Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   CAR STYLING (https://forum.4tuning.ro/83-car-styling.html)
-   -   Skoda octavia B74642 (https://forum.4tuning.ro/83-car-styling/6162-skoda-octavia-b74642.html)

ZoliaT_2 23-06-05 00:07

Skoda octavia B74642
 
7 Attachment(s)
modificari la exterior:

-spoiler fata model rs
-masca fata milotech
-buze din carbon milotech
-pleoape faruri milotech
-priza aer falsa plafon milotech
-praguri mattig
-prelungire spoiler spate mattig
-eleron milotech
-grile stopuri spate milotech
-ornamente manere usi milotech
-jante aliaj speedline pe 17 \"
-cauciucuri dunlop 225/45/17 spate
-cauciucuri dunlop 205 / 50 /17 fatza
-extensii aripi negre milotech
-arcuri H&R
-garda coborata 5 cm

interior :

tapiterie piele negru + bej
fete usi bej
volan simoni racing
frana de mana, schimbator simoni racing
pedalier sport milotech

TND--TEAM 23-06-05 17:14

super faina masina are un tuning f bun dar se putea pune la exterior un stiker cu foc sau un scorpion pe capota !!!
:lol: P.S nu cered ca un asemenea tuning il merita Skoda Fabia :?

AlexT 23-06-05 17:54

foarte faina, tuningu e super, imi place si interioru foarte mult si culoarea

semecristian 23-06-05 18:35

Frumos, apreciabil efortul de a face dintr-o Skoda o masina tunata. Pentru inceput, e foarte bine. ASteptam noi modificari, poate si pe la motor ??

blowwind 23-06-05 19:09

din punctul meu de vedere masina este chiar nereusita (urata)..hmm...cu ce sa incep....acele grile de pe aripi sunt kitch,la fel si prinderile de pe capota..la acestea se adauga acel air scoop(nu stiu daca are denumire in romana)care din cate vad e pus de ochi frumosi :)..grila fata este si ea urata..arata mai bine cu plasa neagra si parca prea e iesita in relief...
spoilerul fata este acceptabil dar cel spate este absolut infect... :)...un mare plus pt aripioara (eleronul) de pe portbagaj,praguri si pt interior care este absolut super si facut cu bun gust :)
aaa..mi`am adus aminte...chestiile alea de pe stopuri sunt..ORIBILE :D n`au nici un Dumnezeu..
Skoda Octavia are potential de tuning ridicat (lucru dovedit de foarte multe persoane...daca nu ma insel este un bucuresti una verde care arata super bine)...dar este foarte pretentioasa..daca ma intelegetzi..

am votat merge :)

NEo007RX4 23-06-05 19:22

masina frumoasa per ansamblu...numi place spatele deloc.. ochelarii aia de pe stopuri o strica de tot... zic ca mergea bine si un eleron de RS... cu toate cai coborata garda la sol, mi se pare f inalta...poate a avut pachetu de drumuri grele... mi se pare ciudat, cu 5cm in plus, cat ar avea normal...cred ar fi la nivelul lui octavia 4x4..

Heparu_Boy 23-06-05 19:28

Apreciez efortul lui dar nu ii cine stie ce !!! Exterioru !! Eu ash cobora masina mai jos spatele nishte genti un eleron stopuri lexus si bara spate !!!
Interiou 10(zece)

p3rv3r5ul 23-06-05 19:59

Re:
 
Quote:

Originally Posted by \"TND--TEAM\"
super faina masina are un tuning f bun dar se putea pune la exterior un stiker cu foc sau un scorpion pe capota !!!
:lol: P.S nu cered ca un asemenea tuning il merita Skoda Fabia :?




vezi ma ca e octavia

SHOGUN-A8 23-06-05 19:59

Se vede prea bine lipsa unui eleron

XoRRo 23-06-05 20:19

super interior

c i k y 23-06-05 20:30

e super imi place la nebunie dar mergea si un eleron :roll:

hasky 23-06-05 20:51

masina este reusita ,daca ne raportam la cateva ornamente care au rolul da a face imaginea masini mai agresiva ,este si asta o idee a stylingului , forma sa usoara ,dar nu putem spune ca masina este tunata, interiorul insa este frumos si ingrijit ,asta e un mare plus ,deobicei in romania se merge pe ideea gardu vopsit pe afara inauntru........, deci are un plus la nivel de impresie artistica si liniei dar ramane o masina traditionala cu un facelift mai agresiv.

TND--TEAM 23-06-05 21:55

Re:
 
Quote:

Originally Posted by \"p3rv3r5ul\"
Quote:

Originally Posted by \"TND--TEAM\"
super faina masina are un tuning f bun dar se putea pune la exterior un stiker cu foc sau un scorpion pe capota !!!
:lol: P.S nu cered ca un asemenea tuning il merita Skoda Fabia :?




vezi ma ca e octavia

dar cu ce am gresit eu am spus ca un asemenea tuning nu mergea pe o fabia ?!!!!!! :twisted:

ZooM-ZooM 23-06-05 23:02

-10+ pt interior...
-cam un 6 pt stopuri (merg mai bine parca niste stopuri clare,dar poate nu's finante)
-un mare 2 pt presurile de ploaie (aparatori sau cum vrei sa le spui)
-inca un 6 pentru plasticul negru de pe aripi (si de pe restul masinii,dar parca mai mult iese in evidenta cel de pe aripi) (chiar nu e mare lucru de vopsit la alea...si da bine de tot dc le vopsesti)
-ah!am o intrebare...ce e firisoru ala ce cauciuc de pe usile din spate?!la ce ajuta nene?! ca pica un pic...cam :omfg: ....

asa...per total imi place...cu mici obiectii (vezi mai sus)
dar,am o rugaminte la tine...fa poza si la portbagaj...dupa cum vad ceva presiune tre sa vina prin bass reflexurile alea... :lol:
10x
ah,si te mai intreb ceva...cati cp are a ta?!ai chip ceva pe ea? :wink:

p3rv3r5ul 24-06-05 00:15

Re:
 
Quote:

Originally Posted by \"TND--TEAM\"
Quote:

Originally Posted by \"p3rv3r5ul\"
Quote:

Originally Posted by \"TND--TEAM\"
super faina masina are un tuning f bun dar se putea pune la exterior un stiker cu foc sau un scorpion pe capota !!!
:lol: P.S nu cered ca un asemenea tuning il merita Skoda Fabia :?




vezi ma ca e octavia

dar cu ce am gresit eu am spus ca un asemenea tuning nu mergea pe o fabia ?!!!!!! :twisted:




scuze...am inteles eu gresit remarca ta.


All times are GMT +2. The time now is 04:41.

- Copyright 2026 4Tuning