![]() |
honda civic coupe 93 1.6 16v 125 cp
sal am si eu o honda civic coupe(usa) si vreau sa ii prepar motoru la maxim ce imi recomandati?mersi
|
Re: honda civic coupe 93 1.6 16v 125 cp
poze ? cat ai de gand sa investesti?
|
Re: honda civic coupe 93 1.6 16v 125 cp
may the power of the turbo be with you :)
|
Re: honda civic coupe 93 1.6 16v 125 cp
niciodata nu ai cum sa prepari un motor la maxim k nu joci nfs...ai putea sai faci un swap cu alt motor mai puternic si cu un potential de tuning mai mare..nu stiu ce motor s-ar potrivi pe masina ta dar cred k merge b16 pt mai multe detalii intreabai pe baietii cu civicuri :D
|
Re: honda civic coupe 93 1.6 16v 125 cp
ce motor !?
|
Re: honda civic coupe 93 1.6 16v 125 cp
https://forum.4tuning.ro/405-alba-iulia/43567-masinile-alba-iulia/page-12.html
aveti aici poze cu masina,in josul paginii |
Re: honda civic coupe 93 1.6 16v 125 cp
e frumoasa masina :D
|
Re: honda civic coupe 93 1.6 16v 125 cp
Pai ori performanta ori sound/styling nu cred ca le poti avea pe toate.
Si totusi ce motor ai pe ea? |
Re: honda civic coupe 93 1.6 16v 125 cp
scrie in numele topicului " honda civic coupe 93 1.6 16v 125 cp"
oricum, asta e motorizarea cea mai puternica care s-a pus pe coupe-uri. arata destul de bine masina... dar cred ca se aude muuuuult mai bine pe cit arata :P |
Re: honda civic coupe 93 1.6 16v 125 cp
e foc masina!
|
Re: honda civic coupe 93 1.6 16v 125 cp
ai preparato la maxim?:D:D:D
|
Re: honda civic coupe 93 1.6 16v 125 cp
bai fratilor daca eu vreau sa am si performance si sound/styling o sa le am pe toate eu am cerut un sfat dar vad ca nu prea am cu cine.motorul este de 1.6 16v 136cp ii un motor japonez mai ciudat
|
Re: honda civic coupe 93 1.6 16v 125 cp
sfaturi ai primit!
swap sau turbo si cel mai bine amandoua. daca tii neaparat sa scoti mai mult din actualul motor(fara turbo), in afara sa ii cresti raportul de compresie prin alezarea chiulasei in plan orizontal 1-2mm, o admisie de aer performanta si o evacuare cu serpisori ceva si teava cap-coada nu prea ai ce sa ii faci si obtii un maxim 10-15 cai in plus. daca alegi turbo ai grija ca e tocmai invers, trebuie sa ii scazi raportul de compresie ca sa poti sa dai ceva presiune din turbina. |
Re: honda civic coupe 93 1.6 16v 125 cp
foarte tare numaru de inmatriculare
|
Re: honda civic coupe 93 1.6 16v 125 cp
1 Attachment(s)
Felicitari meseriasa masina
|
| All times are GMT +2. The time now is 07:55. |
- Copyright 2026 4Tuning