![]() |
Celica needs help...
Am si eu o intrebare,sunt mai nou in domeniul toyota celica..si am o mika problemutza..
Farurile mele nu se mai lasa in jos..cel care a avut masina inaintea mea mi`a spus k ia facut o "baie" la masina cu farurile ridicate,si cica a inghetat mecanismul ala care le lasa si le ridica..dar stau si ma gandesc,bun a inghetat,dar cand este motorul cald,mecanismul ala nu se dezgheata si el?!Deci pana la urma cred ca e ceva defect acolo..si as vrea sa aflu niste pareri,ceva idei... Si ar mai fi ceva..cum dreaq schimb si yo becurile?trebuie sa umblu la suruburile acelea?k alta varianta nu am vazut:???: si pe spate la stopuri?cam complicati japonezii astia:???: :lol: |
Re: Celica needs help...
au un releu langa farul din stanga si o siguranta la bord din astea trebui sa fie, si stopurile din spate se da aerisirea de langa semnalizare acolo ai doua suruburi si mai ai unu sus langa cheder
|
Re: Celica needs help...
o ajuns apa la releu sau s-o ars o singuranta
|
Re: Celica needs help...
la faruri merg motorase de la stergatoare de la dacie, daca s-o fi ars vreun motoras
|
Re: Celica needs help...
vand eu motorase de pe una descompletata:Dchiar si faruri..stopuri..cam tot:)
|
| All times are GMT +2. The time now is 06:26. |
- Copyright 2026 4Tuning