Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Masini tunate (https://forum.4tuning.ro/18-masini-tunate.html)
-   -   Phoenix GT/Uirapuru (https://forum.4tuning.ro/18-masini-tunate/66549-phoenix-gt-uirapuru.html)

Ed_Crane_1983 09-02-08 22:49

Phoenix GT/Uirapuru
 
10 Attachment(s)
https://forum.4tuning.ro/imagehosting...e1eea69e20.jpg
Phoenix GT/Uirapuru

Uirapuru este numele unei pasari amazoniene foarte rare si trilul sau e considerat a fi printre cele mai frumoase din lume. De data aceasta, vine intruchipata intr-un supercar brazilian, denumit Phoenix GT/Uirapuru.

Cand va fi construit, prototipul va avea circa 3,93 m lungime, 1,90 m latime si 1,17 m inaltime. Jantele vor fi unele de 18 inci, incaltate in cauciucuri 255/40 ZR18 pe fata si 285/40 ZR18 pe spate. Masina va avea caroseria din carbon, usile conventionale, suspensia independenta si tractiune pe spate.

Motorul va fi unul Judd GV5 Sports Racing Engine, care genereaza 600 CP la 7800 RPM si 800 CP la 10000 RPM, iar cutia de viteze una in sase trepte manuala sau patru trepte automata. De fapt, supercar-ul va fi creat intocmai cum isi doresc investitorii, cautandu-se cu orice pret aducerea ei pe strada.

viruszatu1 09-02-08 23:09

Re: Phoenix GT/Uirapuru
 
ce adevarat arata :X si 600 de cai nu`s luati de ici de colo :rolleyes2 superba ...o masina de 5*

bogdan gba 09-02-08 23:27

Re: Phoenix GT/Uirapuru
 
marfa... mie unu imi place cum arata si atatia cai putere....Un adevarat supercar

ArCaDa 09-02-08 23:36

Re: Phoenix GT/Uirapuru
 
grav....600 cp....uuu...ori fi putini ?:lol: arata bine....mai ales pe negru cu dungile alea albe e cel mai misto....parerea mea :-P

Vely 09-02-08 23:40

Re: Phoenix GT/Uirapuru
 
Marfa!
Motor direct din lumea curselor, care ajunge la 10000 rpm! Ma gandesc ca n-o sa aibe cilindreea prea mare desi dezvolta pana la 800 cp!
Parerea mea ca acea cutie cu 4 trepte o s-o strice, dar s-ar putea sa fie foarte rezistenta si tocmai de-asta vor s-o foloseasca!
Caroseria nu pare prea mare si se aseamana cu Counnaught Type D
Aici linku: http://www.connaughtmotorco.com/

spiri14 09-02-08 23:45

Re: Phoenix GT/Uirapuru
 
asteptam cu sufletu la gura versiunea finala:))

Gaijin 09-02-08 23:59

Re: Phoenix GT/Uirapuru
 
No Coment............

Bogdan_ozzy 10-02-08 01:26

Re: Phoenix GT/Uirapuru
 
800 CP la 10000 RPM foarte mult.. si bine veniti .. si vad ca greutatea nu este chiar mare .. este cat de cat mai redusa..

DaNy>DmN 10-02-08 09:29

Re: Phoenix GT/Uirapuru
 
Designul e un pic ciudat... dar motorul :shock:. 800 cai la 10.000rpm:shock:, bestie masina asta:oops:

tm_kata 10-02-08 12:15

Re: Phoenix GT/Uirapuru
 
motorul rupe dar 100% la design nu o sa arate asa....

mareo 10-02-08 12:18

Re: Phoenix GT/Uirapuru
 
no com...suuperba

Fixius 10-02-08 12:43

Re: Phoenix GT/Uirapuru
 
arata superb

alex* 10-02-08 14:56

Re: Phoenix GT/Uirapuru
 
imi place arata bine ,,,de motor nush ce sa zic e prea tare :X

golidix 10-02-08 17:08

Re: Phoenix GT/Uirapuru
 
bestiala masina trebuie sa fii sofer ca sa nu te sinucizi si bani partea din fata e super reusita, tm kata sper sa nu schimbe designu ar fi pacat :D

Chucky bmw 10-02-08 17:36

Re: Phoenix GT/Uirapuru
 
esuper tare masina...:d din fatza seamana cu fordu ala taunus modificat al romanului ala.....aia neagra cu flacari albastre


All times are GMT +2. The time now is 21:00.

- Copyright 2026 4Tuning