Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Masini de teren 4X4 (https://forum.4tuning.ro/470-masini-teren-4x4.html)
-   -   Tuning pentru off-road (https://forum.4tuning.ro/470-masini-teren-4x4/60507-tuning-off-road.html)

Hondarul 18-12-07 12:33

Tuning pentru off-road
 
Modificarile unei masini de teren pentru a o face competitiva sunt cel putin la fel de numeroase ca si modificarile aduse unui autoturism normal.

Se fac modificari la motor, suspensie, cutie de viteze, caroserie, jante si anvelope, sistemul electric, etc.

Aici vom povesti ce modificari am facut sau vrem sa facem la 4x4.

Tot aici vom pune si modificarile pe care le-au facut altii la masinile lor de teren.

lascarica 18-12-07 22:17

Re: Tuning pentru off-road
 
3 Attachment(s)
Uite un LJ70 de care m-am indragostit:love: .Motorizarea este 4200 diesel aspirat ohc. Ce mi-a ranit amorul a fost un singur lucru: Distributia pe...CUREA..:cry: ...dupa parerea mea absolut nepotrivita unui agregat ce urmeaza sa fie bruscat si cu care NU STII cand vei ajunge in civilizatie ,la un service pentru a-i schimba "guma":(
Monstruletul are ca modificari in primul rand trecerea la 4 arcuri elicoidale. Restul se vede in imagini.Bocabil spate a avut din nastere,pe fata inca nu s-a simtit nevoia:D. Inca are pe el si chestii de confort ,cum ar fi instalatia A/C sau webasto :D ...
Numai inchipuiti-va ce ati putea face cu asa ceva :love:

AR33COP 11-02-08 22:14

Re: Tuning pentru off-road
 
caut sa cumpar reflectoare care se monteaza pe bullbar.ma puteti ajuta cu niste sfaturi?10x.

Hondarul 12-02-08 12:23

Re: Tuning pentru off-road
 
Ce vrei de la ele? Sa arate bine, sa lumineze puternic, sa aiba angel eyes, etc? La noi sunt scumpe, iti pot recomanda pe cineva care aduce din Turcia accesorii de off-road, de la care am luat si eu la preturi decente.

AR33COP 12-02-08 18:36

Re: Tuning pentru off-road
 
Quote:

Originally Posted by Hondarul (Post 1351840)
Ce vrei de la ele? Sa arate bine, sa lumineze puternic, sa aiba angel eyes, etc? La noi sunt scumpe, iti pot recomanda pe cineva care aduce din Turcia accesorii de off-road, de la care am luat si eu la preturi decente.

sa lumineze puternic si departe.atat.preferabil nu din turcia.hella ar fi ideal.asta pana ajung in germania.ce inseamna scump.ai niste preturi aprox?

Hondarul 13-02-08 10:42

Re: Tuning pentru off-road
 
La noi sunt cam 200 E setul de 100 W.

AR33COP 13-02-08 13:16

Re: Tuning pentru off-road
 
Quote:

Originally Posted by Hondarul (Post 1353921)
La noi sunt cam 200 E setul de 100 W.

ce firma?daca sint de calitate nu e chiar asa de scump.si numele furnizorului?

Lil' D 20-02-08 22:45

Re: Tuning pentru off-road
 
Quote:

Originally Posted by lascarica (Post 1252644)
Uite un LJ70 de care m-am indragostit:love: .Motorizarea este 4200 diesel aspirat ohc. Ce mi-a ranit amorul a fost un singur lucru: Distributia pe...CUREA..:cry: ...dupa parerea mea absolut nepotrivita unui agregat ce urmeaza sa fie bruscat si cu care NU STII cand vei ajunge in civilizatie ,la un service pentru a-i schimba "guma":(
Monstruletul are ca modificari in primul rand trecerea la 4 arcuri elicoidale. Restul se vede in imagini.Bocabil spate a avut din nastere,pe fata inca nu s-a simtit nevoia:D. Inca are pe el si chestii de confort ,cum ar fi instalatia A/C sau webasto :D ...
Numai inchipuiti-va ce ati putea face cu asa ceva :love:

Posibil sa ma insel, dar nu cumva ai schimbat elicoidalele standard cu coliovere :???:
Spatele e 3-link custom ? :D

E foarte misto masina...

Io4rap 27-02-08 08:37

Re: Tuning pentru off-road
 
2 Attachment(s)
nah matiz de aici :D

lynxtuning 27-02-08 22:12

Re: Tuning pentru off-road
 
salut offroaderilor , in noiembrie am achizitionat un Jeep Cherokee 4.0 benzina . din ianuarie am inceput sa o modific (masina) . am vopsit-o negru mat , iar acuma am achzitionat o suspensie completa Old Man Emu , in martie o sa-i pun jante de 10x15 Dick Cepek cu anvelope Maxxis Mudzilla . revin cu poze

Hondarul 28-02-08 18:40

Re: Tuning pentru off-road
 
Super! Asteptam pozele si detalii mai multe despe modificari.

Lil' D 28-02-08 20:09

Re: Tuning pentru off-road
 
Da, pozele cu XJ-ul sunt obligatorii !
Ce dimensiune pui cauciucurile ? Planuiesti sa tai aripile ?

lynxtuning 29-02-08 12:25

Re: Tuning pentru off-road
 
1 Attachment(s)
asa arata la cumparare :) , ce parere aveti? interior bej cu toate optionalele . revin cu poze :)

Lil' D 29-02-08 13:30

Re: Tuning pentru off-road
 
Frumos de tot !

lynxtuning 29-02-08 15:09

Re: Tuning pentru off-road
 
2 Attachment(s)
merci , uite astea-s proaspete de doua minute . l-am vopsit negru mat


All times are GMT +2. The time now is 17:57.

- Copyright 2024 4Tuning