Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Masina mea Dacia (https://forum.4tuning.ro/109-masina-mea-dacia.html)
-   -   My KYS !! (https://forum.4tuning.ro/109-masina-mea-dacia/68816-my-kys.html)

Sonny™ 29-05-10 15:04

Re: My KYS !!
 
Quote:

Originally Posted by B-61-KYS (Post 3398295)
Multumesc Nrgia :)
Azi i-am facut baita...am scuipat-o de deochi si am iesit la o f scurta sesiune foto cu noul eleron de luneta in prim-plan.

ii sade bine cu noul eleron...chiar e unul dintre cele mai frumoase loganuri din tara nu cred ca este vreun loc pe unde sa te duci si sa nu intorci priviri...


p.s. cat te.a ajuns eleronul?

B-61-KYS 29-05-10 21:44

Re: My KYS !!
 
6 Attachment(s)
Quote:

Originally Posted by Sonny™ (Post 3399353)
ii sade bine cu noul eleron...chiar e unul dintre cele mai frumoase loganuri din tara nu cred ca este vreun loc pe unde sa te duci si sa nu intorci priviri...


p.s. cat te.a ajuns eleronul?

Mersi Sonny - eleronul cu tot cu montaj a fost cam pe la 300 ron! Astazi am reusit sa fac o chestie desteapta la rosiatica : polisat farurile. Imi pare rau ca nu am poze inainte si dupa, dar incerc sa va arat comparatie. Ma declar f multumit de rezultat.

ps. Primele poze arata cu a fost..ultimele arata cum a devenit.
ps.2 intr-adevar , masina intoarce priviri insa nu stiu de care sunt :de bine sau de rau :)

GJ 64 GAB 29-05-10 21:46

Re: My KYS !!
 
Quote:

Originally Posted by B-61-KYS (Post 3400198)
Mersi Sonny - eleronul cu tot cu montaj a fost cam pe la 300 ron! Astazi am reusit sa fac o chestie desteapta la rosiatica : polisat farurile. Imi pare rau ca nu am poze inainte si dupa, dar incerc sa va arat comparatie. Ma declar f multumit de rezultat.

Chiar se observă diferenţa... Cât te-a costat?...

Danutz Bratosin 29-05-10 22:14

Re: My KYS !!
 
Solutia aia ai gasit-o din intamplare pe YouTube? intr-un filmulet cu un Logan?:-P si-a luat si un prieten de-al meu si face toti banii!

B-61-KYS 29-05-10 22:21

Re: My KYS !!
 
Quote:

Originally Posted by Danutz Bratosin (Post 3400286)
Solutia aia ai gasit-o din intamplare pe YouTube? intr-un filmulet cu un Logan?:-P si-a luat si un prieten de-al meu si face toti banii!

Polisarea lor m-a costat 80 ron la o firma specializata! AM si eu acasa Xerapol, insa nu e mana buna si nici aparat nu am :)

Ce solutie nene bratosin ?

Danutz Bratosin 29-05-10 22:25

Re: My KYS !!
 
Quote:

Originally Posted by B-61-KYS (Post 3400307)
Polisarea lor m-a costat 80 ron la o firma specializata! AM si eu acasa Xerapol, insa nu e mana buna si nici aparat nu am :)

Ce solutie nene bratosin ?

Nu-mi amintesc exact cum se numeste...insa rezultatul s-a vazut destul de clar. O sa-l intreb maine pe respectivu si-ti spun exact. Vreo 30 ron parca zicea ca a dat pe ea

alex_77_marius 30-05-10 01:46

Re: My KYS !!
 
Nenea ai promis ca imi dai si mie un pm cu un numar de telefon de la firma unde ti-ai polisat farurile.Ms frumos

SpiriduS 30-05-10 14:08

Re: My KYS !!
 
O evolutie superba a masini :X Spor in ceea ce iti mai propui!
Numai bine!

Sonny™ 30-05-10 14:19

Re: My KYS !!
 
am si eu o intrebare oglinzile de ce le.ai lasat negre...?

Danutz Bratosin 30-05-10 14:29

Re: My KYS !!
 
Quote:

Originally Posted by B-61-KYS (Post 3400307)
Polisarea lor m-a costat 80 ron la o firma specializata! AM si eu acasa Xerapol, insa nu e mana buna si nici aparat nu am :)

Ce solutie nene bratosin ?

Tot Xerapol a luat si el:) si pe langa solutie a zis ca i-a mai dat o bucata de smirghel fin pentru a da pe faruri inainte. diferenta a fost destul de mare:-P si n-a avut masina speciala...doar a frecat la ele vreo ora:D

B-61-KYS 31-05-10 00:08

Re: My KYS !!
 
Quote:

Originally Posted by Sonny™ (Post 3401486)
am si eu o intrebare oglinzile de ce le.ai lasat negre...?

oglinzile fiind mari si destul de curbate, colantul trebuia sa se puna din 2 bucati si se vedea urat. asa ca am decis sa le schimb cu niste oglinzi de prestige si atunci vor fi colantate doar capacele...sper sa intelegi ce am vrut sa zic.. :)
Mersi Spiridus!
Danutz, asa am frecat si eu la ele....insa erau prea mari zgarieturile ca sa iasa doar cu mana.....

nitoi 31-05-10 18:15

Re: My KYS !!
 
Quote:

Originally Posted by B-61-KYS (Post 3402994)
oglinzile fiind mari si destul de curbate, colantul trebuia sa se puna din 2 bucati si se vedea urat. asa ca am decis sa le schimb cu niste oglinzi de prestige si atunci vor fi colantate doar capacele...sper sa intelegi ce am vrut sa zic.. :)
Mersi Spiridus!
Danutz, asa am frecat si eu la ele....insa erau prea mari zgarieturile ca sa iasa doar cu mana.....

ai putea sa la faci ceva frumos si la oglinzile astea ,sa le vopsesti un gri argintiu asa ca la audi s3,sper sa nu te suepri de la ideea mea ,oricumnici nu-ti sta ochii la oglinzi la cat de frumoasa este,sal

_Cox_ 31-05-10 22:20

Re: My KYS !!
 
Quote:

Originally Posted by nitoi (Post 3405032)
ai putea sa la faci ceva frumos si la oglinzile astea ,sa le vopsesti un gri argintiu asa ca la audi s3,sper sa nu te suepri de la ideea mea ,oricumnici nu-ti sta ochii la oglinzi la cat de frumoasa este,sal

Ca la Duster.... bleahhh

DraquVerDe 03-06-10 01:45

Re: My KYS !!
 
Felicitările mele KYS-ul pentru maşinuţă, îmi place mult cum a ieşit, culoarea ...totul ,foarte frumos ! Bravo ! Multă baftă încontinuare la tunat :evil: Cu mult respect DraquVerDe

B-99-SAA 04-06-10 15:13

Re: My KYS !!
 
Quote:

Originally Posted by B-61-KYS (Post 3400198)
(...) intr-adevar , masina intoarce priviri insa nu stiu de care sunt :de bine sau de rau :)

e de bine :lol: te-am vazut ieri dupa-masa pe Barbu Vacarescu, eram in statia de tramvai (cer scuze daca m-am uitat prea insistent). Eram pieton ca m-a lasat bateria.... Dar KYS-ul arata extrem de bine! Si stopurile rosii sunt de efect maxim, lasa-le asa ca sunt frumoase si dau bine, mai ales semnalul :D (acum vreo 2 saptamani ziceam sa le faci negre). Ce-i drept, nimic nu se compara cu masina pe viu, pozele sunt poze... Frumos a iesit polisul pe faruri, arata ok. Spor la treaba in continuare, asfalt uscat.. :twisted:


All times are GMT +2. The time now is 21:11.

- Copyright 2024 4Tuning