Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Sistemul Audio de pe Masina Mea (https://forum.4tuning.ro/384-sistemul-audio-masina-mea.html)
-   -   Opel Astra H by Ceachi "Brax Team" (https://forum.4tuning.ro/384-sistemul-audio-masina-mea/63548-opel-astra-by-ceachi-brax-team.html)

ceachi 20-01-08 19:14

Opel Astra H by Ceachi "Brax Team"
 
10 Attachment(s)
Dupa doi ani de cautari , audiat diverse sisteme si participari la concursuri audio m-am hotarit in sfirsit sa fac un sistem audio sper eu de top!
Masina in primul rind va fi facuta sa sune dupa gustul meu , sper sa sune bine si pentru arbitrii, pentru ca imi plac si concursurile (atmosfera si oamenii care participa si organizeaza)
Masina intra de maine in atelier , initial ma hotarisem sa fac eu instalarea , dar mi se pare prea complexa pentru mine si m-am hotarit sa apelez la seviciile lui "Marinu" dupa ce am vazut lucrarile facute de el.
Componentele sistemului sunt:
- Hu. Clarion DXZ 958
- amplificator Audison Vrx 4.300 pt. midbas si tweetere
- amplificator Audison Vrx 1.500 pt subwoofer
- midbas doua perechi de Brax Matrix 6.1 PP
- tweetere Brax Matrix 1.1
- subwoofer nu m-am hotarit voi face probe


Din din cauza bugetului inital sistemul va fi pe 5 canale , ulterior se vor mai adauga :
Hu Clarion HX-D2
amplificator pe 2 canale sau 2 monoblocuri pt. midbasi (vreau cit mai multa putere pe midbas)
medie probabil Brax Matrix 2.1
Pina la finalizarea sistemului pun citeva poze cu o parte din componente :

ceachi 20-01-08 19:24

Re: Astra H BRAX-AUDISON
 
10 Attachment(s)
alte poze
Pe parcursul instalarii voi mai pune si alte poze!

ceachi 20-01-08 19:28

Re: Astra H BRAX-AUDISON
 
5 Attachment(s)
Si ultimile poze deocamdata!

pesteimputit 20-01-08 19:32

Re: Astra H BRAX-AUDISON
 
mereu ai avut tu damblaua asta cu 2 midbasi pe usa!
la mai mare! :D

pilula20 20-01-08 19:49

Re: Astra H BRAX-AUDISON
 
bv ceachi in sf au sosit toate...o sa iasa ceva trasnet ....marinu o sa aiba de munca nu gluma...dabea astept sa ascult masina la sf sa vedem cum suna...probabil o sa tinteasca sus...2 mid basi pe usa ;))bafta ...

Bogdan YBR 20-01-08 21:07

Re: Astra H BRAX-AUDISON
 
componente - beton
instalator - beton
munca - multa
rezultate pe masura, pe care sigur le vei obtine dupa efortul depus.
Bafta si vb lui pesteimputit la mai mare.

_vrx_ 20-01-08 22:26

Re: Astra H BRAX-AUDISON
 
:D :D :D o sa fie una din masinile de top :!:
2008 o sa fie un an cu foarte multe surprize , CEACHI multa bafta si sa ai un loc pe podium ;)

ceachi 20-01-08 23:07

Re: Astra H BRAX-AUDISON
 
Va multumesc frumos la toti si la final va invit se ascultati ce a iesit!


Quote:

Originally Posted by pesteimputit (Post 1303880)
mereu ai avut tu damblaua asta cu 2 midbasi pe usa!
la mai mare! :D

Hoho lume noua nu prea te-a mai vazut lumea pe forum ma bucur ca ai revenit si multumesc la fel!

ceachi 20-01-08 23:11

Re: Astra H BRAX-AUDISON
 
Quote:

Originally Posted by _vrx_ (Post 1304277)
:D :D :D o sa fie una din masinile de top :!:
2008 o sa fie un an cu foarte multe surprize , CEACHI multa bafta si sa ai un loc pe podium ;)

Sa speram desi principalul obiectiv nu este asta dar daca se va intimpla ma va bucura foarte tare ! :lol: :lol: :lol:
Si asteptam si surpriza ta!;) ;)

around za world 21-01-08 05:26

Re: Astra H BRAX-AUDISON
 
arata foarte bine ce ai tu acolo . sunt foarte curios cum vor suna toate astea pe astra . inteleg ca refaci si antifonarea ? doar usile sau de data asta faci toata masina ?
multa bafta cu proiectul

bogdan2670 21-01-08 08:03

Re: Astra H BRAX-AUDISON
 
Hmmm......se pare ca anul acesta o sa fie distractie mare

Spor la treaba.....

margineanu ovidiu 21-01-08 09:38

Re: Astra H BRAX-AUDISON
 
bafta domnu,spor la lucru si hai ca maine poimaine o mai punem de o intalnire si iarasi esti fara sunet:)

ceachi 21-01-08 21:23

Re: Astra H BRAX-AUDISON
 
Quote:

Originally Posted by around za world (Post 1304603)
arata foarte bine ce ai tu acolo . sunt foarte curios cum vor suna toate astea pe astra . inteleg ca refaci si antifonarea ? doar usile sau de data asta faci toata masina ?
multa bafta cu proiectul

Antifonarea cu siguranta o refac , acum nu stiu daca ar trebui sau nu sa antifonez toata masina!
Avind in vedere ca am diesel si e destul de zgomotos as vrea sa o antifonez cit mai bine dar cum finantele nu sunt nelimitate probabil voi face un compromis.

Loop 21-01-08 23:11

Re: Astra H BRAX-AUDISON
 
Mi-a sarit inima cand am vazut tweeteru ala fara grila. Cand am schimbat difurile, le-am pus pe alea stock pe bancheta din spate. Cand am ajuns acasa tweeterele erau lipite de magnetu de la mid-basi cu membrana inainte si toata stalcita. Fa-mi placerea asta si nu le mai scoate grila :D. Iti urez bafta cu proiectu.

ceachi 23-01-08 12:14

Re: Astra H BRAX-AUDISON
 
Quote:

Originally Posted by Loop (Post 1306543)
Mi-a sarit inima cand am vazut tweeteru ala fara grila. Cand am schimbat difurile, le-am pus pe alea stock pe bancheta din spate. Cand am ajuns acasa tweeterele erau lipite de magnetu de la mid-basi cu membrana inainte si toata stalcita. Fa-mi placerea asta si nu le mai scoate grila :D. Iti urez bafta cu proiectu.

Stai linistit ca grila a fost data jos doar pentru poze, are un sistem de prindere interesant cu magnet.
Multumesc pentru urari!


All times are GMT +2. The time now is 15:41.

- Copyright 2024 4Tuning