Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Masina mea Daewoo (https://forum.4tuning.ro/111-masina-mea-daewoo.html)
-   -   Low Matiz - Blue Sky (https://forum.4tuning.ro/111-masina-mea-daewoo/69476-low-matiz-blue-sky.html)

Mustang 04-08-08 11:12

Re: Matizu' meu
 
Suportul de ceasuri inca nu a fost facut pentru ca momentan duc lipsa de fonduri.
In momentul cand va apare ceva nou la masina, va voi arata.
In orice caz, vor fi 2 modificari aduse.
Momentan doar la aspect (interior/exterior).

Mustang 28-08-08 23:55

Re: Matizu' meu
 
Buburuza ... e iar la vopsitor: capota noua (neagra) / ochelar ... motivul: accident cu o tanti care mi-a taiat fata.
Sambata imi iau masina, indrept traversa ... si cred ca o scot la vanzare pentru ca am avut destule probleme cu ea.

Geo_ZGA 29-08-08 08:54

Re: Matizu' meu
 
Pacat.... vad ca din ce in ce mai multi de pe forum isi vand masinile Daewoo si se orienteaza spre altceva. O sa ajunga raritati...

Mustang 29-08-08 09:29

Re: Matizu' meu
 
Eu nu o dau din cauza faptului ca ar fi masina proasta.
Se pare ca a fost data cu inima rea si ... e al doilea incident in 6 luni, de 2 ori m-a lasat in drum, 1 data gasita lovita in parcare, 5 rosii / cartofi / cepe aruncate de la geam pe masina.

Mustang 31-01-09 13:54

Re: Matizu' meu
 
Update...
Masina nu a fost vanduta ... nu prea m-a lasat sufletul sa o dau avand in vedere ca e o situatie foarte grava in tara asta cu taxele de prima inmatriculare, cu crizele economice ... cu cola si fanta...

Vreau sa ma laud si sa spun ca masina a primit azi-dimineata un filtru de aer YED 2600 si ... e mai "periculoasa". Sunt foarte multumit de felul cum s-a schimbat acceleratia si de faptul ca urca in ture mai usor acum. Ca sa nu spun de zgomotul ala care practic ma unge pe sufleu'. :lol::lol::lol:

Plan de viitor:
- schimbarea ambreiajului, a placii de presiune - etc pentru ca incepe sa ma lase
- corectarea capotei din urma accidentului
- daca ma ajuta Dumnezeu, o vopsire - alba (gen spritchit - vreau sa lipseasca luciul de pe masina cu orice pret - e obsesia mea) sau neagra (mat)
- amortizoare si arcuri de Tico pe fata
- schimbarea farurilor
- schimbarea bordului cu unul de Spark customized (by me!)

TheEnZo 31-01-09 15:59

Re: Matizu' meu
 
De ce vrei sa pui arcuri si amortizoare de tico pe fata ?
Ca eu la tico vreau sa pun arcuri de matiz pe fata ca sunt mai rigide nitel !

mareo 31-01-09 16:59

Re: Matizu' meu
 
Ce s-au intamplat cu farurile? sau matuit?

Mustang 31-01-09 22:16

Re: Matizu' meu
 
Quote:

Originally Posted by TheEnZo (Post 2025996)
De ce vrei sa pui arcuri si amortizoare de tico pe fata ?
Ca eu la tico vreau sa pun arcuri de matiz pe fata ca sunt mai rigide nitel !

Vreau sa o las de bot mai jos. Iar arcurile de Tico sunt mai mici decat cele de Matiz.

Quote:

Originally Posted by mareo (Post 2026127)
Ce s-au intamplat cu farurile? sau matuit?

Farurile au suportii de prindere pe caroserie rupti...

Dr3adLorD 01-02-09 02:48

Re: Matizu' meu
 
Quote:

Originally Posted by Mustang (Post 2026857)
Vreau sa o las de bot mai jos. Iar arcurile de Tico sunt mai mici decat cele de Matiz.


Farurile au suportii de prindere pe caroserie rupti...

Mustang-ule ce idee iti veni cu amortizoare si arcuri de tico . Ia tata un set de arcuri sport Weitec sau H&R si faci o treaba profesionala si eventual schimbi amortizoare cu unele la stock dar noi am eu un pont de unde le iei le pretz bun(la amortizoare ma refer) si stii ca faci o treaba profesionala , ca mine :-) sfatul meu

Mustang 01-02-09 07:59

Re: Matizu' meu
 
Arcurile vor fi temporare si le iau moka - tin cont de parerile voastre, dar momentan nu am bani nici sa trec strada.
Oricum, astept un PM cu arcurile. :)
Sa imi fac o parere si sa strang bani. :)

Mustang 08-02-09 09:44

Re: Matizu' meu
 
10 Attachment(s)
Cateva poze de la intalnirea Matiz... si altele dupa intalnire... :(

Sasha 09-02-09 15:48

Re: Matizu\' meu
 
cum ai reusit ma?:|

Mustang 09-02-09 16:06

Re: Matizu\' meu
 
Am evitat o imbecila (vezi discutia aici)...

Miercuri masina va primi un kit nou de ambreiaj, iar joi (sper) sa intre la tinichigerie si la vopsitorie...

Dr3adLorD 09-02-09 18:45

Re: Matizu' meu
 
Quote:

Originally Posted by Mustang (Post 2051396)
Am evitat o imbecila (vezi discutia aici)...

Miercuri masina va primi un kit nou de ambreiaj, iar joi (sper) sa intre la tinichigerie si la vopsitorie...

vezi sa nu-ti scoata si tie nuanta diferita si sa-ti zica "e pe baza de apa" :lol::lol:

Mustang 09-02-09 19:12

Re: Matizu' meu
 
Lasa bre... o sa fie o patra nuanta de albastru... imi fac paleta de nuante de albastru. :lol:
Noutate: miercuri va intra masina la service pentru kitul de ambreiaj, dar va intra si la vopsitorie tot miercuri. Cu mult noroc va fi gata vineri seara.

Doamne-ajuta! :)

Primul lucru pe care il voi face dupa vopsitorie: un polish complet sa incerc sa maschez tot ce nu este in regula la vopseluri... chiar daca nu se va rezolva, macar incerc.


All times are GMT +2. The time now is 17:49.

- Copyright 2024 4Tuning