![]() |
ford capri MK1 restaurat!!!
4 Attachment(s)
salut...am si eu un capri MK1 cu motor V 6 2000 cmc!...l-am modificat numai cu tabla(fara fibra si pocnituri)! E aproape gata,am comandat aproape toate piesele(telescoape fata-spate,caseta de directie discuri...etc),dar nu gasesc etriere!!!....ma poate ajuta cineva???...s-ar potrivi de alt ford???(...taurus,sierra?)....va rog ajutati-ma!!!
|
Re: ford capri MK1 restaurat!!!
de ce ford sunt fuzetele
|
Re: ford capri MK1 restaurat!!!
Quote:
|
Re: ford capri MK1 restaurat!!!
ai incercat la reprezentanta ford
|
Re: ford capri MK1 restaurat!!!
am incercat!!!...da nu au piese mai vechi de 1978!
|
Re: ford capri MK1 restaurat!!!
0744312450 este nr de tel de la reprezentanta ford din bucuresti dc nu le gasesti la ei nu stiu ce sa spun
poate la dezmembrari |
Re: ford capri MK1 restaurat!!!
ok!.....ms de nr si ms ca mi-ai raspuns!
|
Re: ford capri MK1 restaurat!!!
o sa mai vb peste cateva zile dupa ce vb cu varmiu in anglia si sa vedem ce poate face el pe acolo
nu de alta am si eu un ford escort din 71 si cautam punte si fuzete cu discuri si am gasit in anglia la preturi rezonabile si l trimit si prin curier |
Re: ford capri MK1 restaurat!!!
pfuai!!!...ar fi super!...ms mult!!!
|
Re: ford capri MK1 restaurat!!!
Mai baieti, la mine la magazin se gasesc etrieri de Capri si pretul era, atunci cand m-am interesat, vreo 300 ron.
|
Re: ford capri MK1 restaurat!!!
pai ce sa stiu sa zic?...da-m nr tau sa te sun sa vb sau nr de la tine de la magazin!!!...si dak ai mi-ar trebui!!!...k vreau neaparat!
|
Re: ford capri MK1 restaurat!!!
Panreus 0723602922
|
Re: ford capri MK1 restaurat!!!
Quote:
vezi sa nu fi dat comanda de discuri de 2.8 ca alea-s ventilate.trebuie sa iei si etrierele recomandate de producatorul discurilor daca sunt performance, dar daca sunt alea originale, cred ca merg de escort |
Re: ford capri MK1 restaurat!!!
cum mai decurge lucrarea..:?::?::?:
|
Re: ford capri MK1 restaurat!!!
stam destul de binisor!...in sfarsit am reusit sa gasim etriere(prin cimanda)...si am comandat si placute si ce mai tre p akl!...pe anu asta km atat k vin sarbatorile si na...la anu incepem in forta!...;)
|
| All times are GMT +2. The time now is 21:50. |
- Copyright 2026 4Tuning