![]() |
E46 - 320ci -project-///intruder///
6 Attachment(s)
Este vorba despre un 320ci E46 '02 170cp,pachet M din fabrica,shadow line.
Masina este in posesia unui prieten (f.intruder) iar eu am sa o prezint deoarece el nu frecventeaza constant forumul. Am dori sa aflam parerile si sfaturile voastre referitoare la modificarile ce pot fi aduse masinii pt a fi personalizata si pt a putea face fatza la un tuning show. Primul pas care l-am decis deja si care nu mai sufera amanare este sound-ul sistemului de evacuare.Ne-am decis asupra unui sistem cu 2 tobe,ramane sa hotaram daca va fi de firma sau custom. Asteptam parerile voastre :D |
Re: E46 - 320ci -project-///intruder///
Quote:
suna interesant. arata bine masina. sper sa nu o strice... uite cum facem....tu ne intrebi pe noi,si noi zicem..da sau nu... :-P :lol: multa bafta cu proiectul ;) ps: suna bine treaba cu 2 tobe |
Re: E46 - 320ci -project-///intruder///
Quote:
ne-am gandit la masca , oglinzi si scutu de la spoileru spate sa fie din carbon...... ar da bine cu etrierii rosii? |
Re: E46 - 320ci -project-///intruder///
oglinzile masca si partea de jos de la bara din carbon da..da etrierele rosi nu..poti sa faci jantele negre
|
Re: E46 - 320ci -project-///intruder///
Etriere rosii in nici un caz...pana la urma depinde cat de multi bani este dispus sa investeasca...daca sunt multi, atunci ar putea sa faca capota din carbon, plafonul negru, portbagajul carbon de pe un CSL. Jantele, evident mai mari si negre, cu buza cat mai mare si cromata (insa depinde de gusturi), faruri cu lupa, stopuri le LED, suspensia coborata putin, lambo doors (daca vrei masina de show) si evident un body kit agresiv...noroc ca sunt detule modele din care sa alegi...iar aceasta lista poate continua pe multe multe randuri...totul depinde de bani. ;)
Oricum, te poti insipara destul de mult din semnatura lui Gelu. ;) |
Re: E46 - 320ci -project-///intruder///
1 Attachment(s)
o sugestie :rolleyes2
|
Re: E46 - 320ci -project-///intruder///
carbon da!
f bine nu vopsi jantele astea. nu vopsi nici o janta neagra! nu cumpara jante negre! care mai e scopul lor? asa poti sa pui si jante de tabla..tot negre sunt... negru cu mare buza crom...da... etrieri vopsiti...not really...rar dau bine...iar rosii in nici un caz.etrieri "colorati" doar in cazul unui BIG brake kit....daca vin ei deja vopsiti intr-o anume culoare. |
Re: E46 - 320ci -project-///intruder///
o suspensie calumea ar merge....capota carbon , nas(grila) carbon.. jantele eu personal nu le-ash face negre.....culoarea metalului le scoate mai bine in evidenta. shi nu folosi crom. poate iesi ceva calumea ..daca ai gust shi bani:)
|
Re: E46 - 320ci -project-///intruder///
1 Attachment(s)
Quote:
|
Re: E46 - 320ci -project-///intruder///
bun pe langa COMPRESOR ....:)))
- as da jos grila cromata si as pune in culoarea masinii sau carbon ( http://www.cartreats.com/images/BMW_....jpg%20~2..jpg https://img519.imageshack.us/img519/2448/whip012dw.jpg ) - carbon hood ( http://4caroption.com/images/products/Aero/Hood_OEM.jpg ) - am vazut-o live si zic ca ar merge putin suspensia coborata - farurile fumurii cu lupa - xenon in far si proiectoare - stopuri led - exhaust cu cate o toba in fiecare part - jante negre cu buza - oglinzi M3 carbon ( http://www.esta-international.com/Pr...r%20Mirror.jpg ) cat despre body kit ...spolieru fata mie mi`l place...aripile latite ( http://www.importtrenz.com/v3/catalo...ype=T&id=17644 ) si alt prag si spoiler spate |
Re: E46 - 320ci -project-///intruder///
Quote:
|
Re: E46 - 320ci -project-///intruder///
Quote:
|
Re: E46 - 320ci -project-///intruder///
Super Tare Masinutza
|
Re: E46 - 320ci -project-///intruder///
9 Attachment(s)
Arata super masina. pun niste poze cu progresul masinii mele ca ai dorit ceva idei ce poti face la masina ta. Eu as incepe cu jante pe 18 (negre nu stiu daca ar merge asa de bine pe albastru, eu as incerca normale argintii sau gunmetal.), niste oglinzi replica M si finala. Totul depinde de cati bani vrei sa bagi in masina. Poti sa o faci OZN daca vrei, sau poti sa mentii un look destul de clean dar totusi sa sara in ochi (cum e si E60-ul lui R Z V)
De la stock la schimbarea I: Pachet M, jante BBS CH 18', Schimbarea II: Jante pe 19 Breyton Spirit Black, Oglinzi M, toba eisenmann single Schimbarea III: Portbagaj CSL, capota carbon VRS, toba eisenmann dubla, front M3 etc |
| All times are GMT +2. The time now is 22:01. |
- Copyright 2026 4Tuning