserati Quattroporte. A parasit Pininfarina in 2006, si in prezent detine propria firma de creatie, Ken Okuyama Design. La Geneva '08, a adus modelele K.0 7 si 8. Roadsterul K.0 7 are o lungime de 3580 mm, o latime de 1850 mm si o inaltime de 1100 mm. Motorul este unul DOHC de 2000 cc, cu patru cilindri, si dezvolta 240 CP la 8300 RPM. Cuplul maxim este de 203 Nm @ 7000 RPM. Al doilea concept, K.0 8 Coupe, are o motorizare electrica. |
Re: Conceptele lui Ken Okuyama la Geneva '08
n-arata rau masinile da nici foarte bine
|
Re: Conceptele lui Ken Okuyama la Geneva '08
mi se pare cam lata da in rest e faina
|
Re: Conceptele lui Ken Okuyama la Geneva '08
:) hmmm interesanta masina ... chiar imi place .. :shock::shock::shock: vreau si eu una :))
|
Re: Conceptele lui Ken Okuyama la Geneva '08
destul de original....arata chiar bine mai ales aia rosie
|
Re: Conceptele lui Ken Okuyama la Geneva '08
aia rosie e super tare, farurile alea ma innebunesc
|
Re: Conceptele lui Ken Okuyama la Geneva '08
imaginatie bogata, dar nu prea sunt practice.
|
Re: Conceptele lui Ken Okuyama la Geneva '08
Incredibil......nici macar Okuyama nu scapa de senzationala "inspiratie" si "intuitie" in materie de design auto a "Gigelului" si "Costelului" autohton....
Astept cu nerabdare ca raspuns la acest post sa fie trentita placa lui Seneca (stiti voi........."AIA" cu Gusturile :rolleyes2 ) si cu aceasi fervoare comentariile cretinoide la adresa "JENTILOR :dizzy: ) Muuuuuuuulta lume :chew: pe toate thredurile........ |
Re: Conceptele lui Ken Okuyama la Geneva '08
nu mi se pare cv special....si nici nu prea imi place designul...mi se pare o masina DOAR DE SALON
|
Re: Conceptele lui Ken Okuyama la Geneva '08
Eu sincer m-am indrgostit e super masinutza si agresiva pe deasupra e misto rau de tot!!!
|
Re: Conceptele lui Ken Okuyama la Geneva '08
cea rosie.. e putin uratzica..
|
Re: Conceptele lui Ken Okuyama la Geneva '08
Bravo lui ! ! ! Sunt reusit ambele ....Dar cea rosie e mortala ;) :D
|
Re: Conceptele lui Ken Okuyama la Geneva '08
super atri amsinile...:shock:....
|
Re: Conceptele lui Ken Okuyama la Geneva '08
interesante ...
|
Re: Conceptele lui Ken Okuyama la Geneva '08
arata super bine si e super usoara cred cred ca ai aproape aceasi senzatie ca pe motor pe asta:D
|
| All times are GMT +2. The time now is 18:53. |
- Copyright 2026 4Tuning