Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Masini tunate (https://forum.4tuning.ro/18-masini-tunate.html)
-   -   Alfa Romeo Spider by Novitec (https://forum.4tuning.ro/18-masini-tunate/65029-alfa-romeo-spider-by-novitec.html)

4TuningRO 30-01-08 16:26

Alfa Romeo Spider by Novitec
 
14 Attachment(s)
https://forum.4tuning.ro/imagehosting...096be3ad30.jpg
Alfa Romeo Spider by Novitec

Novitec a adaugat un plus de savoare unui Alfa Romeo Spider, si momentul e cat se poate de potrivit, mai ales ca vine sezonul insorit al variantelor cabrio. Tunerii au desenat o noua bara fata si un diffuser spate, care sa accentueze aspectul aerodinamic al masinii si s-o scoata din randul Spiderelor de serie.

Novitec a modificat de asemenea si sistemul de evacuare, pentru mai mult zgomot si cele patru tevi de esapament (115 X 85 mm) denota sportivitate chiar si cand motorul nu e "ambalat".

Alfa Spider a primit si "adidasi" noi, ca sa alerge-n voie: jante de 20 inci N9 si cauciucuri Pirelli 255/30R20, in timp ce suspensiile, ajustabile in inaltime (35-77 mm) si rigiditate, ofera un mers sportiv demn numai de un Spider.

ka$tor 30-01-08 16:33

Re: Alfa Romeo Spider by Novitec
 
pffaii ce periculos se uita :D e criminal

tm_kata 30-01-08 16:47

Re: Alfa Romeo Spider by Novitec
 
superba...

EaGle 30-01-08 17:22

Re: Alfa Romeo Spider by Novitec
 
E reusita, totusi, jantele alea nu prea ma incanta :D

Chucky bmw 30-01-08 17:28

Re: Alfa Romeo Spider by Novitec
 
superba.. :D

Razvychi 30-01-08 17:28

Re: Alfa Romeo Spider by Novitec
 
superba...pana si femeile intorc capu dupa ea...frumoase italiencele astea:P:D

UltraShoot 30-01-08 17:32

Re: Alfa Romeo Spider by Novitec
 
rupe normele....:lol:

Marius_mym89 30-01-08 17:54

Re: Alfa Romeo Spider by Novitec
 
uuu!!! da...imi place arata bine....mai ales vara....e rupere cu una dasta...:-D

ArCaDa 30-01-08 18:03

Re: Alfa Romeo Spider by Novitec
 
arata bn ....da vorba lui Eagle...jentile alea nu prea dau bine....mie mi-ar place unele...cu mai putine spite...si gen ceva pe 18 chiar 19 daca se poate..si sa fie negre sau culoarea masinii depinde...orcum reusita masina..

molady11 30-01-08 18:23

Re: Alfa Romeo Spider by Novitec
 
Super Mortala... :X:X

andrei88tm 30-01-08 18:51

Re: Alfa Romeo Spider by Novitec
 
super misto italianca asta
un pic mai agresiva

L3uTz 30-01-08 19:00

Re: Alfa Romeo Spider by Novitec
 
Quote:

Originally Posted by ArCaDa (Post 1323680)
arata bn ....da vorba lui Eagle...jentile alea nu prea dau bine....mie mi-ar place unele...cu mai putine spite...si gen ceva pe 18 chiar 19 daca se poate..si sa fie negre sau culoarea masinii depinde...orcum reusita masina..

john jentile alea sunt pe 19:)) si da creca ar da mai bine cu mai putine spite si negre.. da nu negru mat negru metalic:)

andrei88tm 30-01-08 20:10

Re: Alfa Romeo Spider by Novitec
 
Quote:

Originally Posted by L3uTz (Post 1323821)
john jentile alea sunt pe 19:)) si da creca ar da mai bine cu mai putine spite si negre.. da nu negru mat negru metalic:)

sunt pe 20:D

Bogdan_ozzy 30-01-08 21:17

Re: Alfa Romeo Spider by Novitec
 
Cat de bine arata masina asta... super tare

L3uTz 30-01-08 22:01

Re: Alfa Romeo Spider by Novitec
 
Quote:

Originally Posted by andrei88tm (Post 1323979)
sunt pe 20:D

mai conteaza e misto masina funny era ca zicea el ca ar merge si pe 18 19:)


All times are GMT +2. The time now is 15:31.

- Copyright 2026 4Tuning