Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Buzau (https://forum.4tuning.ro/192-buzau.html)
-   -   Bmw e 30 2.5 24v : erbol 83 (https://forum.4tuning.ro/192-buzau/67840-bmw-30-2-5-24v-erbol-83-a.html)

erbol_83 19-02-08 11:02

Bmw e 30 2.5 24v : erbol 83
 
Salutare! vreau sa va prezint si io ursuletzul meu...Sunt din ptg si m am hotarat sa mi fac si io ursuletzul pt iesit in lume asa...asa ca...l am chelit de tot si am inceput sa lucrez la el...se pregateste o vopsire noua...se monteaza suspensii sport,bare de rigidizare,tobe sport,filtru sport si alte prostii:)) Motorul e un M20 de 2.0 care sper sa aiba cat de curand o instalatie motronic 2 ca sa i bag si un chip...mai departe vad io ce urmeaza...

aaa...kitul de spoilere o sa fie m tech 2 ;)

poze din timpul lucrarii se gasesc aici : https://forum.4tuning.ro/643-masina-mea-bmw-seria-3/66975-e30-io-ursulet.html

DragosT 19-02-08 13:53

Re: Inca un ursuletz de bz la reconditionat
 
Spor la munca, rabdare, bani si idei! E imbucurator ca este cate un buzoian dispus la a investi in modificarile unei masini.

Cipilica 19-02-08 14:06

Re: Inca un ursuletz de bz la reconditionat
 
Salut. In primul rand vreau sa-ti urez succes sa realizezi ce ti-ai propus si sa iasa un ursulet fain. Chiar avem nevoie de asa ceva si noi in bz. Ce culoare vrei sa o faci? ai si bondourile pt usi sau doar barile? de unde le-ai luat si cat au fost?(dak poti sa spui). si eu am un ursulet dar deocamdata nu e in mintile lui mai trebuiesc piese care sunt cam scumpute pt mine si nici nu gasesc:sad: .daca vrei sa mai schimbam impresii despre ursi ar fi ok, cum nu prea sunt in oras prea multi..... app, daca pot sa te ajut cu ceva..... mai am unul dezmembrat, daca ai nevoie de ceva apeleaza, sau poate daca tu ai ceva.............
Multa bafta.

TzuTzu77 19-02-08 19:44

Re: Inca un ursuletz de bz la reconditionat
 
Cred ca te si stiu, si cred ca am vazut si masina prin decembrie la benzinarie in ptg. Arata cam urat atunci, dar daca te tii de treaba sigur iese misto. Spor la tunat!

keemo 19-02-08 20:32

Re: Inca un ursuletz de bz la reconditionat
 
felicitari ptr masina....bafta in continoare....sper sa il vad si eu live prin buzau...
Bafta !

erbol_83 25-02-08 23:26

gata...am terminat masina...a iesit...nu ma asteptam sa iasa asa ceva...de 2 zile stau cu zambetul pe buze cand ma gandesc la ea...poze f curand.:oops:

ce a fost odata nu mai este...e ceva special...am adunat inainte sa fac masina asta multe pareri...am vrut sa nu fie nicio parere negativa de ea...cred ca asa mi a iesit:)

keemo 25-02-08 23:31

Re: Inca un ursuletz de bz la reconditionat
 
ce culoarea i-ai dat ? :>

erbol_83 26-02-08 20:50

Re: Inca un ursuletz de bz la reconditionat
 
12 Attachment(s)
asta e ce a iesit...io s tare fericit de cum arata..acum pot sa o "scot din casa"macar:)

no limits design 27-02-08 11:37

Re: Inca un ursuletz de bz la reconditionat
 
e frumusel...bravo...sa il stapanesti sanatos

no limits design 28-02-08 12:00

Re: Inca un ursuletz de bz la reconditionat
 
1 Attachment(s)
bun asha shafu`?:lol:

erbol_83 06-03-08 16:02

Re: Inca un ursuletz de bz la reconditionat
 
Anunt:Caut baie de ulei pt motor M50 de bmw E34...2.0---2.5 24v

keemo 19-03-08 00:35

Re: Inca un ursuletz de bz la reconditionat
 
nu prea am vazut ursu prin buzau....

erbol_83 22-03-08 20:44

Re: Inca un ursuletz de bz la reconditionat
 
Prin oras in bz nu prea iese...iese prin bucuresti si prin ptg
acum e la somn deocamdata ca se pune noul motor in 24 de valve si astept si chip ul pt el
Observ ca e cam multa tristete pe forumul asta de buzau...discutii interesante nik...nu se mai da nimeni?

keemo 22-03-08 20:54

Re: Inca un ursuletz de bz la reconditionat
 
de dat se da lumea.....sunt destule masini nervoase in buzau , pacat k topicul buzaului a km intrat la hibernat de ceva vreme....

erbol_83 23-03-08 21:56

Re: Inca un ursuletz de bz la reconditionat
 
De modificat mai modifica cineva vreo masina in bz pe acolo? Am vazut pe cineva acum ceva timp pe varianta cu un ford focus care fugea binisor...


All times are GMT +2. The time now is 23:11.

- Copyright 2024 4Tuning