Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Masini tunate (https://forum.4tuning.ro/18-masini-tunate.html)
-   -   2005 Maybach BRABUS SV 12 Biturbo (https://forum.4tuning.ro/18-masini-tunate/6051-2005-maybach-brabus-sv-12-biturbo.html)

sil4tuning 18-06-05 07:04

2005 Maybach BRABUS SV 12 Biturbo
 
7 Attachment(s)
Engine
Type: V12, Biturbo
Displacement cu in (cc): 384 (6300)
Power bhp (kW) at RPM: 640(471) / 5100
Torque lb-ft (Nm) at RPM: 757(1026) / 1750
Redline at RPM: n.a.
Brakes & Tires
Brakes F/R: ABS, vented disc/vented disc
Tires F-R: 275/40 R21 - 315/35 R21
Driveline: Rear Wheel Drive
Exterior Dimensions & Weight
Length × Width × Height in: 223.4 × 77.2 × 60.7
Weight lb (kg): n.a.
Performance
Acceleration 0-62 mph s: 4.9
Top Speed mph (km/h): 195 (314)
Fuel Economy EPA city/highway mpg (l/100 km): n.a.
BRABUS SV 12 Biturbo: The World's Fastest and Most Exclusive Ultra-Luxury Sedan

sil4tuning 19-06-05 06:27

nu este nimeni surprins de cuplu 1026 Nm
de masina la 2.7 tone sa prinda 100 in 4.9 si top speed de 314 ? :?

Spot 19-06-05 09:03

misto masina......acceleratie calumea...viteza maxima extrem de mare...pt o limuzina.....dar era de asteptat la un v12 biturbo
Insa nu am vazut...un pret ceva?

sil4tuning 19-06-05 10:35

pret estimativ 700 - 800 000 euro dupa mine sare de 1 000 000

SHOGUN-A8 19-06-05 15:31

Asta este deja OZN-e ca si cum ti-zi cumpara un Lamborghini si un Maybach(simplu) in acelasi timp. :shock:

Sc0OTeR 19-06-05 16:40

L-am vazut live si nu e asa impozant dar oricum e belea.
Am citit pe undeva ca pretul este in jurul a 500.000 de oiro [350.000 masina si 150.000 pachetul Brabus].
Eu totusi prefer Rolls Royce [sunt curios daca vor aparea pachete de performanta/opulenta pentru RR] :twisted:

V8_rulezzz 19-06-05 16:41

lol
 
n-as da atatia bani nici sa ma impusti ... pe o limuzina ... poate as da pe un hotrod ...

ozzy 20-06-05 23:58

:shock: :shock: :shock:
aaaaaaaaa?????
oamanii astia chiar au luat-o razna???
doamneeeeeeeeeee

nea' turbina 05-07-05 03:41

Re:
 
Quote:

Originally Posted by \"Sc0OTeR\"
Eu totusi prefer Rolls Royce [sunt curios daca vor aparea pachete de performanta/opulenta pentru RR] :twisted:

Nu cred ca vei vedea BiTurbo pe Rollsul V12

c i k y 05-07-05 12:44

norocosul de nea' jiji berbecali....numai el poate apasa accelertie unui maybach :cry:

kickass 29-07-05 02:34

uitati'va la uitima poza... ce urat i sta driverului cu casca de rally in maybach :lol:

BASU 12-08-05 19:00

ma frate masina asta ti-o cumperi doar ca sa te plimbi cu ea prin curtea de 5km de la villa ta cu 7etaje.... in rest nu are rost sa mergi cu ea.... sa nu o zgari :P


All times are GMT +2. The time now is 02:36.

- Copyright 2026 4Tuning