Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   ATV (https://forum.4tuning.ro/473-atv.html)
-   -   Diverse discutii... (https://forum.4tuning.ro/473-atv/66238-diverse-discutii.html)

radu.3 07-02-08 12:43

Diverse discutii...
 
Poate ca nu e topicul potrivit, dar incerc totusi...in vara fac 15 ani si stiu ca nu pot conduce nimic pana la 16 ani...si atunci...la 16 ani...ce categorie/subcategorie imi trebuie pentru ATV??? A1 sau B1?

P.S.: Daca iau un ATV si il conduc la tara, la bunici, se ia cineva de mine???

MULTUMESC ANTICIPAT!!!

ERY 07-02-08 19:22

Re: ATV-ul meu
 
Stiu ca ATV se conduce cu categoria B ...nu si B1....si dc circuli pe drumuri publice, cu siguranta cineva se va lua de tine. :)

Sindrom 17-02-08 13:46

Re: Diverse discutii...
 
astia sunt inconstienti cum sa conduci pe drum public atv-u la 16 ani cand majoritatea nu stiu reguli elementare despre sofat....io am patit-o personal cu cineva si m-a aruncat in gard intr-un viraj ca nu stia ce e aia frana de motor nu stia cand si cum sa puna frane .....stati linistiti

ExpertFoto 20-02-08 09:08

Re: Diverse discutii...
 
Atata timp cat se sustine un examen care sa ateste capacitatea de a
conduce acel atv, din punctul meu de vedere nu conteaza varsta.

oliver 10-03-08 21:50

Re: ATV-ul meu
 
vreau si eu sa imi cumpar ATV la vara :) dar nu am decat 15 ani , un preten si'o cumparat LINHAI de 49 cc , la fel am voie si eu . E o alegere buna ?
As dori alte sfaturi :"> dar sa nu treaca de 1500 :">

ERY 10-03-08 22:15

Re: Diverse discutii...
 
linhai de 49 cmc ? astea de 49 cmc suporta maxim 25 sau 30 de kg greutatea persoanei...sunt pt copii.

andr3y_b00ss 15-03-08 02:34

Re: Diverse discutii...
 
nu te supara ERY ce atv ai .........eu am si un lihai de 49 cmc si il am de 7 luni sunt foarte de multumit de el, eu am 80 de kilograme si merge cu mine 65km, de unde stiii tu ca supoarta 25 kg ?????

ERY 18-03-08 21:55

Re: Diverse discutii...
 
Nu ma supar ...am avut pana acum 2 saptamani un dinli 901.
Citeste pe cartea tehnica a atvului tau si vei vedea ce greutate suporta.

mentorul 19-03-08 02:10

Re: Diverse discutii...
 
am si eu un grizzly660 si nu am decat o factura pe el.e cumparat din anglia,aveti idee daca pot sa l inmatriculez in ro?


All times are GMT +2. The time now is 18:48.

- Copyright 2026 4Tuning