Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   PROVOCARI (https://forum.4tuning.ro/61-provocari.html)
-   -   Provocari....->pt reglaje (https://forum.4tuning.ro/61-provocari/65816-provocari-pt-reglaje.html)

Kiki 05-02-08 10:12

Provocari....->pt reglaje
 
Salutare oameni buni as vrea sa intreb doritorii acum cat nu a venit caldura si nu a inceput "sezonul" daca vor sa se dea strict pt reglaje adica, nu pt palmares bani sau alceva ci pt a vedea cum se comporta masina dupa o iarna. Cine doreste sa scrie aici.


Bmw 525 -> 170 cai

Kiki 05-02-08 10:23

Re: Provocari....->pt reglaje
 
merg si masini mai puternice si mai slabe, reamintesc pe mine ma intereseaza in principal reglajele si perfectionarea "pilotajului"

BuzzYBalL 06-02-08 22:54

Re: Provocari....->pt reglaje
 
cred ca intreci masura

GTA 07-02-08 00:33

Re: Provocari....->pt reglaje
 
Quote:

Originally Posted by BuzzYBalL (Post 1340495)
cred ca intreci masura

Caterinca maxima.....merita locul 1 in top-ten rusinicaaa.....

ANM 08-02-08 02:39

Re: Provocari....->pt reglaje
 
oda...nici stock nu cred k are 170cp....eu stiam 192cp...dar nu te contrazic:P

Kiki 08-02-08 09:32

Re: Provocari....->pt reglaje
 
tot acolo e o sa ma uit in talon

Bmwaldo 08-02-08 10:41

Re: Provocari....->pt reglaje
 
Quote:

Originally Posted by ANM (Post 1343041)
oda...nici stock nu cred k are 170cp....eu stiam 192cp...dar nu te contrazic:P

se poate sa aiba si 170 de cp, fiind motorul de 2.5 12v .

Pe e34 s-a pus 2.5 12v ( 171 cp ) si pe urma cel capsat, 2.5 24v ( 192 cp ) . Se poate sa fie cel de 171 cp .


Salut o zi buna

Kiki 08-02-08 13:37

Re: Provocari....->pt reglaje
 
nu, este cel de 24 valve dar io asa stiam, oricum masina asta nu a avut nici o data 192 cai pt ca a fost pus cip pe ea pompa de benzina schimbata si altele deci dasta nu stiam cat are ea standard ca io am luat-o la 220 cai cipuita si io am mai adaugat in + cate ceva.... iertare pt gresala mea

59AFA 08-02-08 14:17

Re: Provocari....->pt reglaje
 
Quote:

Originally Posted by Kiki (Post 1343734)
nu, este cel de 24 valve dar io asa stiam, oricum masina asta nu a avut nici o data 192 cai pt ca a fost pus cip pe ea pompa de benzina schimbata si altele deci dasta nu stiam cat are ea standard ca io am luat-o la 220 cai cipuita si io am mai adaugat in + cate ceva.... iertare pt gresala mea

pai daca ai luat'o la 220 cp atunci de ce declari 170 cp cand ea si stock are 190 ? :-P
in fine...si ce modificari zici ca are masina ?

Kiki 08-02-08 14:31

Re: Provocari....->pt reglaje
 
io am afirmat crezand ca are in talon 170 dar m-am uitat si sunt 190 greseala mea. am zis asa pt ca pot avea si 400 de cai nu conteaza, talonu e ala care vorbeste..ce e peste e traba mea. :D

Bmwaldo 08-02-08 14:35

Re: Provocari....->pt reglaje
 
Quote:

Originally Posted by Kiki (Post 1343826)
io am afirmat crezand ca are in talon 170 dar m-am uitat si sunt 190 greseala mea. am zis asa pt ca pot avea si 400 de cai nu conteaza, talonu e ala care vorbeste..ce e peste e traba mea. :D

cip de 30 de cai pe motor aspirat ? unde e facut ? :shock:

acum pe bune, nu le mai umflati, cu un cip ai mai multi cai dar nu 30 . Poate ai vreo 200 reali avand in vedere ca motorul nu e nou sa mai aiba toti calutii pe acasa .

mpa 08-02-08 15:23

Re: Provocari....->pt reglaje
 
Pentru cei care vor sa se laude cu masina lor... exista "Masina mea", pentru cei care vor sa se dea exista si Provocari

Kiki 09-02-08 07:12

Re: Provocari....->pt reglaje
 
ma rog la mine nu e doar cipul, e si pompa de benzina, si evacuarea, filtru de aer, ma rog... sa revenim la postul original....

Bughilas 12-02-08 09:43

Re: Provocari....->pt reglaje
 
provocari pt reglaje.......ba fratilor asa ceva nu s-a mai auzit decand lumea.....poate va iasa ceva sau numai vb....hai ca e bine....bafta ....

Kiki 12-02-08 10:35

Re: Provocari....->pt reglaje
 
mda vad ca altu a scris in + pt a se mai adauga la profil un post...rog un admin sa stearga acest Thread


All times are GMT +2. The time now is 00:02.

- Copyright 2026 4Tuning