Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Alte discutii Opel (https://forum.4tuning.ro/327-discutii-opel.html)
-   -   Dimensiuni boxe Opel Astra Classic (https://forum.4tuning.ro/327-discutii-opel/69910-dimensiuni-boxe-opel-astra-classic.html)

marian79 06-03-08 09:06

Dimensiuni boxe Opel Astra Classic
 
Ma intereseaza ce dimensiuni au toate boxele originale de pe un Opel Astra Classic (2007) -
- masina are 6 boxe (2fata+2spate usa jos +2sus in usile din spate la maner)

Multumesc

Marius_n 07-03-08 19:39

Re: Dimensiuni boxe Opel Astra Classic
 
in mod normal la opel este de 13 sau 13.5cm!

Bogdan YBR 12-03-08 21:16

Re: Dimensiuni boxe Opel Astra Classic
 
masina ta are 4difuzoare si 4 tweetere.
dimenziunile sunt :

16,5 pe fata
13 pe spate

in ambele cazuri tweererul este de 2" adica vrei 5cm diametru

Adytzu_JerrY 10-04-08 14:43

Re: Dimensiuni boxe Opel Astra Classic
 
am si eu o intrebare....daca cumpar boxele (pt usa spate) si ma duc la dealer sa le monteze ....vor ? sau ei doresc sa cumpar dif de la ei ?
Si mi se pare ca firele pana la usa spate nu sunt :-s

ce parere aveti ?

Multumesc, Stima !

turbo_tudor 10-04-08 19:55

Re: Dimensiuni boxe Opel Astra Classic
 
O sa le monteze. Si daca nu sunt destule firme care stiu sa monteze boxe. Atentie cand se scot capacele cu tweetere din fata se rup clemele indiferent ce-ai face. Eu pesonal am deja stoc de cleme :)
Pe langa boxe o sa mai ai nevoie si de inele

Adytzu_JerrY 15-04-08 23:33

Re: Dimensiuni boxe Opel Astra Classic
 
Am fost la dealer si a zis ca nu are dif pe stock :|
asa....poti sa faci o poza 2..cu clemele si inelele sau unde pot sa gasesc poze? multumesc

FeS 17-04-08 17:20

Re: Dimensiuni boxe Opel Astra Classic
 
Nu iti trebuie neaparat inele.
Eu am scos boxele vechi si le-am folosit ca inele.

turbo_tudor 17-04-08 23:16

Re: Dimensiuni boxe Opel Astra Classic
 
momentan nu am poze cu clemele, o sa fac maine daca nu uit

Adytzu_JerrY 22-04-08 23:30

Re: Dimensiuni boxe Opel Astra Classic
 
Quote:

Originally Posted by FeS (Post 1489957)
Nu iti trebuie neaparat inele.
Eu am scos boxele vechi si le-am folosit ca inele.

dar eu nu am boxe vechi pe spate :), vreau sa pun unele noi :)

palyer 24-04-08 15:41

Re: Dimensiuni boxe Opel Astra Classic
 
salut ...cum scot manerul de pe spate de la geam ca sa imi pun si yo boxe la ople 2005 astra clasic..? pls ..ci ce marine sa fie boxele ..din cate am vazut is cam ovale..ms

gilly 05-06-08 10:59

Re: Dimensiuni boxe Opel Astra Classic
 
am si eu o intrebare...pt vectra A, de cat sunt boxele pe fata (ca dimnesiune si putere)ca s-a dus una..:d


All times are GMT +2. The time now is 15:29.

- Copyright 2026 4Tuning