![]() |
BMW E30 327i
26 Attachment(s)
M Tehnik 2 org plastic,Jante Borbet org.9J toate 4,cauciucuri (215 40 16) Evacuare sport hartage (serpisori), Ax Came sport,accelerator electric de aer,filtru sport knn, bara rigidizare aluminiu,suspensie nou nouta KONI
calculator cu cip limitare la 8200 rpm buji NGK,fise silicon sport,Casetofon CD Clarion+8boxe,Volan Raid,Praguri din interior alu line iluminate,Schimbator M org. are in jur de 240 cp variante :pistoles: |
Re: BMW E30 327i
pret?.....
|
Re: BMW E30 327i
motorul de 2.7 nu este ala de 120 de cai ? si care si cu turbo nu depaseste 220 cai?
|
Re: BMW E30 327i
Quote:
Scuze de off topic . Frumoasa masina :D . |
Re: BMW E30 327i
un pret ceva?
|
Re: BMW E30 327i
Quote:
|
Re: BMW E30 327i
Quote:
|
Re: BMW E30 327i
Quote:
|
Re: BMW E30 327i
Quote:
|
Re: BMW E30 327i
2 Attachment(s)
Uite si niste poze cu kitu l sa se vada ca nu este din fibra este plastic si am si omologarea TUV ul din germania si pe roti la fel .... masina are euro 2 pe acte iar daca pica taxa masina se va inmatricula in romania cu 560 de euro.. si verificata la rar trebuie sa i scot si cartea de romania ....8)
|
Re: BMW E30 327i
2 Attachment(s)
nr de tel pe care ma gasiti 0721056742 0765431685 mai dupa 18 ca dorm c am mult.....8)
|
Re: BMW E30 327i
boss merita investitia cu "turbina aia electrica"?? simti ceva diferenta cand ii dai drumu???
e fiabila?? ce impresie ti-a lasat???? scuze pt off topic dar sunt curios |
Re: BMW E30 327i
da sa sti ca merita e f buna chiar se simte cand ii dai drumu trage mai bine motorul daca i as pune si un regulator de benzina sa i dau mai multa ar fi ceva mai jmecherie doar pe la turatii mari cand cere debimetrul aer si acceleratorul pluseaza atunci se simte grav...:twisted:
|
Re: BMW E30 327i
Quote:
P.S.: Arata f bine ursul tau ... spor la vanzare. P.S.2 : Sa ai mare grija cu "turbosuflanta aia din plastic" sa nu se sparga paletii sa ii traga in admisie prin Debitmetru . |
Re: BMW E30 327i
si eu ma gandeam sa nu se rupa paletii aia.. cand mergi cu ea..
daca ramai cu carcasa de filtru originala.. si o pui dupa filtru.. cred ca e o solutie mai buna... si inca ceva.. trebuie sa ii faci un tub special care sa traga aier doar de afara.. pt ca dai debitmrtru peste cap.. (pt ca iti trage aier cald de la motor). in orice caz... cat ai dat pe ea?? |
| All times are GMT +2. The time now is 20:49. |
- Copyright 2026 4Tuning