Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Cum facem rost de mai multi cai putere ? (https://forum.4tuning.ro/19-facem-rost-cai-putere.html)
-   -   VREAU MAI MULT DE LA DACIA NOVA GTI 1600 (https://forum.4tuning.ro/19-facem-rost-cai-putere/686-vreau-dacia-nova-gti-1600-a.html)

Anonymous 12-03-04 12:34

VREAU MAI MULT DE LA DACIA NOVA GTI 1600
 
ARE INJECTIE UNIPUNCT, 1600 CM SI PRINDE 100 IN 12 SECUNDE. VREAU MAI PUTINE SECUNDE, CUM? SI CAT COSTA?

TNos 12-03-04 15:58

sincer,preturile difera mult ...cat despre ce se poate face...sunt aceleasi chestii pt toate masinile....difera numai nivelul la care poate face chestia asta...
schimba sau usureaza volantul...te costa usurarea pana intr-un milion,schimbatul depinde de la ce masina iei volantul...taie din mantaua capetelor de pistoane...asta daca acceleratie fara crestere de putere... schimba grupul conic al cutiei de viteze...preturi te interesezi si tu cam cat costa piesele si apoi pt manopera...vezi si tu la un prieten...mai sunt si alte chestii...uita-te la articole peste doua trei zile pt ca va aparea un... cum sa-i zic...indrumar de tuning cu consecinte cu tot...

Hondarul 12-03-04 23:52

Niciodata nu am inteles de la ce vine GTI... Pe Nova.

Care e diferenta dintre o Nova GTI si o Nova simpla ???

Turbo110 13-03-04 01:34

;D
 
Are un calculator !
care ii dicteaza \"carburatorului\" ce sa faca

b99sha 13-03-04 10:04

:evil_laug PAI, nova are carburator iar nova GTI are injectie...as simple as that :wink:

p.s. Am citit mesajul tau Turbo dar nu m-am putut abtine :)

Turbo110 13-03-04 20:42

:D
 
Am incercat sa explic cat mai simplu posibil ! SHA !
Oricum poti sa ii bagi cip sau il rescri pe asta ei iti da vreo 10 cai !
Un filtru + evacuare ce mai umbli prin motor o axa o ceva ti-o aduci undeva la 90 100 de CP ! Poate chiar mai mult ! Daca bagi bani unde trebuie !
Oricum daca zici vreau sa tunez o dacie DIN noi nu stim ce sa iti recomandam fi si tu mai explicit zine ce vrei !

AEX 22-03-04 10:49

OBSERV CA UNII DINTRE VOI NU SE PREA PRICEP LA MASINI DAR MA BUCUR CA SUNT INTERTESATI... DAR CRED CA ORI AVETI MASINI IESIT DIN COMUN DE PERFORMANTE ORI SUNTETI NISTE BASINOSI CE SE PLIMBA CU R.A.T.B-UL (MA REFER NUMAI LA CEI CE PUN ACCENTUL PE:\" NU INTELEG CE INSEAMNA GTI LA DACIA\" OOOOO FAST AND FURIOSILOR) SAU CALCULATOR PENTRU CARBORATOR, AM MAI AUZIT LA UN...... OBOSIT..... IN REST MULTUMESC MULT PENTRU SFATURI, M-AM HOTARAT SA O VAND, DAR DACA DESCOPAR PE CINEVA CARE FACE CHESTIILE ASTEA REPEDE BINE SI IEFTIN, E OK. MULTUMESC!

AEX 22-03-04 10:51

OBSERV CA UNII DINTRE VOI NU SE PREA PRICEP LA MASINI DAR MA BUCUR CA SUNT INTERTESATI... DAR CRED CA ORI AVETI MASINI IESIT DIN COMUN DE PERFORMANTE ORI SUNTETI NISTE BASINOSI CE SE PLIMBA CU R.A.T.B-UL (MA REFER NUMAI LA CEI CE PUN ACCENTUL PE:\" NU INTELEG CE INSEAMNA GTI LA DACIA\" OOOOO FAST AND FURIOSILOR) SAU CALCULATOR PENTRU CARBORATOR, AM MAI AUZIT LA UN...... OBOSIT..... IN REST MULTUMESC MULT PENTRU SFATURI, M-AM HOTARAT SA O VAND, DAR DACA DESCOPAR PE CINEVA CARE FACE CHESTIILE ASTEA REPEDE BINE SI IEFTIN, E OK. MULTUMESC!

B12ZMD 22-03-04 11:15

Turbo110 - nicaieri nu iti \"rescrie\" cipu ala de pe nova sa stii si tu ! Nici pt Snova sau Solnitza nu se gaseste sa faci asa ceva. Doar de skimbat! si asta nu pt dacii in special, e cip general pt motoare cu injectie de la - sau pana la - o anumita cilindree. De rescris cipu, gasesti dar pt golfuri, GSI-uri sau alte minunatzii.

draga AEX:
-tu zici ca dacia ta prinde 100 la ora in 12 secunde. OK. Ai cronometrat tu ? sau altcineva ? cum ai cronometrat? cu ce? ce benzina ai folosit? ce gume? ce greutate are masina ? Sunt multe intrebari care as putea sa ti le pun atat eu cat si \"basinosii\" astia mai ales tnos, la care sunt sigur ca nu ai avea raspuns. In fine, eu pot sa pariez ca orice NOVA GTi (fara tuning) nu prinde suta in 12 secunde! Apropo, stii in cate sec prinde suta Snova, Solenza, Cielo sau Cielo Executive ?

Ia mai pune mana si intereseaza-te inainte sa minti sau sa spui prostii.

Si te rog sa vorbesti mai frumos.

TNos 22-03-04 11:18

AEX,te rog eu in primul rand,cei de aici vor sa te ajute si nu mai jigni... ca altfel sterg mesajele...apoi daca esti hotarat sa o faci si ai banii...da-mi un telefon:0744.531.069 si vb despre ce vrei sa faci....

Anonymous 23-03-04 17:00

ARE 1,1 TONE PE FATA 185 65 13 SPATE 165..... BENZINA V POWER + ADITIV IN CONCENTRATIE MARE . SUBLINIEZ CA NU MAI ARE LIMITATOR DE TURATIE. SI SE POATE RESCRIE CIP-UL DAR NU IN FELUL IN CARE CREDETI VOI, DACA SE POATE NUMI \"RESCRIS\" LA BOSCH MODELUL VECHI CE-L AU DACIILE SE POT DOAR SCHIMBA PARAMETRII, SI ASTA O FACE UN MECANIC DE LA AUTO NESTI.... SPER CA MI-ATI INTELES NERVII PE UNII MAI DESTEPTI CE SE FAC, CA NU STIU CE INSEAMNA GTI SAU CARBORATOR CU CALCULATOR PE GTI. CE SA FAC EU DACA PE TALON SCRIE GTI, ORICUM SUNA PREA SONOR PENTRU PERFORMANTELE UNEI DACII. AM IMPRESIA CA PROPRIETARII DE DACII SUNT LUATI PESTE PICIOR DE DEI CE AU MASINI STRAINE IN VALOARE DE SUB 2000 DE EURO SI ASTA MA DERANJAZA. NU MA LAUD DAR O SPUN PENTRU CEI CE IAU IN CALCUL PUTEREA FINANCIARA: MAI AM UN FORD FOCUS DIN 2003 CU MOTOR 1,4 LA 12.000 KM DAR NU-MI PERMIT SA-I FAC MARE LUCRU SI AM DISCUTII CU PRIETENA MEA PE TEMA:\"NU STRICA DRAGA FRUMUSETE DE MASINA CU TUNING-UL TAU\". DECI ............... CRED CA O SA O VAND VARA ASTA. VREAU TOTUSI SA VA VAD SI EU CUM VA INTRECETI LA VOLAN, POATE MA BAG SI EU PRINTRE VOI....

Hondarul 23-03-04 17:22

Stai calm mane, ca nu vrea nimeni sa faca misto sau sa te jigneasca.
Esti din Bucuresti ??? Poate vi si tu sa te vedem cu masina.
Numai bine !!!
:lol: :lol: :lol:

Turbo110 24-03-04 19:58

Quote:

Originally Posted by \"B12ZMD\"
Turbo110 - nicaieri nu iti \"rescrie\" cipu ala de pe nova sa stii si tu ! Nici pt Snova sau Solnitza nu se gaseste sa faci asa ceva. Doar de skimbat! si asta nu pt dacii in special, e cip general pt motoare cu injectie de la - sau pana la - o anumita cilindree. De rescris cipu, gasesti dar pt golfuri, GSI-uri sau alte minunatzii.

draga AEX:
-tu zici ca dacia ta prinde 100 la ora in 12 secunde. OK. Ai cronometrat tu ? sau altcineva ? cum ai cronometrat? cu ce? ce benzina ai folosit? ce gume? ce greutate are masina ? Sunt multe intrebari care as putea sa ti le pun atat eu cat si \"basinosii\" astia mai ales tnos, la care sunt sigur ca nu ai avea raspuns. In fine, eu pot sa pariez ca orice NOVA GTi (fara tuning) nu prinde suta in 12 secunde! Apropo, stii in cate sec prinde suta Snova, Solenza, Cielo sau Cielo Executive ?
Se poate rescrie si inlocui vino in H si intreaa de \"gogoasa\" cu berlina galbena !
Si sa o vezi cum trage !
Ia mai pune mana si intereseaza-te inainte sa minti sau sa spui prostii.

Si te rog sa vorbesti mai frumos.


Turbo110 24-03-04 19:59

Quote:

Originally Posted by \"B12ZMD\"
Turbo110 - nicaieri nu iti \"rescrie\" cipu ala de pe nova sa stii si tu ! Nici pt Snova sau Solnitza nu se gaseste sa faci asa ceva. Doar de skimbat! si asta nu pt dacii in special, e cip general pt motoare cu injectie de la - sau pana la - o anumita cilindree. De rescris cipu, gasesti dar pt golfuri, GSI-uri sau alte minunatzii.

draga AEX:
-tu zici ca dacia ta prinde 100 la ora in 12 secunde. OK. Ai cronometrat tu ? sau altcineva ? cum ai cronometrat? cu ce? ce benzina ai folosit? ce gume? ce greutate are masina ? Sunt multe intrebari care as putea sa ti le pun atat eu cat si \"basinosii\" astia mai ales tnos, la care sunt sigur ca nu ai avea raspuns. In fine, eu pot sa pariez ca orice NOVA GTi (fara tuning) nu prinde suta in 12 secunde! Apropo, stii in cate sec prinde suta Snova, Solenza, Cielo sau Cielo Executive ?
Se poate rescrie si inlocui vino in H si intreaa de \"gogoasa\" cu berlina galbena !
Si sa o vezi cum trage !
Ia mai pune mana si intereseaza-te inainte sa minti sau sa spui prostii.

Si te rog sa vorbesti mai frumos.


B12ZMD 25-03-04 09:24

Da Turbo110, SI ?!? Ce vrei cu chestia asta ?
Daca m-am inselat cumva cu rescrierea cipului de nove GTi, asta e vina mea! Dar eu n-am facut \"bashinos\" pe nimeni !

deci care-i faza cu posturile ? si de ce trebuie sa le pui de 2 ori ? (nu port ochelari - vad perfect!)


All times are GMT +2. The time now is 16:07.

- Copyright 2024 4Tuning