Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Alte discutii Dacia (https://forum.4tuning.ro/307-discutii-dacia.html)
-   -   supernova sau espero (https://forum.4tuning.ro/307-discutii-dacia/61716-supernova-espero.html)

danutz_2007 03-01-08 09:48

supernova sau espero
 
salut!as vrea sa imi iau o masina si oscilez intre un espero de 1.5 din 1996 si o supernova din 2001.daca vreti sa ma ajutati ar fi ok!astept pareri!

LUCI BV 89 WRC 03-01-08 09:56

Re: supernova sau espero
 
Quote:

Originally Posted by danutz_2007 (Post 1272310)
salut!as vrea sa imi iau o masina si oscilez intre un espero de 1.5 din 1996 si o supernova din 2001.daca vreti sa ma ajutati ar fi ok!astept pareri!

NICI SA NU TE GANDESTI LA ESPERO ...CONSUMA MULT SI E NASOL
IN SCHIMB SUPER NOVA MAI MERGE O POTI SI MODIFICA MAI IEFTINA LA ITNRETINERE SI AN MAI BUN ....PAREREA MEA

danutz_2007 03-01-08 10:05

Re: supernova sau espero
 
faza cu consumu o stiu si eu ..d.ar ai idee cam cat consuma un espero in oras si in afara orasului?

LUCI BV 89 WRC 03-01-08 10:14

Re: supernova sau espero
 
Quote:

Originally Posted by danutz_2007 (Post 1272324)
faza cu consumu o stiu si eu ..d.ar ai idee cam cat consuma un espero in oras si in afara orasului?

au fost foarte putine care au fost reglate bine consumul unui espero este de 9\10l....

apline5 03-01-08 14:52

Re: supernova sau espero
 
as merge pe espero, preturile la piese sunt cam la fel fata de dacia , dar ca fiabilitate nici nu intra in discutie o comparatie espero mult peste
si cu consumul...este relativ maricel ptr un 1.5 dar e solid ca o piatra , un prieten are cu unu 465.000 km :shock: , arata-mi o dacia cu atati km , anul de fabricatie e irelevant,avand in vedere calitatea bine stiuta pieselor DACIA ;)

danutz_2007 03-01-08 15:00

Re: supernova sau espero
 
si eu tot pe espero as merge, avand in vedere dotarile acestuia la preturile care sunt!piese se gasesc pe toate drumurile, se potrivesc cele de opel vectra a si cele de cielo!asta nu ar fi o problema!

danutz_2007 03-01-08 15:43

Re: supernova sau espero
 
ambele masini sunt la 3000 de euro!adik pe espero cere umpic mai mult dar dak imi pun capul il scot la 3000!ce spuneti?care e parerea voastra?

Bogyciu 03-01-08 16:40

Re: supernova sau espero
 
Daca e full iatzi Espero, ai geamuri electrice, AC, si ca si tinuta de drum nu se compara!!! Supernova o sa-ti mearga bine o vreme, apoi se stie ca haionul o sa zdrangane de n-ai sa poti sta in masina, oalele amortizoarelor spate se duc destul de repede si sa nu uitam planetarele care sunt de *** la SN!!! Si e mult mai bine in Espero, crede-ma ca stiu ce vb, intretinerea nu e mult diferita ca si costuri. Si daca dai de cascaval poti incerca o suspensie sport de Vectra, un motor de 2000 cu tot cu 4x4 si frane ;) . La Dacie daca ai pus amortizoare mai tari ai ocazie sa te trezesti cu ele in portbagaj...

danutz_2007 04-01-08 08:30

Re: supernova sau espero
 
ma gandesc la o singura chestie la espero...aceea a consumului!dar cred ca o sa imi pun gpl pe el si scap de toate stresurile!

ro.maniak 04-01-08 18:06

Re: supernova sau espero
 
Motoru de supernova e surprinzator de fiabil si viril. Din acest motiv inca se mai foloseste pe logan 1.4. Eu as zice supernova.

mba 04-01-08 23:58

Re: supernova sau espero
 
espero...eu am vazut diferenta dintre daewoo si dacie...ia-ti espero ...
si 3000 d euro pe supernove..mie mi se pare mult ..nush...

NoLimit 05-01-08 08:17

Re: supernova sau espero
 
lasa espero i -tzi supernova parerea mea.Cineva de la mine si a luat o supernova cu 5000e nu glumesc adica 15000ron.Dar are o stare impecabila ca noua.

danutz_2007 05-01-08 09:55

Re: supernova sau espero
 
Quote:

Originally Posted by NoLimit (Post 1275675)
lasa espero i -tzi supernova parerea mea.Cineva de la mine si a luat o supernova cu 5000e nu glumesc adica 15000ron.Dar are o stare impecabila ca noua.

5000 de euro pe o supernova?hai sa fim seriosi!la 5000 de euro iti iei o masina de afara de 1 infinit de ori mai buna decat o supernova!
eu nu prea as merge pe supernova , pt ca e cam depasita estetic si ca dotari fatza de espero!in rest masina e ok!

NoLimit 05-01-08 10:24

Re: supernova sau espero
 
Ce am retzinut bine este ca avea AC in rest dotarile standard...nu omit faptul ca poate sa ma fi pacalit dar spun sincer ca 15000ron a dat pe ea.Este in stare impecabila mashina am vazut-o si eu.A fost la o femeie care nu a umblat cu ea.

danutz_2007 05-01-08 10:51

Re: supernova sau espero
 
te cred...dar eu nu as da atatia bani pe o dacie...totusi e dacie si nu cred ca merita banii astia!parerea mea!


All times are GMT +2. The time now is 13:12.

- Copyright 2026 4Tuning