Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Cum facem rost de mai multi cai putere ? (https://forum.4tuning.ro/19-facem-rost-cai-putere.html)
-   -   cip putere pentru un mercedes c200-125 CP (https://forum.4tuning.ro/19-facem-rost-cai-putere/64900-cip-putere-mercedes-c200-125-cp.html)

pandaalin 29-01-08 17:23

cip putere pentru un mercedes c200-125 CP
 
Am un mercedes C200 din 2005 motor de 2200cmc. Cum ii pot mari puterea,cu cat pot mari in safety mode,si la cat ma ajunge?
M-ar interesa o modificare soft fara modificare motor si riscurile la care ma expun.
Va multumesc.

Hexer 30-01-08 10:05

Re: cip putere pentru un mercedes c200-125 CP
 
Quote:

Originally Posted by pandaalin (Post 1321432)
Am un mercedes C200 din 2005 motor de 2200cmc. Cum ii pot mari puterea,cu cat pot mari in safety mode,si la cat ma ajunge?
M-ar interesa o modificare soft fara modificare motor si riscurile la care ma expun.
Va multumesc.

Despre asta asi putea sa povestesc cateva pagini, dar numai un hint despre preturi.
Motorul CDI este foarte sensibil si foarte costisitor.
Pompa de injectie, cea de presiune mare le sh e 2000E, kit de reparare 1000E minim, injectoare bucata 200E minim, turbo la fel inca 500-1000E, conteaza unde cumperi. Asta pentru un castig de 20-30cai...
Am vazut foarte multe motoare CDI fara orice modificare la majoritatea trebuiau sa fie schimbate aceste piese, si au mers in parametrii normali fara tuning.


All times are GMT +2. The time now is 22:54.

- Copyright 2026 4Tuning