Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Divertisment (https://forum.4tuning.ro/31-divertisment.html)
-   -   Roţi de bicicletă vesele – zâmbete de 4.000 $ (https://forum.4tuning.ro/31-divertisment/69856-roti-bicicleta-vesele-zambete-4-000-a.html)

Psycho 05-03-08 19:23

Roţi de bicicletă vesele – zâmbete de 4.000 $
 
Roţi de bicicletă vesele – zâmbete de 4.000 $


Un designer londonez este responsabil pentru acest sistem de afişare cu LED-uri de pe spiţele bicicletei, intitulat sugestiv Joyrider. Efectul este posibil datorită unui microcotroller care calculează momentul aprinderii LED-urilor în funcţie de viteza roţii. Cunoscătorii ştiu însă că un asemenea sistem nu costă 2.000 Ł.
http://storage0.dms.go4it.ro/media/2...joyrider-1.jpg
Totuşi Joyrider este unul din cele 6 „obiecte de lux” care au fost vândute la o licitaţie caritabilă de la Institutul de Arte Contemporane din Londra, aşa că preţul a devenit irelevant. Mai mult, se pare că în această sumă au fost incluse două dispozitive, împreună cu bicicletele pe care au fost montate.
http://storage0.dms.go4it.ro/media/2...joyrider-2.jpg

gunball 05-03-08 21:09

Re: Roţi de bicicletă vesele – zâmbete de 4.000 $
 
mi se pare ceva total inutil si chiar nu e frumos...nu au ce face londonezii astia.

manu_96xls 05-03-08 21:13

Re: Roţi de bicicletă vesele – zâmbete de 4.000 $
 
Tinand cont ca a fost facuta pentru o licitatie caritabila e un lucru bun :) dar altfel:chainsaw: ........

no limits design 06-03-08 00:39

Re: Roţi de bicicletă vesele – zâmbete de 4.000 $
 
ma gandeam la o chestie....cum ar fi daca in loc de smile ar fi " alte chestii " ???

Daniel_Toa 06-03-08 15:43

Re: Roţi de bicicletă vesele – zâmbete de 4.000 $
 
Mi se pare amuzanta treaba :) , mie unul imi place , dar 4 mii de euro ?

Sasha 06-03-08 16:03

Re: Roţi de bicicletă vesele – zâmbete de 4.000 $
 
e funny...dar pretul nu e funny deloc:|

DoDo NSL 06-03-08 19:39

Re: Roţi de bicicletă vesele – zâmbete de 4.000 $
 
interesant ... dar 2.000 de lire e un pret destul de mare...

Psycho 06-03-08 21:16

Re: Roţi de bicicletă vesele – zâmbete de 4.000 $
 
da cand treci pe langa unu cu o masina sub 4 mii de $ .. si ii zici .. iti dau bicicleta mea ... imi dai masina si mai pui ceva peste ;)

Sindrom 07-03-08 13:16

Re: Roţi de bicicletă vesele – zâmbete de 4.000 $
 
da sa vezi anunt vand bicicleta.....accept si schimburi + diferenta:))))))))))))))))))))))))))))

DACIA-Wrc 07-03-08 14:20

Re: Roţi de bicicletă vesele – zâmbete de 4.000 $
 
:)) va dau cielo`ul si inca 1000 euro pe asemenea bicicleta :P

Bogdan_ozzy 14-03-08 21:42

Re: Roţi de bicicletă vesele – zâmbete de 4.000 $
 
Pentru un act de caritate mai merge :) ,dar tot nu prea imi plec cum arata :D

dydy-andrey 14-05-08 19:17

Re: Roţi de bicicletă vesele – zâmbete de 4.000 $
 
eu am vazut pe la TV puse chestii deastea pe jentile de la masina si din inauntru masinii, puteai sa iti pui o poza chiar cu fata ta si apoi poza aparea pe janta ...


chestii deastea sunt inutile....

aleks 15-05-08 11:48

Re: Roţi de bicicletă vesele – zâmbete de 4.000 $
 
tinand cont de scopul licitatiei pretul nu e exagerat.
ce-i drept, bicicleta in sine e scumpa, din punctul nostru de vedere, dar poate pentru altii e suma de cheltuiala zilnica asa....


All times are GMT +2. The time now is 10:27.

- Copyright 2026 4Tuning