Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Masina mea Dacia (https://forum.4tuning.ro/109-masina-mea-dacia.html)
-   -   Logan B 42 ZIF (https://forum.4tuning.ro/109-masina-mea-dacia/64680-logan-42-zif.html)

LOGAN91 27-01-08 21:20

Logan B 42 ZIF
 
9 Attachment(s)
Salut , urmaresc de mult timp acest forum , dabea acuma mam hotarat sa imi fac si eu cont , si sa va arta si eu masina mea (defapt a parintilor).
Toata povestea a inceput in 2005 cand au vandut una bucata dacie 1300 (zambetu lui iliescu, din punctu meu cam nereusita masina , cel putin motoru...) , si de ziua mea 1 aprilie (nu ne o gluma) au cumparat un logan...
Laureat 1,4 (aer , geamuri etc) , albastru egee (cea mai misto culoare:) ) .
Atunci nu eram pasionat de tuning nebuni dastea , totu a inceput cand a fost prima expozitie de tuning organizata de 4tuning bineinteles:) (01.04.2006 ?? sau gresesc?? ) lansarea si revistei etc...de atunci nu pot sta fara sa ii mai fac ceva , normal in limita bugetului(16 ani nu prea mare:()
Si cateva modificari minore:)
Arcuri sport Weitec
Filtru de aer Simota (carcasa din fibra de carbon)
Evacuare Borla (completa finala+intermediara)
Cass Pionner DEH-p40MP
Statie JBL GTO 2060
Cabluri 16 mm Aiv sau cam asa ceva am uitat.
Si diferite modificari de design minore (interior+exterior)
vopsit aeratoare , consola dintr-e scaune , pedale sport , schimbator butoane albastre , comanda de AC etc nebuni dastea:D)
Cateva planuri de viitor.
Maine poimaine Subwoofar
boxe fata
cip tuning
bord albastru
folie (legala)
Sper sa va placa masina...
Astept pareri critici , idei etc... si cateva poze

CristianoXXX 27-01-08 21:49

Re: Logan B 42 ZIF
 
si din moment ce nu e al tau si nici macar nu il poti conduce, dc e prezentat?

LOGAN91 27-01-08 21:54

Re: Logan B 42 ZIF
 
Nu am voie sa o prezint daca nu e a mea in acte?? nu ca as fi singuru de pe forum...si o sa o conduc dar mai e 1 an:)

MARI_NSL 27-01-08 21:59

Re: Logan B 42 ZIF
 
Quote:

Originally Posted by LOGAN91 (Post 1318307)
Nu am voie sa o prezint daca nu e a mea in acte?? nu ca as fi singuru de pe forum...si o sa o conduc dar mai e 1 an:)

frate din moment ce e masina parintilor . nue si a ta ....
@cristiano : plimba ursu :x

Tudor Yo 27-01-08 22:00

Re: Logan B 42 ZIF
 
Sal si bine ai venit pe forum.:-)
Numai arcurile sunt sport, amortizoarele sunt stock?

LOGAN91 27-01-08 22:17

Re: Logan B 42 ZIF
 
Mai in acte e masina parintilor si intrun fel e si a mea ca doar e in famile masina, si va fi a mea la 18 ani , nu inteleg ce e rau in asta...
Numai arcuri , pe viitor si amortizoare dar sunt cam scumpe , sa se duca astea stock si dupaia.

Tudor Yo 27-01-08 22:21

Re: Logan B 42 ZIF
 
Astea stock tin 1-2 an mai mult nu cred :D (pe arcurile sport)

LOGAN91 30-01-08 08:45

Re: Logan B 42 ZIF
 
4 Attachment(s)
Dupa cum am promis , am revenit si cu un subwoofar acceptabil:D
Am nevoie de un sfat cum e mia bine sa fac , de unde iau + ptr leduri? ca am luat de la alimentarea statie dar sta aprins tot timpu (si sa ii pun un contact?) sau pot lua de la remote si sa se aprinda o data cu cass-ul ? ce ziceti cum e mai bine ?

LOGAN91 13-02-08 22:59

Re: Logan B 42 ZIF
 
3 Attachment(s)
Si ultima achiziti: ce ziceti de noi adidasi ?? TOYO TIRES Proxes T1R 205/55/15....

FuriaOarba 13-02-08 23:18

Re: Logan B 42 ZIF
 
fratica te tii tare,bravo tine-o tot asha si maine poimaine te vedem ca ne prezinti si kit de tuning exterior.si cu treaba ca nu e a ta in acte,stai linistit nu te mai lua dupa gurile rele,invidie tipica pe aici din cate am vazut,ai un avantaj insa,e numele tatalui presupun pe acte,e' bine daca se strica ceva el o face,baga banu,nu?daca erai tu pe acte si se strica ceva era mia greu,intretinere,era mai greu la buget,asa cu el pe acte intretinere el si tuningareala tu:)!bravo,de apreciat la 16 ani,luati aminte ashtia mai mari care pociti masini,iata el e mic da-l duce capu ce-i frumos,lucreza baiatu cu gust nu pune stickere si barbut la oglinda,bravo pustiule!gata k am scris destul:):)

Cristi_XP 14-02-08 16:09

Re: Logan B 42 ZIF
 
vezi ca pe foaia aia ti scris numarul de telefon...poate te beepuie dusmanii :)))

LOGAN91 14-02-08 20:00

Re: Logan B 42 ZIF
 
Ms frumos pentru incurajari:) bafta si tie.... ce sa fac ma descurc si eu cum pot , o pregatesc ca de la 18 ani va fi a mea , daca nu o dau pana atunci pe un 16v , loganist convins...
Cristi , e cosmoteu,eu nu stiu sai dau la anunturi =))) nu sunati mai devreme de 22:00 =)))

Cristi_XP 14-02-08 20:36

Re: Logan B 42 ZIF
 
0720 e cosmote mai nou ? :))))

Ja_Rule 14-02-08 21:02

Re: Logan B 42 ZIF
 
am impresia ca asta micu` ne induce`n eroare ....

fiderzen 14-02-08 21:55

Re: Logan B 42 ZIF
 
oricum,asta micu`...a facut cate ceva la masina,chiar daca nu are permis.....pe cand,pe forum sunt prezentate loganuri ''tunate'' cu o ploapa si o folie...si ala e tuningul:lol:..bravo...continua ca esti pe drumul cel bun! :P


All times are GMT +2. The time now is 13:16.

- Copyright 2024 4Tuning