Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Consiliere achizitie auto (https://forum.4tuning.ro/220-consiliere-achizitie-auto.html)
-   -   VW PASSAT vs AUDI A4 vs SKODA SUPERB (https://forum.4tuning.ro/220-consiliere-achizitie-auto/66579-vw-passat-vs-audi-a4-vs-skoda-superb.html)

SOLA 10-02-08 10:09

VW PASSAT vs AUDI A4 vs SKODA SUPERB
 
Eu vreau sa ma duc in germania si sa imi aduk o masina in 12-13 000 euro ,sh si am de ales intre vw passat ,audi a4 si skoda superb . In principiu vreau motorul de 1.9 tdi despre care am auzit ca este foarte fiabil.SKoda mi s-a parut din poze ce-a mai incapatoare in interior si la dotari sta bine xenon etc. Passaturi sunt multe am din ce alege ,A4 nu prea mi se pare cine stye pare ca un passat restilizat .Vreau si eu pareri despre care masina se merita mai mult ,si ce anume se cauta la noi in tara .

SOLA 10-02-08 10:24

Re: VW PASSAT vs AUDI A4 vs SKODA SUPERB
 
7 Attachment(s)
cateva imagini cu masinile

Cosmin255 10-02-08 10:31

Re: VW PASSAT vs AUDI A4 vs SKODA SUPERB
 
Clar , poti compara interiorul modest din superb cu cel de la A4?....ia-ti Superb daca Audi nu ti se pare cine stie ce...ai face o alegere perfecta;)

ionut_cluj 10-02-08 12:08

Re: VW PASSAT vs AUDI A4 vs SKODA SUPERB
 
dintre astea 3 as alege skoda. ma enerveaza la culme albastrul ala din audi si superb e cea mai mare dintre toate.

22VIN 10-02-08 14:40

Re: VW PASSAT vs AUDI A4 vs SKODA SUPERB
 
superb nu-mi place si nu mi-a placut niciodata. e un passat cu faruri putin diferite si sigla skoda pe ea... audi a4 mi se pare cea mai bina alegere dintre ele, ca vorba aia... de passat nu suntem satui? + ca interiorul de la audi se prezinta ca design cel mai bine.

SOLA 10-02-08 17:12

Re: VW PASSAT vs AUDI A4 vs SKODA SUPERB
 
eu am vazut ca skoda este mai lunga de cat passatu ,da interiorus este mai spartan fata de cel de la audi ,insa dotarile de pe superb sunt superiaoare xenon ,clima, eu as dorii pareri de posesori sa styu ce styu sa faca cele 3 masini

ionut_cluj 10-02-08 17:29

Re: VW PASSAT vs AUDI A4 vs SKODA SUPERB
 
sa mearga pe strada, cam astea "styu" toate, niciuna nu zboara, niciuna nu bate covoare.

Cosmin255 10-02-08 17:44

Re: VW PASSAT vs AUDI A4 vs SKODA SUPERB
 
corect .
E logic , iti iei ce iti place , marea majoritate probabil si-ar lua Audi , eu cel putin asa am facut si daca ar fi sa aleg din nou n-as sta pe ganduri si as face la fel

Bemelo 10-02-08 17:50

Re: VW PASSAT vs AUDI A4 vs SKODA SUPERB
 
Toate fac cam acelasi lucru daca vorbim de un singur motor si anume 1.9tdi. A4 e premium celelalte 2 nu. E un pic mai mic .. dar chiar vrei o balena ca Superb?

SOLA 10-02-08 19:27

Re: VW PASSAT vs AUDI A4 vs SKODA SUPERB
 
sa fiu sincer nu stiu ce anume sa iau de aceea apelez la acest Forum ,intreb proprietarii de audi sunt chiar asa multumiti de marca ,are finisaje bune ,materiale mai de calitate,

a si m-ar mai interesa cum e cu piesele de schimb difera la pret de la marca la marca ca in principiu mecanic e aceeasi masina

tzatzichi 10-02-08 20:17

Re: VW PASSAT vs AUDI A4 vs SKODA SUPERB
 
poate ca sunt subiectiv,dar hai sa iti zic cum vad eu lucrurile...1.in primul rand eu as exclude skoda pt k este doar o copie ieftina calitativ,ceea ce nu se poate spune si despre pretul ei...care va sa zica skoda e skoda.2.am avut ocazia sa conduc cateva zile un A4 cu aceeasi motorizare k a passatului meu si sincer,obisnuit fiind cu masina mea,audi m-a dezamagit.interiorul este mult mai mic decat in passat.simteam k ma sufoc si nu mi se pare la fel de sprintena ca vw.tin sa il contrazic pe Bemelo care spune k a4 este premium.nici pe departe...repet.este doar o parere.daca vrei tii cont de ea,bine, daca nu nu.sper sa nu imi sara in cap toti posesorii de a4 sau de skoda.e doar parerea mea facuta pe niste impresii pe care le-am capatat conducandu-le.e drept mai putin skoda.bafta

spgbuc 10-02-08 20:47

Re: VW PASSAT vs AUDI A4 vs SKODA SUPERB
 
skoda superb are finul meu si e foarte multumit (adevarul e ca o foloseste la drumuri lungi unde spune ca e excelenta dar si prin bucuresti) eu as alege audi si apoi skoda dar acuma depinde si de dotari iar cum zici ca skoda e mai dotata as merge pe skoda :d sincer passatul mi-se pare cam foarte popular iar designul e cam invechit parerea mea

tzatzichi 10-02-08 20:57

Re: VW PASSAT vs AUDI A4 vs SKODA SUPERB
 
sigur...fiecare parere conteaza si trebuie respectata,dar skoda superb nu ti se pare un vw passat cu emblema skoda?

Andrey` 10-02-08 21:05

Re: VW PASSAT vs AUDI A4 vs SKODA SUPERB
 
skoda superb - nava amiral :D sau a4 ... dar e mult mai scump .... fata de skoda :D

attila 10-02-08 21:14

Re: VW PASSAT vs AUDI A4 vs SKODA SUPERB
 
eu zic audi a4,calitativ e mai buna decat cele 2,este marca premium din grupul vag


All times are GMT +2. The time now is 20:58.

- Copyright 2024 4Tuning