Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Alte discutii Bmw (https://forum.4tuning.ro/291-discutii-bmw.html)
-   -   Consum Real E39 (https://forum.4tuning.ro/291-discutii-bmw/67027-consum-real-e39.html)

daniii_86 13-02-08 17:00

Consum Real E39
 
am si eu o intrebare stiiti cumva care este consumu la un seria 5 e39 din 98 2.0 150 cai 520....


sper sa nu radeti de minedar sunt curios k ma cert cu amici k eu zik k rupe in 2 consumu ei zik k nu ..

Bmwaldo 13-02-08 18:02

Re: Consum Real E39
 
Quote:

Originally Posted by daniii_86 (Post 1354630)
am si eu o intrebare stiiti cumva care este consumu la un seria 5 e39 din 98 2.0 150 cai 520....


sper sa nu radeti de minedar sunt curios k ma cert cu amici k eu zik k rupe in 2 consumu ei zik k nu ..

consuma 40% .... acum serios, bmw-ul nu e facut pt consum, toata lumea stie asta .

Un 2.0 ar trebui sa consume un ~ 12% .

Bertonele tau cat consuma ? ala nu rupe la consum ? :lol::lol:

daniii_86 13-02-08 18:22

Re: Consum Real E39
 
ba da... tocmai daia intrebam ..eu am zis MULT...nu era vorba de mine..am intrebat doar din curiozitate nu tre sa ne certam :D bertonele consuma dar nu am BMW daia intrebam posesori de BMW

Bmwaldo 13-02-08 18:46

Re: Consum Real E39
 
Quote:

Originally Posted by daniii_86 (Post 1354754)
ba da... tocmai daia intrebam ..eu am zis MULT...nu era vorba de mine..am intrebat doar din curiozitate nu tre sa ne certam :D bertonele consuma dar nu am BMW daia intrebam posesori de BMW

12-13-14% depinde .

Stiu ca la bertone consuma cam 13 prin orasel :D

ANM 15-02-08 17:26

Re: Consum Real E39
 
pot dovedi oricand k 528i la 110km/h ia 8l/100km
la 140km/h ia 10l/100km
si 160km/h ia 12-13l/100km....

mi se pare absolut bestial consumul pentru o masina de calibrul ei...!

in oras nu stiu sigur k depinde mereu de aglomeratie...poate sa-ti ia si 10 dak e noapte si e liber poate sa-ti ia si 20 daca e bara la bara si pleci asa k disperatu mereu!....BMW CONSUMA....dar tot bmw ramane!

BbMmWw 19-02-08 09:30

Re: Consum Real E39
 
Quote:

Originally Posted by ANM (Post 1359411)
pot dovedi oricand k 528i la 110km/h ia 8l/100km
la 140km/h ia 10l/100km
si 160km/h ia 12-13l/100km....

mi se pare absolut bestial consumul pentru o masina de calibrul ei...!

in oras nu stiu sigur k depinde mereu de aglomeratie...poate sa-ti ia si 10 dak e noapte si e liber poate sa-ti ia si 20 daca e bara la bara si pleci asa k disperatu mereu!....BMW CONSUMA....dar tot bmw ramane!

Eu am 520 d,2003 si la drum lung cu pilot automat ia 6-7 % max iar in oras imi ia 8-9% seara cand nu e chiar asa trafic.......

ANM 20-02-08 22:07

da frate-miu...traiasca motorina....poate ne intalnim la o tura odata...auzi motor 2800cmc 6 cilindrii in linie:X si alte suprize:X

p.s.: 2800cmc la bmw e benzina...so....se simte diferenta la consum....la putere nu ma bag k nu am mers cu diesel....dar ar trebui sa fie ceva peste 520D


All times are GMT +2. The time now is 00:02.

- Copyright 2026 4Tuning