Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Coltul incepatorului (https://forum.4tuning.ro/382-coltul-incepatorului.html)
-   -   Un pic de ajutor daca se poate..... (https://forum.4tuning.ro/382-coltul-incepatorului/63246-pic-ajutor-poate.html)

marius_WDI 17-01-08 14:37

Un pic de ajutor daca se poate.....
 
Deci am un subwoofer X-plod de 380w RMS si imi trebuie un amplificator....doar pt subwoofer.Pot cumpara unu cu mai multi watii decat woofer-ul??? si de unde il pot cumpara unul la un pret mai modest,chiar second hand,conteaza sa aiba watii necesari sa scoata tot din subwoofer:twisted: ....
astept pareri:rolleyes2

marius_WDI 18-01-08 06:44

Re: Un pic de ajutor daca se poate.....
 
Va rog sa ma scuzati daca nu am postat unde trebuie dar.....nu prea stiu.
Dar daca puteti sa imi zicieti unde sa postez ca daca as putea spune sunt in nevoie mare de amplifocator:???:

saxo 18-01-08 08:29

Re: Un pic de ajutor daca se poate.....
 
Ai postat foarte bine aici.
Dar daca citeai prin topicuri ( sau dadeai cu search ) vedeai ca e chiar recomandat sa pui amplificator mai puternic decit difuzorul.
In legatura cu pretul amplificatorului, cit dai atita face.... Ia si tu unul de cit te tine buzunarul.

marius_WDI 18-01-08 11:46

Re: Un pic de ajutor daca se poate.....
 
Pai daca ii pun un amplificator mai mare nu pot arde subwoofer-ul sau nu exista riscul asta???:?:

saxo 18-01-08 11:56

Re: Un pic de ajutor daca se poate.....
 
Nu-l arzi decit daca insisti rau, dar il poti rupe daca e setat gresit. In schimb, un amplificator mai puternic decit difuzorul, daca e reglat in limita puterii difuzorului, il va proteja ( pe difuzor ) si va suna foarte bine.

marius_WDI 18-01-08 12:13

Re: Un pic de ajutor daca se poate.....
 
aha ms mult de ajutor;)


All times are GMT +2. The time now is 02:15.

- Copyright 2026 4Tuning