Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Masini tunate (https://forum.4tuning.ro/18-masini-tunate.html)
-   -   Un SUV produs de lamborghini. (https://forum.4tuning.ro/18-masini-tunate/61656-suv-produs-lamborghini.html)

venom_sb 02-01-08 16:17

Un SUV produs de lamborghini.
 
Putini oameni stiu asta dar italienii de la Lamborghini au facut si un SUV numit LM002 intre anii 1986-1993 producand in jur de 300 d bucati.http://www.timpelen.com/images/cars/lm_002_img06.jpg
Na fost una dintre cele mai frumoase masini facute de lamborghini dar sa dovedit a fi foarte buna mai ales in desert.http://damox.com/cars/thumbs/Lamborg...02_offroad.jpg
http://www.autobild.de/ir_img/132982_40f6abeec4.jpg
Se pare ca italienii doresc sa readuca la viata aceasta masina in anul 2010 pconstruita pe platforma modificata a Porche Cayenne care va fi echipata cu un motor v10 folosit si la Gallardo si Audi S6/S8, dar si un V8 de 4.5 litrii de la Cayenne.De asemenea este probabil si introducerea unui motor diesel v12 de 5.9 litrii de la audi tdi.
http://www.cg-cars.com/forum/gallery...mbo_GLcopy.jpghttp://www.carrosnitrados.net/blog/i...ini-suv_01.jpg
http://www.carrosnitrados.net/blog/i...ini-suv_02.jpg
http://www.motoradictos.com/images/2...suv3_wm_dw.jpg
De asemenea au aparut informatii referitoare la un lamborghini lm003
http://hvtm.totalcar.hu/car/l/lamborghini/203971.jpg
si lamborglini LM00X cu 2 variante de motorizare 400hp 4.2 V8 si 500hp 5.0 V10 debutul acestuia fiind asteptat in 2008.
http://static.paultan.org/thumb-lamborghini_suv.jpg

alexGTI 02-01-08 16:22

Re: Un SUV produs de lamborghini.
 
ala portocaliu pare mai mult a hummer modificat, iar ultima poza e un cayenne cu 3 usi.

in alta ordine de idei poate ma bag aiurea ... dar motorul de la audi ala tdi nu o sa fie 6.0 ? W12 TDI care apare pe q7 in toamna ?

oricum cred ca ideea lor e sa faca ceva gen cayenne ... un suv de lux sport ... nu neaparat ceva care sa fie tare in offroad.

MaZaN 02-01-08 18:41

Re: Un SUV produs de lamborghini.
 
oricum cred ca ideea lor e sa faca ceva gen cayenne ... un suv de lux sport ... nu neaparat ceva care sa fie tare in offroad.[/QUOTE]

Cel mai probabil, daca o sa faca eu unu nu am auzit, o sa faca un SUV d'asta de fite ca sunt tare in voga... foarte tare pe sosea, demn de mila offroad.
Offtopic: Cayenne-u e singuru care de descurca binisor si in teren accidentat

alexGTI 02-01-08 18:46

Re: Un SUV produs de lamborghini.
 
offtopic: daca as avea un cayenne sincer mi-ar fi mila sa-l bag in offroad :)

gelu_r 02-01-08 19:37

Re: Un SUV produs de lamborghini.
 
cayennu se descurca BINE nu binisor pe teren accidentat...cu toate ca in romania sunt cumparate ca masini de strada...nimeni nu le baga la offroad..

brownshark 02-01-08 21:16

Re: Un SUV produs de lamborghini.
 
SUV-urile aste pt proprietari sub 20 cm n-au nici o trb cu OFF-ROAD-ul...nu mai consumati curentu' degeaba...iar lamborghini pt care e thread-ul s-a facut la solicitarea expresa de a fii folosit in desert , nisip , nu off-road in elvetia , de exemplu...

_anaconda_ 03-01-08 02:44

Re: Un SUV produs de lamborghini.
 
Quote:

Originally Posted by alexGTI (Post 1271352)
in alta ordine de idei poate ma bag aiurea ... dar motorul de la audi ala tdi nu o sa fie 6.0 ? W12 TDI care apare pe q7 in toamna ?

daca este vorba despre motorul de 6.0 TDI este V12 nu W12 .W12 este cel pe benzina cu puteri cuprinse intre 420 CP phaeton/450 A8/450+ bentley etc

alexGTI 03-01-08 09:23

Re: Un SUV produs de lamborghini.
 
scuze ai dreptate ... V12 vroiam sa spun

alexx_1989 04-01-08 23:22

Re: Un SUV produs de lamborghini.
 
deci mai intai sa vad eu ce o sa faca astia de la lambo...ca faza e ca la suv-ul de data trecuta cel vechi sau vaietat ca nu au avut vanzari shi chestii deastea dar din cate stiu eu au facut vreo 25 parca ceva de genu asta...sincer sunt curios sa vad ce strutzo-camila o sa iasa dintr-un w shi un audy shi un lambo....deci sa va tzinetzi bine.. :))

vis-a-vis 04-01-08 23:38

Re: Un SUV produs de lamborghini.
 
LM002 nu este SUV.

alexx_1989 04-01-08 23:41

Re: Un SUV produs de lamborghini.
 
adevarat...ai dreptate ii o chestie patrata pe rotzi...lasa ca o sa facem o clasa shi pentru chestiile astea asa "dinamice" :)

di48lo 05-01-08 17:44

Re: Un SUV produs de lamborghini.
 
alexx_1989, nu au facut numai 25, au facut 301!!! (http://www.lambocars.com/lm/lm002.htm)

Pozele astea sunt doar photoshop-uri, si sunt si destul de vechi. Nu s-a confirmat inca producerea unui SUV, magazinele si sote-urile automotive doar pun articole din astea cand nu au destule noutati. De mai multe ori s-a spus la conferinte de presa ca Lambo nu va lansa un model SUV in viitorul apropiat. Dar cine stie? La o firma atat de mica si disperata de bani totul e posibil. Cum si au lansat Reventon-ul, deja au vandut toate 20 de exemplare la 1 milion de euro, iar acuma se aude ca vor sa faca inca 80 de bucati!!!

xxdadixx 05-01-08 19:16

Re: Un SUV produs de lamborghini.
 
Si dupa aceea va aparea si un Ferrari SUV Diesel :lol:

Snapy_xxl 05-01-08 20:06

Re: Un SUV produs de lamborghini.
 
Ala rosu a fost prezentat si intr-o emisiune la Discovery acum cativa ani si zicea ca este ffffffffff insetata (nu mai tin minte exact cat dar parca era ceva intre 35-45 la suta).

22VIN 05-01-08 21:53

Re: Un SUV produs de lamborghini.
 
lm002 din cate stiu a fost un mare esec s-a fabricat foarte putin si acum este renumita pt raritatea ei... e o piesa de colectie nicidecum de utilizat...


All times are GMT +2. The time now is 09:19.

- Copyright 2026 4Tuning