![]() |
Germanii au construit un Pontiac "Le Supra"
9 Attachment(s)
https://forum.4tuning.ro/imagehosting...b6eb7aa516.jpg
Germanii au construit un Pontiac "Le Supra" Acesta nu e un Pontiac LeMans obisnuit, ci unul care ascunde un secret "teribil". Sub capota lui nu se afla un V8, nici un V6. Sub capota lui se afla un motor de Supra. Toyota Supra. Hibridul Germano-japonezo-american a ridicat multe semne de intrebare, dar a oferit si raspunsuri. Sub caroseria de Pontiac bate inima unui motor din Tara Soarelui Rasare, transplantat de la o Supra din 1991: 7M-GTE 3.0L 24 V Turbo. Istorioara masinii poate fi subiect de film. A venit orfana la o licitatie si a prins drag de ea un domn pe nume Ralf Becker, care a considerat ca-i trebuie un motor nou, si nu oricare, ci unul de Supra cu turbocharger. |
Re: Germanii au construit un Pontiac "Le Supra"
intreadevar este subiect de film... pana la urma urmei.. arata bine...
|
Re: Germanii au construit un Pontiac "Le Supra"
foarte frumoase transformarile acestea..ma refer la masinile de demult(care au facut istorie la timpul lor)
|
Re: Germanii au construit un Pontiac "Le Supra"
Foarte frumos. O treba buna pt ca asa mai rezista masinilea astea vechi, altfel daca nu s-ar ocupa nimeni de ele ar ruginii.
|
Re: Germanii au construit un Pontiac "Le Supra"
au adoptat ideea din tokyo drift :D foarte misto oricum.
|
Re: Germanii au construit un Pontiac "Le Supra"
"Hibridul Germano-japonezo-american" arata bine si cand te gandesti prin cate a trecut...e frumos.
|
Re: Germanii au construit un Pontiac "Le Supra"
imi place sa aud ca sunt reconditionate si masini vechi care sunt incarcate de istorie.....
|
Re: Germanii au construit un Pontiac "Le Supra"
ce frumos..........e buna ideea supra+ pontiac
|
Re: Germanii au construit un Pontiac "Le Supra"
frumos gest din partea lu ralf........ala e om pasionat de titiuri..nu ca alti..:D
|
Re: Germanii au construit un Pontiac "Le Supra"
Bine, bine, dar se manevreaza ca o Supra?
|
Re: Germanii au construit un Pontiac "Le Supra"
Quote:
|
Re: Germanii au construit un Pontiac "Le Supra"
Frumoasa combinatia....
|
Re: Germanii au construit un Pontiac "Le Supra"
o combinatie chiar tare, cine se astepta sa iasa asa ceva, imi pace initiativa, si masina e super
|
Re: Germanii au construit un Pontiac "Le Supra"
cine stie cand o sa vedem si o dacie 1100 cu cine stie ce motor pus pe ea
|
Re: Germanii au construit un Pontiac "Le Supra"
ceva date cat scoate motorul nu sunt?
|
| All times are GMT +2. The time now is 21:51. |
- Copyright 2026 4Tuning