Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   EUROPENE (https://forum.4tuning.ro/400-europene.html)
-   -   B 96 CXE - Trabant 1.1 - Kept in motion by VW (https://forum.4tuning.ro/400-europene/65553-96-cxe-trabant-1-1-kept-motion-by-vw.html)

Angel 5 03-02-08 13:14

B 96 CXE - Trabant 1.1 - Kept in motion by VW
 
11 Attachment(s)
Trabant 601S Tuning in progress...


Revin pe seara cu mai multe detalii, acum am de facut prin casa :D.

Angel 5 03-02-08 18:08

Re: B 13 TJR Trabant 601 - Tuning in progress
 
Bun, am revenit...

Trabant 601S produs in 1990, 2 cilindri 2 timpi :D. Intra in tuning, ceva frumos, nu exagerat sau kitchos.

Pana acum am luat capacele de la semnalizatoare fata si capacele de stop spate albe. Farurile cu ploape urmeaza sa fie vopsite si puse pe masina. Cam slab momentan dar incet-incet sper sa o fac cat mai frumoasa.

Urmeaza asa:
  1. Faruri angel-eyes
  2. Sper la niste jante
  3. Filtru de aer sport
  4. O evacuare sport completa
  5. O restaurare a caroseriei pe afara, vedeti si voi capota :D
  6. O vopsea, parca mi-ar place sa fie un portocaliu
  7. + altele

dan_stage28 03-02-08 18:15

Re: B 13 TJR Trabant 601 - Tuning in progress
 
sincer nu as risca sa merg cu un trabant de mar pali vreun jeep mar rupe in 4 iti doresc succes la tuning poate ii pui un motor de tico sa de VW 1.3 sau chiar so faci convertible

Angel 5 03-02-08 18:22

Re: B 13 TJR Trabant 601 - Tuning in progress
 
Quote:

Originally Posted by dan_stage28 (Post 1332838)
sincer nu as risca sa merg cu un trabant de mar pali vreun jeep mar rupe in 4 iti doresc succes la tuning poate ii pui un motor de tico sa de VW 1.3 sau chiar so faci convertible

Eh, acum sa nu fin negativisti :p. Convertible nu o sa o fac, la un motor de alta masina m-am gandit dar nu este inca cazul. Nu e masina de alergat :), facuta frumoasa si poate merg la show-uri cu ea :oops:.


LE: In vara ii fac interiorul cap-coada, inca nu pun poze cu el, la vara o sa am cu ce ma lauda :).

dan_stage28 03-02-08 19:07

Re: B 13 TJR Trabant 601 - Tuning in progress
 
:Dai dreptate e o masina de show daca ai bani poti so faci si din aur eu as incerca o caroserie din fibra de sticla cu sasiu ranforsat si niste jante fara bling ca si culoare galben sau rosu niste scaune mai comode si e gata de plimbare;)desigur sa fie si soare afara

*-_Speed_-* 03-02-08 19:13

Re: B 13 TJR Trabant 601 - Tuning in progress
 
Quote:

Originally Posted by dan_stage28 (Post 1332922)
:Dai dreptate e o masina de show daca ai bani poti so faci si din aur eu as incerca o caroserie din fibra de sticla cu sasiu ranforsat si niste jante fara bling ca si culoare galben sau rosu niste scaune mai comode si e gata de plimbare;)desigur sa fie si soare afara

Si ala il mai poti numi trabant, atunci fa-l tanc ce zici ??? lasa omu nu-l mai descuraja :-P parerea mea fa ceva simplu si frumos;) ca sa nu o dai in kitsch.Salut si bafta in continuare

bodyspeed 03-02-08 19:15

Re: B 13 TJR Trabant 601 - Tuning in progress
 
Quote:

Originally Posted by Angel 5 (Post 1332827)
Bun, am revenit...

Trabant 601S produs in 1990, 2 cilindri 2 timpi :D. Intra in tuning, ceva frumos, nu exagerat sau kitchos.

Pana acum am luat capacele de la semnalizatoare fata si capacele de stop spate albe. Farurile cu ploape urmeaza sa fie vopsite si puse pe masina. Cam slab momentan dar incet-incet sper sa o fac cat mai frumoasa.

Urmeaza asa:
  1. Faruri angel-eyes
  2. Sper la niste jante
  3. Filtru de aer sport
  4. O evacuare sport completa
  5. O restaurare a caroseriei pe afara, vedeti si voi capota :D
  6. O vopsea, parca mi-ar place sa fie un portocaliu
  7. + altele

Spor la treaba,am un prieten al unui prieten de are un trabant cumpart de prin Brasov, si l-a modificat usor .usor.. , angels , stopri transparente.. sunt curios sa vad daca a mai facut ceva, revenind la al tau.. imi place.. si astept sa vad cum evolueaza ...multa bafta si vointa :D

Angel 5 04-02-08 07:57

Re: B 13 TJR Trabant 601 - Tuning in progress
 
Merci, merg mai greu ca e si cam frig afara, se face intuneric prea repede :blink: :D si trebuie sa strang si bani. Sper ca in februarie sa imi cumpar angel-eyes-urile si filtrul sport. :) In rest, bani si pasiune sa fie :) ;).

St3FaN 04-02-08 17:19

Re: B 13 TJR Trabant 601 - Tuning in progress
 
incearca totusi sa pui si tu becuri rosii la frana ca e cam periculos pt tine si pt ceailalti participanti la trafic!

Angel 5 04-02-08 17:52

Re: B 13 TJR Trabant 601 - Tuning in progress
 
Am pus azi de dimineata, ieri cand am pus capacele nu le aveam la mine si prin parcare m-am plimbat asa :D. Acum sunt road-legal :p.

FuriaOarba 11-02-08 23:11

Re: B 13 TJR Trabant 601 - Tuning in progress
 
super tare frate!eram ai demult la bucuresti si trecuse pe langa mine un tranbi vai mama ce bijuterie,uite iti las ceva pt inspiratie( http://www.designercars.nl/membercars/2721.php ).si mie imi plac,sunt altfel,ca si oltcitu,sunt genu ala de masina la care multi nu le vad rostu,noi le vedem VALOAREA!servus

FuriaOarba 11-02-08 23:44

Re: B 13 TJR Trabant 601 - Tuning in progress
 
uite k am mai gasit ceva acum,de la unicates: http://www.unicates.de...merita vazute pozele,sunt cateva care o sa te ajute pe viitor la design!

Angel 5 12-02-08 06:25

Re: B 13 TJR Trabant 601 - Tuning in progress
 
Aha, frumos facute! Incet incet o sa arate si al meu asa :).

Angel 5 08-04-08 18:52

Re: B 13 TJR Trabant 601 - Tuning in progress
 
Nu am mai scris nimic din lipsa de timp, nici la masina nu am facut mai nimic. Update-urile sunt cam asa, Trabi-ul a primit faruri noi (o sa bag si niste poze) si dupa ITP-ul din mai primeste si o inima noua de 1.3 :love: :D. Apoi urmeaza refacerea caroseriei si dupa....sa traim pana atunci :)

St3FaN 10-04-08 11:25

Re: B 13 TJR Trabant 601 - Tuning in progress
 
Nu mai iei motorasul de wartburg ? parca asa citisem pe trabi ?


All times are GMT +2. The time now is 02:59.

- Copyright 2024 4Tuning