Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Masini tunate (https://forum.4tuning.ro/18-masini-tunate.html)
-   -   Audi R4 in 2011? (https://forum.4tuning.ro/18-masini-tunate/66195-audi-r4-2011-a.html)

Ed_Crane_1983 07-02-08 15:45

Audi R4 in 2011?
 
2 Attachment(s)
Audi R4 in 2011?

Multi au crezut ca viitorul rival pentru Cayman din tabara Audi e o gluma, dar se pare ca germanii iau serios in calcul un posibil R4. Acesta ar trebui sa fie lansat in iunie 2011, pe o platforma noua proprie. Audi R4 ar fi disponibil in variantele coupe si roadster. Ca si R8-ul, noul R4 va scoate la iveala un design agresiv, cu un motor pe masura.

S-au amintit mai multe versiuni de motorizare, dar se pare ca R4 nu va fi un supercar excentric, ca fratele lui mai mare, R8. Puterea motorului pentru varianta de top s-ar invarti in jurul valorii de 300 CP. Deocamdata, avem de-a face cu zvonuri si randari, dar de regula acestea se si confirma.

Randarea alaturata ofera o imagine generala despre cum ar arata viitorul R4. Desi nu are celebrele "lame laterale" specifice modelului R8, R4 se mandreste cu niste prize de aer pozitionate in fata rotilor din spate.

Sasiul ar fi din otel, dar specialistii doresc sa pastreze greutatea masinii in jurul a 1250 kg. Oficialii insista ca noul R4 nu s-ar lupta cu Boxster si Cayman, ci cu rivali din "armata" BMW M si AMG. Credeti in acest proiect? Se va materializa oare? Si-a ales bine rivalii? Voi decideti.

bmwm5 07-02-08 15:48

Re: Audi R4 in 2011?
 
sa am unu de-asta si-mi gasesc eu rivali...

adisoruc 08-02-08 10:49

Re: Audi R4 in 2011?
 
cam prea seamana cu un TT :) , iar fata duce sper noul lancer!

ArCaDa 08-02-08 11:38

Re: Audi R4 in 2011?
 
e criminal rau....

Bogdan_ozzy 08-02-08 20:46

Re: Audi R4 in 2011?
 
Cat de agresiva arata .. si .. cam duce spre T T .. spatele

Bughilas 11-02-08 10:05

Re: Audi R4 in 2011?
 
numai in 2011?? eu cred mai repede ca o sa apara.... periculosi astia de la Audi... s-au lasat de limuzine si se apuca de RRRRRRR

no limits design 11-02-08 10:44

Re: Audi R4 in 2011?
 
audi evolueaza puternic ... foarte mijto conceptul ..


All times are GMT +2. The time now is 16:37.

- Copyright 2026 4Tuning