Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Masina mea Daewoo (https://forum.4tuning.ro/111-masina-mea-daewoo.html)
-   -   Espero - BFN-u meu (https://forum.4tuning.ro/111-masina-mea-daewoo/69862-espero-bfn-meu.html)

electric_style 05-03-08 20:22

Espero - BFN-u meu
 
6 Attachment(s)
tzop si yo p'aici am si yo un espero de 1.8 cu ceva modificari la exterior ci anume :eleron , praguri , jante pe 15" BBS , toba sport ...iar puctul forte este motorul 1.8 OHC de opel caravan (nu stiu exact de model sau anu de fabricatie al motorului ,dar stiu k are 3 ani si are rulati in jur de 50.000 km)

Snapy_xxl 05-03-08 20:23

Re: BFN-u meu
 
In primul rand bine ai venit! Felicitari pt transplant :D Un singur sfat: da eleronul ala jos si prostiile alea de pe cupola.

electric_style 05-03-08 20:28

Re: BFN-u meu
 
Quote:

Originally Posted by Snapy_xxl (Post 1402895)
In primul rand bine ai venit! Felicitari pt transplant :D Un singur sfat: da eleronul ala jos si prostiile alea de pe cupola.

le-am dat jos de mult..dupa cum vezi pozele's de vreo 3 sap...acum vreu sa-o colez orange arpins , iar capota neagra8)

B-64-KTL 06-03-08 19:17

Re: BFN-u meu
 
Frumos...si daca ai scapat de ceea ce a zis Snapy ai facut foarte bine. Acum mai trebuie sa scapi si de poza de la avatar....treci la deawoo.:lol:




PS: Sa nu se inteleaga ca am ceva cu cei care au Oltcit.

electric_style 06-03-08 19:37

Re: BFN-u meu
 
Quote:

Originally Posted by B-64-KTL (Post 1405066)
Frumos...si daca ai scapat de ceea ce a zis Snapy ai facut foarte bine. Acum mai trebuie sa scapi si de poza de la avatar....treci la deawoo.:lol:




PS: Sa nu se inteleaga ca am ceva cu cei care au Oltcit.

am si un oltcit si defapt pe ala si-il face fratemeo...yo's cu espero-u meu :D

electric_style 08-03-08 00:30

Re: BFN-u meu
 
imi poate arata si mie cineva niste pleoape pt espero?...vreau o mana de ajutor sau o poza ceva cu ce as putea face! ms

electric_style 10-03-08 22:08

Re: BFN-u meu
 
va rog ajutati-ma si pe mine cu niste sfaturi si informatii...unde as putea sa-mi pun niste faruri "black eyes" si pleoape :cry:

electric_style 13-03-08 21:57

Re: BFN-u meu
 
un kit exterior...imi poate arata cineva?? vreau sa-i dau niste forme la exterior...asta inainte de-ai skimba culoarea orange cu capota neagra!!! astept sugetii...si idei

Geo_ZGA 13-03-08 22:08

Re: BFN-u meu
 
vezi la postul "espero 2000 gsi", cum si-a facut Andy "bad boy look" ;) arata super. farurile "black-eyes" se fac cu manuta ta :) le desfaci si le gazezi oglinda cu spray-ul, dar e mai greu, trebuie sa dai f putin, nu sa vopsesti negru negru.
kit exterior... sfatul meu sa o lasi asa cum e, doar sa o mai cobori, pui jante... ca sa nu o dai in extrema cealalta si sa faci "kitsch tuning"

N D Y 13-03-08 22:16

Re: BFN-u meu
 
farrurile sant 'black eyed peas'

electric_style 14-03-08 09:44

Re: BFN-u meu
 
Quote:

Originally Posted by B78NDY (Post 1423107)
farrurile sant 'black eyed peas'

NDY te rog...lasa-mi pe privat sau chiar aici detalii despre cum ti-ai facut farurile si pleoapele !!! ms

N D Y 14-03-08 10:27

Re: BFN-u meu
 
Si pleoapele sant ale lui Fergie !:D
Ti-a xplicat Geo Zga ....:lol:

Dr3adLorD 14-03-08 10:45

Re: BFN-u meu
 
bine ai venit. nu se potrivesc ornamentele de stergatoare si eleronul

Geo_ZGA 14-03-08 12:09

Re: BFN-u meu
 
Quote:

Originally Posted by B78NDY (Post 1423853)
Si pleoapele sant ale lui Fergie !:D
Ti-a xplicat Geo Zga ....:lol:

hai ca nu i-am explicat, am zis si eu ca idee... tu sti mai bine, ca ti le-ai facut. explica-i si tu ce si cum :) oricum e alba, deci nu o sa fie copie dupa a ta :D

N D Y 14-03-08 13:45

Re: BFN-u meu
 
Nu ma intereseaza daca e copie dupa a mea sau nu ...macar sa fie ... Ce mare lucru sa desfaci si sa vopsesti farul pe dinauntru .?Ce vreti un desen ? Multi vorbesc mult si fac putin ....Vreau sa vad actiune!Asa ca treceti la treaba si lasati tastele...
:peace:


All times are GMT +2. The time now is 01:38.

- Copyright 2024 4Tuning