Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Cluj Street Racing (https://forum.4tuning.ro/176-cluj-street-racing.html)
-   -   Rebirth of a car (https://forum.4tuning.ro/176-cluj-street-racing/7005-rebirth-of-car.html)

Xdriver 31-07-05 00:34

Rebirth of a car
 
Este vorba de un Ford Taunus din `78, pe care m-am hotarat sa il modofic sa arate putin mai.......altfel :wink:
Am inceput cu sistemul de directie si supensie. Am schimbat toate rotulele si bucsaraia, am pus amortizoare noi- pe gaz- fata si spate.

Xdriver 31-07-05 00:41

episodul 2
 
3 Attachment(s)
Am modificat capota motorului, am coborat-o putin peste faruri, am taiat bara fata si am montat 2 faruri halogene.

Xdriver 31-07-05 00:48

episodul 3
 
5 Attachment(s)
Am inlocuit scaunele originale cu unele Recaro.
AM montat un sistem de alarma la care am conectat sistemul de deschidere al usilor si al portbagajului, deoarece am \"barbierit\" usile si capota spate. De asemenea am scos si nr din spate.

Xdriver 31-07-05 00:51

hell...o
 
AZi am montat noile stopuri, in curand o sa mai postez niste poze.
Pana atunci astept comentarii, propuneri, sugestii....

florin_cars 31-07-05 01:25

in primul rand Bravo :peace: ca ai reusit sa faci atatea, in al doilea rand: U R a crazy madafaka !!! :twisted:

sorry dar n-am gasit nici un electromotor pt tine, doar unul care l-am incercat pe baterie si a facut scurt si nu s-a mai oprit.

motorul in final care se catzara pe punte?

nishte lucraturi in sudura acolo, de mesteri adevarati :wink: :wink:

explica si mie sistemul tau de inchidere si deschiderea a incuietorilor, atat tehnic cum ai facut, cat si cum vei proceda la actionarea lui... :shock:
pt ca exista sistem original Shaved Door Handles, al tau e inventat sau cumparat original? cati bani in final te-a ajuns smecheria asta :?:

keep on going, BAFTAAA :rockon:

Xdriver 31-07-05 23:14

hello
 
Motorul care o sa fie pe el si care e acum in lucru, este un V6 de 2L. :twisted:
Momentan caut niste jante.
Sistemul de inchidere al usilor este la fel ca si pana acum, smecheria este la deschidere:) :o
Din exterior se deschide din telecomanda, iar din interior ambele usi portbagajul se deschid de la buton.
Tot sistemul este \"creatie\", iar pretul este jumate din cel din comert pt shave -doors.
Daca vrei amanunte, iti zic pe PM.

alexufo 03-08-05 21:06

momentan ai niste jante tari de tot .pune niste poze sa vada oamenii pt ce am indurat grindina si ploi torentiale

Xdriver 03-08-05 22:17

ha
 
O sa pun curand si poze cu jantele si cu stopurile. Pana atunci mai am de furca cu motorul :twisted:

OVI 15-08-05 23:36

frumos :lol:

criss 15-08-05 23:47

vrem pozeeee multeeee :D :wink:

DACIA-Wrc 16-08-05 09:17

eu nu vreau poze, nu ma intereseaza nu`s curios :))
deci nu pune pozele
PS: glumeam, pune o data pozele alea ca turb

Xdriver 16-08-05 21:09

hello
 
Nu am pus inca pozele pt ca Tekno e prea ocupat sa m-i le descarce de pe tel. Asa ca......dati vina pe el. :twisted:

DACIA-Wrc 16-08-05 21:20

:)) hehe aduc maine aparatu?

kingpin 16-08-05 22:10

Re: episodul 3
 
Quote:

Originally Posted by \"Xdriver\"
AM montat un sistem de alarma la care am conectat sistemul de deschidere al usilor si al portbagajului, deoarece am \"barbierit\" usile si capota spate.

Poti sa-mi spui si mai multe detalii despre acest sistem, mai ales cel de deschis usile, ca si pe mine ma intereseaza. De unde l-ai luat, cat a costat, asigura si montaj.

Mersi mult.

ps. eu am facut un topic in care intrebam de asa ceva, pentru a nu strica acest topic poti scrie aici

Xdriver 23-08-05 22:16

bau
 
9 Attachment(s)
Dupa cum v-am promis, i`m back cu noutati si poze :twisted:


All times are GMT +2. The time now is 10:31.

- Copyright 2024 4Tuning