Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   VERSUS AUTO (https://forum.4tuning.ro/55-versus-auto.html)
-   -   BMW`ul anilor 80 VS BMW`ul anilor 2000 (https://forum.4tuning.ro/55-versus-auto/6938-bmw-anilor-80-vs-bmw-anilor-2000-a.html)

EvLSant0S 27-07-05 01:35

BMW`ul anilor 80 VS BMW`ul anilor 2000
 
2 Attachment(s)
(In poll sa se tzina cont doar de cat de usor poti sa dai drifturi cercuri si nebunii de genu , nicidecum de confort , viteza maxima , acceleratie, sau mai stiu eu ce .. atat / nebuneli - drifturi - cercuri si etc. )
OK
Pe un alt topic ... discutam cu teddy .... si eram offtopic ca sa fim on facem asa

Avem asa ...

Bmw`ul anilor 1980-90

VS

Bmw`ul anilor 2000-2005

Eu zic ca , Bmwurile de acum .. sunt gatuite electronic
Si ca nu poti da cu un bmw seria 3 e46 daca nu ma insel(cel din poza,cel nou)
drifturi/cercuri nebuneli de genul ...
cum poti da cu un e30 ... nu zic de m3 , dar .. cu un 2.5
din discutie , ies m5`u/m3`u/m6`ele si etc.
so pe cat de stupid suna topicul votati - bmw`ul anilor `90 / bmw`ul anilor `00
iar tu teddy :D dezvolta, chiar sunt curios ...
eu iti zic sigur, ca , bmwul argintiu al lui kemal .. + 330`ul lui moartea .. nu .. fug ... cum trebuie de cur, sau fug un pic si imediat sunt redresate de mms esp ccs nns kks jjd ... intelegi tu , ma gandesc c`or fi si ei baieti destepti si le-or scoate cand vor sa dea ceva tare ..
plus ca eram de fatza cand kemal a zis ca a scos nush ce sistem .. care-l punea drept p sosea .. : / si totusi nu reusea .. sa dea ..

orlando 27-07-05 10:57

mashinile noi sunt mult mai sigure si mult mai ushor de manevrat!
din cate am intzeles de la un prieten ursuletzu care il vedem noi pe la prisma si pe unde il mai vedem ca face cerculetze este foarte greu de manevrat...
mashinile noi intr-adevar nu sunt concepute ptr drifting ptr ca au o groaza de sisteme care te ajuta in caz de nevoie la belea...
modelele veki sunt nesigure deoarece nu au suspensiile si alte lucruri la care s-a ajuns acum sa se puna pe mashini...suspensiile de la seria 3 de acum sunt de n ori mai bune ca cele de pe un urs...
ca design...aici sunt cam in pana ptr ca imi plac ambele ideei...
dar sunt de parere ca cele mai veki sunt mai frumoase ptr ca sunt mai impunatoare si parca are emblema BMW pe ea pe cand astea noi trebuie sa te uitzi atent ce mashina este ptr ca exista o tendintza in lumea auto de copiat grava de tot...
per ansamblu em am votat BMW-urile anilor 2000

blowwind 27-07-05 11:10

pey sa vedem...in primul rand cele doua modele nu pot fi comparate...in ziua de azi se merge pe siguranta..in tmp ce in anii 80 -90 sa zic cine dreaq se gandea la siguranta ? ESP ? ABS ? 8 Airbag`uri...12 airbag`uri si mii si mii de alte chichitze :) ...sa vedem cum e cu drifturile..pe vreme aia puteai face orice cu masina...absolut orice:) nu te oprea nici un sistem nimix...dar erau si foarte greu de condus...in ziua de astazi sistemul X iti spune ca mai ai 3 metri pana la masina din fatza si incetineste automat masina :) altu iti distributie forta pe alte rotzi si blablabla :) siguranta :) la asta se reduce tot :) pana si caroseria are legatura cu siguranta..materiale usoare si rezistente...alte alte alte chestii :)..design...hmm...merg pe cel actual :) e mult mai placut ochiului...ala vechi e cam rupt din topor..cu cat mai patrat cu atat mai bine... pot sa mai zic ca in zilele noastre toate masinile au un buton de decuplare al sistemelor de siguranta :) dar nu se compara cu o masina care nu le are deloc :)...in concluzie yo merg pe 2000 :) imi place mai mult..plus ca nu`s pasionat de drifting :D

CT-87-ADY 27-07-05 11:13

Re:
 
Quote:

Originally Posted by \"orlando\"
mashinile noi sunt mult mai sigure si mult mai ushor de manevrat!
din cate am intzeles de la un prieten ursuletzu care il vedem noi pe la prisma si pe unde il mai vedem ca face cerculetze este foarte greu de manevrat...
mashinile noi intr-adevar nu sunt concepute ptr drifting ptr ca au o groaza de sisteme care te ajuta in caz de nevoie la belea...
modelele veki sunt nesigure deoarece nu au suspensiile si alte lucruri la care s-a ajuns acum sa se puna pe mashini...suspensiile de la seria 3 de acum sunt de n ori mai bune ca cele de pe un urs...
ca design...aici sunt cam in pana ptr ca imi plac ambele ideei...
dar sunt de parere ca cele mai veki sunt mai frumoase ptr ca sunt mai impunatoare si parca are emblema BMW pe ea pe cand astea noi trebuie sa te uitzi atent ce mashina este ptr ca exista o tendintza in lumea auto de copiat grava de tot...
per ansamblu em am votat BMW-urile anilor 2000

nu te supara....
TU NU STII SA CITESTI? :lol: :lol:

Baiatu` a intrebat cu care dai cerc`uri, drift`uri si alte derapaje controlate mai usor... cu astea noi sau alea mai vechi...

nu a zis nimik d design si confort si ce mai bati tu campii p`acolo...

aleg clar anii `80-`90 pt... 8) cercuri si alte nebunii

EvLSant0S 27-07-05 11:54

mai cititi odata ce-am scris eu , si ce-a scris ct-87-ady ....
e vorba strict despre : cu care poti sa dai mai bine drifturi cercuri si etc.
+
daca sunteti de acord ca .. bmw`urile de acum sunt gatuite electronic ...
in continuare il astept pe teddy sa-mi zica de 520d`u ala ... :)

Alexutzzz 27-07-05 14:20

votez cele ale anilor 2000 o sa pun zilele astea pe acest topic cu masini din zilele noastre ( bmw uri) care dau drifturi de mama mama si cu Jeremy Clarcskon sa vedeti ce da ala ( am zis de el nu ca e cle mai tare om in materie de masini doar ca idee sa vedeti ca se poate ) sa vedeti ce derapaje cotroloate :D :)

pimp_lex 27-07-05 15:49

bineinteles ca BMW-urile mai vechi

Astea noi s-au departat destul de mult de conceptul vechi de \"driver's car\" pe care miza BMW.

teddy 27-07-05 21:45

1 Attachment(s)
teddy
De-al Casei :)




Joined: 28 Feb 2004
Posts: 467
Location: Bucuresti
Usergroups: None
Posted: Tue Jul 26, 2005 12:16 pm Post subject:

--------------------------------------------------------------------------------

EVLSANT0S... sigur! ar fi interesant un versus: 520d versus 330i cu 520d-ul iti garantez show, cerculete, drift-uri si tot ce vrei... merge?
nu inteleg ce poate sa aiba acel 330i sau soferul lui...



... trebuia sa citesti la honda s2000 vs z4, am scris deja de ieri :P
astept raspuns :P

teddy 27-07-05 21:49

apropo eu nu sper de nici o culoare ca 520d sa faca mai mare show ca 330i dar poate este o problema cu soferul sau el uita sa scoata sistemele de siguranta...
eu mereu m-am gandit daca merg atatea smecherii cu 520d care e totusi cel mai slab motor de pe seria 5 care e mare si grea ce poti face cu masini ca.... 330i.

EvLSant0S 28-07-05 02:53

eh , sa vedem cum o facem ..
vbeste tu cu moartea ...
sau hai sa vbim cu el ..
sau sa zica cineva care-l cunoaste bine bine
sa vezi ..
cu toate sistemele scoase ..
nu fuge de cur cum ar trebuii nici s`o batzi ....
repet cu toate sistemele scoase ...
: /

Sc0OTeR 28-07-05 03:05

Daca ies din discutie M-urile, eu zic clar ca cele mai vechi sunt mai bune pentru asa ceva. Dar cand vorbim de M-urile mai recente, se mai redreseaza balanta :roll:

aR99bMw 28-07-05 05:46

dejaba ziceti voi ......cele mai noi sunt cele mai bune....astea din 2000+ adica...io am fost cu toate modelele.....si nimik nu se compara cu un e46 330ci(coupe)....de M3 nu are rost sa zic nimik...putini isi permit..... :lol:

the_mav 28-07-05 08:14

chiar frumos topicul... fara nici un fel de discutii aleg pe cele vechi...cineva mai sus spunea ca nu sunt sigure ca si cele actuale (imi pare rau, dar defineste notiunea ta de siguranta...) sa nu uitam ca ABS-ul a fost introdus de bosch inca dinspre sfarsitul anilor 70-inceputul 80 pe anumite mashini, chiar daca intr-o forma mai putin performanta de cat cea actuala... nu uita de stabilitatea unui urs bine intretinut...
e klar ca cele vechi fac show, dai drifturi mult mai usor si mai spectaculoase cu ele... e la fel de klar ca un 330cd din 2004 nou din reprezentanta la 46mii km s-a TERMINAT COMPLET motorul, fara ca reprezentanta din romania sa poata oferi motivul acestei defectiuni... s-a skimbat complet motorul iar dupa 1500 km s-a distrus turbo...

daca se raspunde direct lui santos: atunci eu aleg pe cel vechi... daca se cere raspuns la estetica, atunci tot pe cel vechi il aleg (gustul meu, opinia mea)... daca se cere raspuns la sisteme electronice: clar pe cel vechi il aleg (sisteme minime, atat cat e nevoie, spre deosebire de cele noi caremie personal multe dintre ele nu mi se par necesare)... daca se aleg motorizarile: OLD SCHOOL baby, old school :wink: ...
daca vine vorba de siguranta personala: il aleg tot pe cel vechi... daca vine vorba insa si de siguranta altora, atunci inca nu m'am decis :wink: :P

Rolex_Logan 28-07-05 16:11

pentru cercuri si altele cele din 80-90 dar asa la capitolul condus in oras si siguranta cele din 2000 clar

EvLSant0S 28-07-05 18:26

e logic ca alea din 2000 sunt mai sigure si etc.
stii ... lumea asta ttinde sa evolueze :)
eu v-am intrebat simplu care da mai bine drft si etc.
tu rolex imi raspunzi ca sunt mai sigure alea din 2000 :)
so ...
teddy ...
cum facem ? sa vezi ca un 330 nu fuge de coor ? :)


All times are GMT +2. The time now is 16:23.

- Copyright 2024 4Tuning