Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Alte discutii Bmw (https://forum.4tuning.ro/291-discutii-bmw.html)
-   -   520d nu prea ma pricep si as dori si eu pareri (https://forum.4tuning.ro/291-discutii-bmw/62475-520d-pricep-dori-pareri.html)

BbMmWw 10-01-08 21:59

520d nu prea ma pricep si as dori si eu pareri
 
am auzit ca motoru nu se potriveste,cade repede,e adevarat???

si cum trebuie intretinuta masina???costul reviziilor,la cat timp???

VA MULTUMESC

nene 11-11-08 12:19

Re: 520d nu prea ma pricep si as dori si eu pareri
 
Nu cade motorul, stiu exemplare care au 300.000 Km si merg foarte bine. Este cel mai economic E39.

No-X-Cape 11-11-08 15:11

Re: 520d nu prea ma pricep si as dori si eu pareri
 
daca motorul e terminat o sa cada normal ...dar in principiu daca e un motor bun n-ai nici o treaba ...da consuma fff putin masina destul de puternica ...reviziile in functie de ulei ..eu zic sa bagi ceva full sintetic si n-ai treaba 15 mii de KM, nu stiu cat te ajung filtrele dar cu uleiul scapi pana in 3 mil ..filtrele nu cred ca coste si ele mai mult de 3 mil !masina merita !


All times are GMT +2. The time now is 23:09.

- Copyright 2026 4Tuning