Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Bazar AUTO - MASINI (https://forum.4tuning.ro/191-bazar-auto-masini.html)
-   -   BMW E30 327i (https://forum.4tuning.ro/191-bazar-auto-masini/68767-bmw-e30-327i.html)

calingruia2001 25-02-08 22:06

BMW E30 327i
 
26 Attachment(s)
M Tehnik 2 org plastic,Jante Borbet org.9J toate 4,cauciucuri (215 40 16) Evacuare sport hartage (serpisori), Ax Came sport,accelerator electric de aer,filtru sport knn, bara rigidizare aluminiu,suspensie nou nouta KONI
calculator cu cip limitare la 8200 rpm buji NGK,fise silicon sport,Casetofon CD Clarion+8boxe,Volan Raid,Praguri din interior alu line iluminate,Schimbator M org. are in jur de 240 cp variante :pistoles:

alex_maniacu_91 26-02-08 07:42

Re: BMW E30 327i
 
pret?.....

ct77pia 26-02-08 08:28

Re: BMW E30 327i
 
motorul de 2.7 nu este ala de 120 de cai ? si care si cu turbo nu depaseste 220 cai?

Guwy 26-02-08 09:41

Re: BMW E30 327i
 
Quote:

Originally Posted by ct77pia (Post 1383730)
motorul de 2.7 nu este ala de 120 de cai ? si care si cu turbo nu depaseste 220 cai?

Nu domnule , are bloc de 2.7 si chiuloasa de 2.5 si are destui caluti iar cu turbo ajunge undeva pe la 300 de CP .
Scuze de off topic .
Frumoasa masina :D .

no limits design 26-02-08 10:40

Re: BMW E30 327i
 
un pret ceva?

calingruia2001 26-02-08 19:38

Re: BMW E30 327i
 
Quote:

Originally Posted by alex_maniacu_91 (Post 1383661)
pret?.....

pret masina 3500E. 2900e am dat eu in germania pe el si m a dus mult adusul acasa 700e am luat numere pe 3 luni benzina etc. inmatriculare in bulgaria am platit 600e si am mai bagat in suspensi piese consumabile etc vreo 1300e ....

calingruia2001 26-02-08 19:41

Re: BMW E30 327i
 
Quote:

Originally Posted by ct77pia (Post 1383730)
motorul de 2.7 nu este ala de 120 de cai ? si care si cu turbo nu depaseste 220 cai?

daca nu sti s au nu vrei sa cumperi nu are rost sa vb aici sunt anunturi auto nu,un comentarii... s au ai si tu s au esti curcan si vrei sa sti cati cai are...:?:

calingruia2001 26-02-08 19:42

Re: BMW E30 327i
 
Quote:

Originally Posted by Guwy (Post 1383892)
Nu domnule , are bloc de 2.7 si chiuloasa de 2.5 si are destui caluti iar cu turbo ajunge undeva pe la 300 de CP .
Scuze de off topic .
Frumoasa masina :D .

Mersi Guwy ca i ai explicat tu ca ma supara astia care nu stiu si vb fara nici o treaba .....

calingruia2001 26-02-08 19:44

Re: BMW E30 327i
 
Quote:

Originally Posted by no limits design (Post 1383973)
un pret ceva?

3500E s au in 125 milioane ...

calingruia2001 26-02-08 19:47

Re: BMW E30 327i
 
2 Attachment(s)
Uite si niste poze cu kitu l sa se vada ca nu este din fibra este plastic si am si omologarea TUV ul din germania si pe roti la fel .... masina are euro 2 pe acte iar daca pica taxa masina se va inmatricula in romania cu 560 de euro.. si verificata la rar trebuie sa i scot si cartea de romania ....8)

calingruia2001 26-02-08 19:52

Re: BMW E30 327i
 
2 Attachment(s)
nr de tel pe care ma gasiti 0721056742 0765431685 mai dupa 18 ca dorm c am mult.....8)

runceanumircea 27-02-08 01:35

Re: BMW E30 327i
 
boss merita investitia cu "turbina aia electrica"?? simti ceva diferenta cand ii dai drumu???
e fiabila?? ce impresie ti-a lasat????
scuze pt off topic dar sunt curios

calingruia2001 27-02-08 01:51

Re: BMW E30 327i
 
da sa sti ca merita e f buna chiar se simte cand ii dai drumu trage mai bine motorul daca i as pune si un regulator de benzina sa i dau mai multa ar fi ceva mai jmecherie doar pe la turatii mari cand cere debimetrul aer si acceleratorul pluseaza atunci se simte grav...:twisted:

X-Ray-Eyes 27-02-08 02:18

Re: BMW E30 327i
 
Quote:

Originally Posted by calingruia2001 (Post 1385112)
daca nu sti s au nu vrei sa cumperi nu are rost sa vb aici sunt anunturi auto nu,un comentarii... s au ai si tu s au esti curcan si vrei sa sti cati cai are...:?:

Nu e "curcan" dar a avut un prieten apropiat care a vandut acum 2 ani un URS cu motor de 2.7 , chiulasa de 2.5 si tragea de ziceai ca merge cu tramvaiul in marshalier ... si s-a pus apoi turbo pe el ... si 300 de cai avea doar in vise .

P.S.: Arata f bine ursul tau ... spor la vanzare.
P.S.2 : Sa ai mare grija cu "turbosuflanta aia din plastic" sa nu se sparga paletii sa ii traga in admisie prin Debitmetru .

runceanumircea 27-02-08 10:21

Re: BMW E30 327i
 
si eu ma gandeam sa nu se rupa paletii aia.. cand mergi cu ea..
daca ramai cu carcasa de filtru originala.. si o pui dupa filtru.. cred ca e o solutie mai buna...
si inca ceva.. trebuie sa ii faci un tub special care sa traga aier doar de afara.. pt ca dai debitmrtru peste cap.. (pt ca iti trage aier cald de la motor).
in orice caz... cat ai dat pe ea??


All times are GMT +2. The time now is 20:49.

- Copyright 2026 4Tuning