![]() |
Dacia SuperNova ALP
5 Attachment(s)
Va prezint inca o masina din Craiova care le este cunoscuta impatimitilor de la noi din oras. Poate va intrebati ce are atat de deosebit....o sa va spun eu ! :wink: Masina nu a fost facuta \"sa fie frumoasa\" cu toate ca triplele clare, jantele , pleoapele si vinilul de pe lateral o faca sa iasa in evidenta si ii dau un aspect placut. Probabil va intrebati \"ok...nu a fost facuta sa fie frumoasa...atunci dc e prezentata aici?\" ..tot eu va raspund ! :lol: pentru ca la motor a suferit numeroase modificari datorita carora a reusit sa bata masini destul de puternice tinand cont ca s-a plecat de la un simplu motor de SuperNova(Cielo Executive Modificat, Opel Astra, Opel Tigra, Skoda Octavia Diesel - 100 cp , Renault Megane 2 1.6, Golf 5, Renault Clio, Golf 3 19 tdi-90 cp )
Momentan pun doar cateva poze pentru ca acum sunt un pic stresat de bac :? si nu prea am timp sa caut filmuletele ...astept pareri ! :lol: Si va repet MASINA A FOST FACUTA PENTRU PERFORMANTE! iar cei care au fost la legala de anu trecut de la Craiova stiu ca nu vorbesc prostii ! :wink: Poate ne ajuta Gratzian sau Zoliat cu filmulete ca eu nu le gasesc ! :cry: P.S. : in pozele de mai jos se poate observa ca masina e mai ridicata pentru ca a fost usurata cu 50-60 kg tot pentru a obtine performante cat mai bune ! :shock: |
ce are sub capota?????
|
Caruta mea :D .Exteriorul masinii a fost facut acum 3 ani cind in Craiova nu se gasea mare lucru...Eu zic ca este asa mai basic ca aspect exterior,dar are alte calitati in schimb :D
|
mashina e ... stock .. asa imi pare mie .. daca vrei sa faci ceva .. renuntza la CMS`urile alea turceshti ... si la praguri si la restu si fa ceva cu bun gust .. cat despre motor ... nu avem date ... nush ce sa votez ... dar .. cred k merge
|
tot ce ai tuh pe ea ..e comun ... in constantza gaseshti spoilerele alea pe orice nova ... totul e ... prea comun ...
|
1.4 8v by renault for dacia :)
adica motorul de supernova un pic modificat . :roll: |
Acum 3 ani nu era mare lucru prin Craiova si nici eu nu dispuneam de asa multi bani..Si a trebuit sa aleg..Si am ales exterior mai putin si performante pe primul loc..Am pastrat jenti pe 13 pt demaraj...Am in beci cauciucuri Michelin 195/55 care le pun la concurs..Masina e modificata in sensul chipu ,filtru k&N... etc pina la bujii,evacuare cu diametru marit si cura de slabire..Acum vreu sa o cobor un pic ca de cind am dat jos de pe ea diverse s-a cam inaltat...
PS:Aste era si ideea...sa te faca o amarita de Dacie :wink: |
ideea e sa facem aici discutii pe linie de styling, nu motor
|
Poate a facut styling la motor si nu ne zice. Ca aia ce ascund firele etc :lol: in Ro totul e posibil !
|
daca vrei sa fie mai marfa scurteaza arcurile. fiind mai usoara si mai inalta, n-ai facut mare branza.
|
ALP-ul nu o sa mai fie...Asta i-a fost viata! A dat un jeep peste mine si mi-a facut masina praf... :roll:
|
Re:
Quote:
|
OARE O PRIZA DE AER STYL EVO 8 PE CAPOTA NU AR MERGE :? :?: :wink:
|
Re:
Quote:
|
eram grabt si nu am mai avut timp sa citesc tot si avuzut pozele alea frumoase :shock:
|
| All times are GMT +2. The time now is 19:51. |
- Copyright 2026 4Tuning