Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Mercedes tuning (https://forum.4tuning.ro/153-mercedes-tuning.html)
-   -   CLK ce n-am vazut pana azi.... (https://forum.4tuning.ro/153-mercedes-tuning/62460-clk-vazut-pana.html)

diavolo4u 10-01-08 20:00

CLK ce n-am vazut pana azi....
 
5 Attachment(s)
asa ceva este extraordinar ....ce sa mai zic,ca nu mai am cuvinte...voi ce ziceti???

ZAUBER 17-01-08 23:19

Re: CLK ce n-am vazut pana azi....
 
in 97-98 a facut legea, sunt intr-o editie limitata, iar pretul de la licitatie a fost de 1.523.765 $>am citit ;) !

mi se pare ultimed-car !

Nautilus 13-02-08 14:31

Re: CLK ce n-am vazut pana azi....
 
Este un CLK-GTR, un model construit pentru omologarea versiunii de curse FIA GT. Numai designul exterior are legatura cu CLK-ul W208. Caroseria este construita din fibra de carbon

Motorul era o versiune de 6.9 litri a motorului M120 V12 de pe S600 W140. A existat si o versiune pentru Le Mans, cu o versiune turbo a motorului M119 V8. Puterea varia intre 600 si 720 CP in functie de versiune. Modelul omologat pentru strada (25 buc) a avut doar motorul de 720 CP. Performantele erau foarte apropiate de ale unui Ferrari Enzo

~Nautilus

Fixius 20-02-08 11:05

Re: CLK ce n-am vazut pana azi....
 
kiar este urat... si luneta este copiata de la Ferrari F40

stefanb 20-02-08 11:33

Re: CLK ce n-am vazut pana azi....
 
1 Attachment(s)
who cares.. :):) daca vezi unu d`asta pe strada.. e mai rar ca enzo.. :)
ah.. am gasit poze, luneta, seamana.. dar nu rasare :D
@diavolo4u: l`ai vazut pe strada ?

diavolo4u 20-02-08 14:06

Re: CLK ce n-am vazut pana azi....
 
pe strada nu l-am vazut,ca nu ai unde sa mergi cu ea...dar am vazut-o la o expozitie de masini in Wörgl (langa München):-) si tot chitul spuneau ca ajunge in jur de 20.000Euro

Fixius 20-02-08 14:15

Re: CLK ce n-am vazut pana azi....
 
in schimb eu am vazut pe strada in italia F40, nu am apucat sa ii fac poze.. eu eram pe plasa.. si masina se plima pe faleza..

diavolo4u 20-02-08 20:31

Re: CLK ce n-am vazut pana azi....
 
1 Attachment(s)
si sa mai adaug una ..mai frumusica ...ii pica mai bine pe negru :-)

Fixius 24-02-08 14:15

Re: CLK ce n-am vazut pana azi....
 
1 Attachment(s)
pun si eu 2ua legende

PaRaDoX 04-04-08 00:13

Re: CLK ce n-am vazut pana azi....
 
https://youtube.com/watch?v=lpwYBUvvd2I Aici este prezentarea de la Fifth-gear.

THE REAPER 06-04-08 21:36

Re: CLK ce n-am vazut pana azi....
 
am vazut shi eu mercedesuri tari, in Stuttgart, la muzeul mercedes, dar e destul de tare, kitul este scump la 25 30.000 Euro


All times are GMT +2. The time now is 09:46.

- Copyright 2026 4Tuning