![]() |
Provocari....->pt reglaje
Salutare oameni buni as vrea sa intreb doritorii acum cat nu a venit caldura si nu a inceput "sezonul" daca vor sa se dea strict pt reglaje adica, nu pt palmares bani sau alceva ci pt a vedea cum se comporta masina dupa o iarna. Cine doreste sa scrie aici.
Bmw 525 -> 170 cai |
Re: Provocari....->pt reglaje
merg si masini mai puternice si mai slabe, reamintesc pe mine ma intereseaza in principal reglajele si perfectionarea "pilotajului"
|
Re: Provocari....->pt reglaje
cred ca intreci masura
|
Re: Provocari....->pt reglaje
Quote:
|
Re: Provocari....->pt reglaje
oda...nici stock nu cred k are 170cp....eu stiam 192cp...dar nu te contrazic:P
|
Re: Provocari....->pt reglaje
tot acolo e o sa ma uit in talon
|
Re: Provocari....->pt reglaje
Quote:
Pe e34 s-a pus 2.5 12v ( 171 cp ) si pe urma cel capsat, 2.5 24v ( 192 cp ) . Se poate sa fie cel de 171 cp . Salut o zi buna |
Re: Provocari....->pt reglaje
nu, este cel de 24 valve dar io asa stiam, oricum masina asta nu a avut nici o data 192 cai pt ca a fost pus cip pe ea pompa de benzina schimbata si altele deci dasta nu stiam cat are ea standard ca io am luat-o la 220 cai cipuita si io am mai adaugat in + cate ceva.... iertare pt gresala mea
|
Re: Provocari....->pt reglaje
Quote:
in fine...si ce modificari zici ca are masina ? |
Re: Provocari....->pt reglaje
io am afirmat crezand ca are in talon 170 dar m-am uitat si sunt 190 greseala mea. am zis asa pt ca pot avea si 400 de cai nu conteaza, talonu e ala care vorbeste..ce e peste e traba mea. :D
|
Re: Provocari....->pt reglaje
Quote:
acum pe bune, nu le mai umflati, cu un cip ai mai multi cai dar nu 30 . Poate ai vreo 200 reali avand in vedere ca motorul nu e nou sa mai aiba toti calutii pe acasa . |
Re: Provocari....->pt reglaje
Pentru cei care vor sa se laude cu masina lor... exista "Masina mea", pentru cei care vor sa se dea exista si Provocari
|
Re: Provocari....->pt reglaje
ma rog la mine nu e doar cipul, e si pompa de benzina, si evacuarea, filtru de aer, ma rog... sa revenim la postul original....
|
Re: Provocari....->pt reglaje
provocari pt reglaje.......ba fratilor asa ceva nu s-a mai auzit decand lumea.....poate va iasa ceva sau numai vb....hai ca e bine....bafta ....
|
Re: Provocari....->pt reglaje
mda vad ca altu a scris in + pt a se mai adauga la profil un post...rog un admin sa stearga acest Thread
|
| All times are GMT +2. The time now is 00:02. |
- Copyright 2026 4Tuning