![]() |
Cum scapi de reclama din Yahoo! Messenger
2 Attachment(s)
Sper sa va foloseasca dar cititi cu atentie
Schimbati extensia din .txt. in .exe Dacă faci parte din clubul celor stresaţi de reclama din Yahoo! Messenger, aceea micuţă, din fereastra principală care īţi ocupă spaţiu preţios din lista de contacte, atunci acest articol este pentru tine. Īn mai puţin de 1 minut şi fără bătaie de cap vei scăpa de mica reclamă din Yahoo! Messenger şi vei uita chiar că a existat vreo dată. Pe Internet circulă mai multe mici progrămele (patch-uri) care promit că te scapă de reclamele din Yahoo! Messenger, numai că nu toate funcţionează. Unele nu merg deloc, iar altele nu fac să dispară reclama decāt temporar. Patch-ul despre care vorbesc eu, a fost testat pe cea mai nouă versiune de Yahoo! Messenger 8 (8.1.0.421) şi pe Yahoo! Messenger 9 Beta (varianta actuală este 9.0.0.797) şi funcţionează fără reproş. Ce ai de făcut pentru a scăpa de reclamă? Procedura este similară pe ambele versiuni de Yahoo! Messenger şi constă din 3 paşi simpli: 1. Īnchizi Yahoo! Messenger 2. Salvezi pe calculatorul tău (Yahoo! Messenger AD-Remover New 2 Patch.exe) şi dai dublu click pe el 3. Īn fereastra care se deschide apeşi butonul Patch. Aplicaţia are nevoie să-i indici calea către fişierul executabil al lui Yahoo! Messenger. Aşadar vei da Yes īn căsuţa care te īntreabă dacă vrei să cauţi executabilul, te duci īn C:\Program Files\Yahoo!\Messenger şi dai dublu click pe fişierul YahooMessenger (sau YahooMessenger.exe dacă Windows Explorer īţi arată şi extensiile fişierelor). http://storage0.dms.go4it.ro/media/2...addremover.jpg Acum nu trebuie decāt să deschizi din nou Yahoo! Messenger şi să observi cum reclama a dispărut ca prin minune, iar īn fereastra principală au loc acum mai multe contacte. |
Re: Cum scapi de reclama din Yahoo! Messenger
Puteti copia programul direct in folderul de yahoo C:\Program Files\Yahoo!\Messenger
si de acolo face el singur |
Re: Cum scapi de reclama din Yahoo! Messenger
10x man, chiar e bun patch-ul!
Insa ...e nevoie sa pastrez in calculator fisierul? sau operatiunea se face o singura data? |
Re: Cum scapi de reclama din Yahoo! Messenger
si cum faci sa schimbi din .txt in .exe? explica si tu mai pt retardati asa :))
|
Re: Cum scapi de reclama din Yahoo! Messenger
2 Attachment(s)
@ shifter .. poti sa il stergi
@ G0rdy uite aici |
Re: Cum scapi de reclama din Yahoo! Messenger
ce tare :D
multumesc frumos pt programul asta, chiar ma intrebam cum scap de rahaturile lor de reclame :) |
Re: Cum scapi de reclama din Yahoo! Messenger
Psycho..sarumana ai un suc pe caiet acolo :)a mers
|
Re: Cum scapi de reclama din Yahoo! Messenger
Psycho ... ca idee ... nu trebuia postat la IT acolo ? :D
Nu da cu tigaia ... |
Re: Cum scapi de reclama din Yahoo! Messenger
nunu, nu acolo la creiere, lasa aici la noi astia mai retarzi, sa invete si mintea lu noi cum se face :D
|
Re: Cum scapi de reclama din Yahoo! Messenger
frate eu cand deschid programu apare o fereastra daia de zici ca e MS DOS si se inchide repede..atata:|
|
Re: Cum scapi de reclama din Yahoo! Messenger
daca il puneam acolo la " genii " cum zice aleks nu multi dintre noi intra acolo .. asta era ideea .. aici intra mai multi si il vad :D
|
Re: Cum scapi de reclama din Yahoo! Messenger
Quote:
n-are cum .. ce messenger ai ... ce versiune ai ?! |
Re: Cum scapi de reclama din Yahoo! Messenger
frate am ala yahoo messenger with voice BETA.... Posibil sa fie ca am MultiMessu ?
|
Re: Cum scapi de reclama din Yahoo! Messenger
posibil sa fie de la multimess ... cam toti de aici cred ca folsesc messengeru simplu :D
|
Re: Cum scapi de reclama din Yahoo! Messenger
De cand cautam asa ceva! Multumesc Psycho! (merge perfect:-P )
|
| All times are GMT +2. The time now is 02:14. |
- Copyright 2026 4Tuning