![]() |
Un A160 CDI mai ecologic de la Mercedes
1 Attachment(s)
https://forum.4tuning.ro/imagehosting...ea39fe95e4.jpg
Un A160 CDI mai ecologic de la Mercedes Febra ecologica i-a cuprins si pe cei de la Mercedes, speriati poate de militantii verzi care se leaga cu lanturi si zbiara. Mercedes-Benz FE line lanseaza modelul FE (Fuel Efficient) A160 CDI, care consuma cu 0.4L mai putin combustibil la suta de km decat un A160 CDI standard. Mai putin consum, mai putine noxe in aer, probabil ca asa arata logica marilor constructori auto. Oficialii spun ca A160 CDI devine mai economic datorita greutatii reduse, aceasta calitate reflectandu-se si in emisiile de CO2, care au scazut de la 128g/km, cat polueaza modelul obisnuit, la 119g/km. S-au folosit de asemenea un rezervor mai mic si o cutie de viteze mai usoara, subliniaza AutoTelegraaf. |
Re: Un A160 CDI mai ecologic de la Mercedes
interesanta idee. oricum cred ca se poate si mai bine de atat.daca ar gasi variante mai usoare si pt materialele din care sunt construite si restul componentelor.. mai ales la interior ar fi mult mai bine. Benzurile sunt renumite ca fiind incarcate....
|
Re: Un A160 CDI mai ecologic de la Mercedes
doamnee,,,masinile ecologice nu sunt solutia pt o lume nepoluata,
|
Re: Un A160 CDI mai ecologic de la Mercedes
Quote:
|
Re: Un A160 CDI mai ecologic de la Mercedes
masina de GAY
|
Re: Un A160 CDI mai ecologic de la Mercedes
Quote:
|
Re: Un A160 CDI mai ecologic de la Mercedes
de remarcat este ca au reusit sa reduca consumul miscorandu-se asfel si poluarea.despre masina nu am ce sa zic decat ca nu mi-a placut niciodata modelu asta.
|
Re: Un A160 CDI mai ecologic de la Mercedes
masina de oras ideala...plus ca e mercedes
|
Re: Un A160 CDI mai ecologic de la Mercedes
urata...nu comnteaza cat de ecologica e masina asta polueaza vizual foarte mult
|
Re: Un A160 CDI mai ecologic de la Mercedes
lol..cica masina de gay =))
|
Re: Un A160 CDI mai ecologic de la Mercedes
militantii aia verzi nu se lasa impresionati de masina asta:)) aia nu se dau batuti pana nu ne vad pe toti cu flori in cap alergand in cioaca goala prin camplii tot cu floricele:)) daca ei vor sa traiasca 1000 ani sa se duca pe alta planeta... noua aici ne place sa ardem benzina bine:))
|
Re: Un A160 CDI mai ecologic de la Mercedes
Quote:
|
Re: Un A160 CDI mai ecologic de la Mercedes
Quote:
|
Re: Un A160 CDI mai ecologic de la Mercedes
gay gay gay gay gay...........=))
|
| All times are GMT +2. The time now is 14:35. |
- Copyright 2026 4Tuning