Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Ford tuning (https://forum.4tuning.ro/143-ford-tuning.html)
-   -   Ford Fiesta (https://forum.4tuning.ro/143-ford-tuning/64241-ford-fiesta.html)

scorpionxxx 25-01-08 14:39

Ford Fiesta
 
Am si eu un Ford Fiesta din '84 cine mar putea ajuta cu niste idei sa il modific interiorul mai intai apoi exteriorul si unde as putea gasi

orga andrei 02-02-08 10:57

Re: Ford Fiesta
 
schimba mai intai scaunele ...fac toata diferenta
vezi ca materomul di ms are scaune de forduri ...modele mult mai noi...ale caror scaune se potrivesc usor,iar cand la pui lasa le cat mai jos sa ai centrul de greutate coborat
eu am incercat la vw si se simte cu 4 oameni la curbe

scorpionxxx 11-02-08 13:54

Re: Ford Fiesta
 
ok ms si am tot cautat sa imi pun niste dungi dealungul masine incepand de la capota pe deasupra pana in spate sti ? dar nunam gasit numa in piata si nu stiu care este calitatea lor

scorpionxxx 11-02-08 13:56

Re: Ford Fiesta
 
1 Attachment(s)
pun o poza cu ea

scorpionxxx 11-02-08 13:57

Re: Ford Fiesta
 
sper ca stiti despre ce este vb oare iar sta bine cu niste spoilere nu e prea mica? pls HELP

Antilles 07-04-08 13:39

Re: Ford Fiesta
 
Cu scaune..te pot eu ajuta,am un atelier in aproape de ludus si pot sa-ti fac piele pe interior(nu numai scaune)eu fac asta acum la fiesta al meu.As mai recomanda si jante noi,eu am pus cele de pe Puma de 14''...nu-mi vine sa cred ce bine arata.Ca dungi...ma gandeam sa pun si eu pe partea dreapta 2 paralele(una de vreo 2cm si cealalta mai lata).La modelul tau nu are sens sa intri mult pe exterior(am facut unu la fel cand lucram la o firma de tuning in state)ce arata grozav de bine ar fi roti late pe spate...dar deja implica marirea puterii daca vrei aceleasi performante.

scorpionxxx 08-04-08 21:42

Re: Ford Fiesta
 
Quote:

Originally Posted by Antilles (Post 1470950)
Cu scaune..te pot eu ajuta,am un atelier in aproape de ludus si pot sa-ti fac piele pe interior(nu numai scaune)eu fac asta acum la fiesta al meu.As mai recomanda si jante noi,eu am pus cele de pe Puma de 14''...nu-mi vine sa cred ce bine arata.Ca dungi...ma gandeam sa pun si eu pe partea dreapta 2 paralele(una de vreo 2cm si cealalta mai lata).La modelul tau nu are sens sa intri mult pe exterior(am facut unu la fel cand lucram la o firma de tuning in state)ce arata grozav de bine ar fi roti late pe spate...dar deja implica marirea puterii daca vrei aceleasi performante.

imi lasi un nr de telefo sau un ID de mess pls

Antilles 08-04-08 22:03

Re: Ford Fiesta
 
0753453782 sau alexbodibodialex,iti stau la dispozitie

scorpionxxx 09-04-08 22:27

Re: Ford Fiesta
 
ms am sa te contactez

Antilles 09-04-08 22:35

Re: Ford Fiesta
 
Perfect,in weekend fac Fiesta al meu,poti sa vezi saptamana viitoare cam ce a iesit:)
Apropos,atelierul e in Sarmas

scorpionxxx 09-04-08 23:00

Re: Ford Fiesta
 
u ce ii modifici la al tau tot asa e modelul sau ceva mai nou sper sa intri me mess sa putem vb


All times are GMT +2. The time now is 08:47.

- Copyright 2024 4Tuning