Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Galati / Braila (https://forum.4tuning.ro/42-galati-braila.html)
-   -   Oltcit Tuning! (https://forum.4tuning.ro/42-galati-braila/6585-oltcit-tuning.html)

IV3RSON 10-07-05 15:08

Oltcit Tuning!
 
3 Attachment(s)
Sal. Eu cu un prieten si cu un var deal meu am \"tunat\" un olcit! :)) o sa vi se para o prostie...dar uitativa la poze!! e prima oara cand scriu pe forum asa ca nush daca o sa mearga sa bag pozele aici...asa ca daca vreti sa fiti siguri intrati pe www.gangsters-tuning.go.ro la secriunea poze....
Estetic:sunt schimbate spoilere, oglinzi etc....
Modificari motor: are un cip care il aduce la 90 cai ... e cam putin...dar din cate am inteles de la ala care a pus cipul...atata poate duce motorul...fara sa ii dauneze ala durata de viata... :( ..oricum...acu varul meu e in italia si sia luat o toyota celica ultimul model :twisted: :) ditamai saltu!! de la olcit la celica...!! :twisted: si zic eu ca anu viitor ne vom apuca si de aia...pana atunci...spunetimi ce parere aveti despre olcit....
P.S.
in Galati...sunt 3 tipuri de impatimiti de tuning:
1.cei care stiu ce inseamna tuning...si cam ce ar trebui sa faci sa tunezi o masina dar nu au posibilitate financiara! $$$$$
2.cei care le plac tuningul...adik cum arata o masina tunata...dar habar nau ce au sub capota...
si..
3.cei care au bani...oleak de cuostinta despre tuning...si sunt vreo 2-3 masini tunate cu bun gust...dar am vazut si vreo 2-3 bmw seria 3...facute fix deanpulea...!! urate cu draci!! daca le lasau stock erau mult mai casticati!!
Am vazut acu vreo saptamana o cursa pe faleza... intre un BMW seria 7 (ultimul model!!! :shock: ) si un bmw M5 (penultimul model...nu ala cu faruri k \"ochii dragonului\" ).....zic eu ca amandoua aveau peste 170 km/h...a castigat M5 parca...dar seria 7...cand a trecut pe langa mine...scotea un zgomot...!!! aproape ca o raba:)) nu exagerez!! chiar mam speriat...nu era nimik asemanator cu un sunet de masina sau cu un sunet produs de o evacuare normala!![/b]

yknot 11-07-05 07:05

hmmm.... si unde ai pus \"cipul\" ala?.....

shadowro 12-07-05 08:36

unde s-au intrecut frate pe faleza ca au pus nenorocitii astia limitatoare de viteza si nu apuci sa accelerezi ca franezi :( :(

Cipin-KUS 12-07-05 09:50

...
 
eu chiar nu am vazut olcitu asta prin gl.....treaba cu chipul e clar ca ti-a dat 90 de cai...si chiar unde s-au intrecut aia pe faleza?..

IV3RSON 12-07-05 13:32

Pai...sau intrecut inainte de a se pune limitatoarele...si...a inceput cursa dupa curba de la bac..pana in fata la elicie!

yknot 13-07-05 09:40

tot nu am aflat.... unde ai montat \"cipul\" :)

shadowro 13-07-05 13:25

:lol: :lol: :lol:

Cipin-KUS 14-07-05 02:52

....
 
Poate si-a luat omul star chips! :lol: :lol:

shadowro 18-07-05 11:50

vedeti daca atzi sarit pe el ? sa rushinat omu' :lol:

IV3RSON 18-07-05 12:05

Cipu` ala nu e star chips...ci cand trec de 4500 in a 4-a si pe toata durata vitezei a 5-a forteaza mai multa benzina in motor...creste consumul...dar si performantele

br03dfe 18-07-05 14:03

ca inginer auto n-am mai auzit de asta dar cine stie poate invat ceva nou..... :shock: :!: :?:

shadowro 18-07-05 16:29

e uimitor frate sa treci de 4500 ... adica e uimitor ca ai ajuns la 4500 si inca a tras motoru pana la turatia aia.
la mine la 4500 e maxim dar ... e nemteasca ( in mare ) .. si mult mai noua.

U_TUNING 20-07-05 16:19

cam cine va spus vreodata ca pe motoarele pe carburatie se poate monta un chip?????????????

-->SAU POATE TU L-AI LIPIT PE CARBURATOR CU SUPER GLUE???????????

CAM ATAT POTI FACE CU UN CHIP LA UN MOTOR CARBURAT!!!!!!!!!!!!!!!!!
:peace:

U_TUNING 20-07-05 17:43

DACA CHIAR INTRADEVAR TE-AR INTERESA SA PREPARI UN OLTCIT CAUTA UN MOTOR DE ALFAROMEO 33 DE 1.7 CU INJECTIE MULTI PUNCT.

SI ATUNCI CHIAR VEI PUTEA SA SCOTI CEVA DIN OLTCIT-UL TAU.

shadowro 20-07-05 18:10

sau de citroen chiar


All times are GMT +2. The time now is 15:53.

- Copyright 2024 4Tuning