Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Masina mea Renault (https://forum.4tuning.ro/110-masina-mea-renault.html)
-   -   Renault 11 turbo Zender (https://forum.4tuning.ro/110-masina-mea-renault/60471-renault-11-turbo-zender.html)

TM 09 ZKP 18-12-07 02:50

Renault 11 turbo Zender
 
6 Attachment(s)
Salut
m-am gindit daca tot postez si eu pe acest forum sa imi prezint si eu batrinica mea
este un renault 11 turbo zender an 1986,geamuri electrice inchidere centralizata, trapa, jante marca Alesio Vitoria pe 17",cauciucuri marca toyo 205/40/17 in rest iam schimbat recent turbina inlocuindo cu un t3 si am mai umblat umpic pe la suspensi am coborito mai aproape de strazi ;)

feryboy 18-12-07 18:52

Re: Renault 11 turbo Zender
 
Frumos...ii sta foarte bine pe 17" :)

giany_TM 18-12-07 20:41

Re: Renault 11 turbo Zender
 
Oooo lume noua tiai amintit ca ai si tu masina :D trebuia mai de mult sa iti faci aparitia dar te-ai cam lasat asteptat .
cunosc masina asa de bine ca nu mi se mai pare o noutate si nu iti mai spun ca imi place ca sti TU asta .
Da ce tot ai omule cu jantele alea PE 17 TZOLI si anveloape TOIO MAN ca mai inebunit frate nu dau bine pe masina asta de RALLY alea sint roti de mers la circ FRATE
SPER SA NU TE SUPERI PE MINE STI CA NU SUPORT JANTELE ASTEA
:evil:
Ae un aer de masina puturoasa de SALON TUNING plm ori masina asta merge in draci schimbai omule odata rotile .:twisted:

metal_militia 18-12-07 22:13

Re: Renault 11 turbo Zender
 
superba masina...arata bien pe jentile alea dar mai bine pui ceva mai mic si mai rally cum zicea cineva mai sus, plus ca iti mananca din demaraj :rolleyes2

poti sa mai dai niste detalii despre motor?... ca nu stiu ce model e... cilindree, putere estimata dupa modificari etc.

tm8bnz 18-12-07 22:16

Re: Renault 11 turbo Zender
 
Quote:

Originally Posted by giany_TM (Post 1252421)
Da ce tot ai omule cu jantele alea PE 17 TZOLI si anveloape TOIO MAN ca mai inebunit frate nu dau bine pe masina asta de RALLY alea sint roti de mers la circ FRATE
SPER SA NU TE SUPERI PE MINE STI CA NU SUPORT JANTELE ASTEA
:evil:
Ae un aer de masina puturoasa de SALON TUNING plm ori masina asta merge in draci schimbai omule odata rotile .:twisted:

Sa mor de nu are dreptate in fiecare aspect aici Giani !
100% de'acord cu el !
La 100 euro + transport iti fac rost de janta Speedline Corse NOUA pe 15'' alba exact ca aia de pe Logan Cup !

http://www.logancup.ro/images/photo0..._s0647_big.jpg

TM 09 ZKP 19-12-07 02:16

Re: Renault 11 turbo Zender
 
da legat de jante aveti amindoi dreptate am vazut si m-am comvins si singur ca la o liniuta sau la relly pleci greu de pe loc, intradevar recuperez peurma dar vorba aia de ce sa nu plec din start mai bine am gasit ceva frumos Giany stie numa sa mi se potriveasca la prezoane, dar cred Ema ca astea din poza cu loganu iar sta crima :-)

TM 09 ZKP 19-12-07 02:56

Re: Renault 11 turbo Zender
 
Quote:

Originally Posted by metal_militia (Post 1252634)
superba masina...arata bien pe jentile alea dar mai bine pui ceva mai mic si mai rally cum zicea cineva mai sus, plus ca iti mananca din demaraj :rolleyes2

poti sa mai dai niste detalii despre motor?... ca nu stiu ce model e... cilindree, putere estimata dupa modificari etc.

pai motoru ii de 1.4 model C1J si ii asemenea cu cel de pe renault 5 turbo,initial din fabrica are o putere de 115cp, turbina am inlocuito cu una ceva mai mare si acum merg cu ia la o presiune de 1-1,1 bar sincer nu stiu exact cam ce putere are acum, m-am dat la citeva liniute cu alte masini de 115cp si am opservat ca am ceva avantaj fata de ele la 400m

Cristi_XP 20-12-07 02:17

Re: Renault 11 turbo Zender
 
super masina !!! si merge de rupe !
imi pare rau ca nu m-am dat cu tine ,fara turbina...macar asa ma laudam ca te-am facut ! :))

TM 09 ZKP 20-12-07 17:42

Re: Renault 11 turbo Zender
 
Quote:

Originally Posted by Cristi_XP (Post 1254728)
super masina !!! si merge de rupe !
imi pare rau ca nu m-am dat cu tine ,fara turbina...macar asa ma laudam ca te-am facut ! :))

vezi de aia nu am vrut sa ma dau cu voi cind nu aveam turbina ca dupa aia va laudati ca m-ati facut :D

Cristi_XP 20-12-07 18:00

Re: Renault 11 turbo Zender
 
asta este... :( oricum putina concurenta cred ca ai :P
Eventual LANu :P

TM07FRW 22-12-07 20:58

Re: Renault 11 turbo Zender
 
o masina exceptionala!!! radulee sa ai grija de ea. cum merge acuma sa mai mearga inca 100 de ani de acuma incolo. poate 200 de poneii??? ce zici? incercam??? AAAAA inca ceva: sugi.... de ziua ta!!!! =))=))=))

TM 09 ZKP 22-12-07 21:53

Re: Renault 11 turbo Zender
 
Quote:

Originally Posted by TM07FRW (Post 1258341)
o masina exceptionala!!! radulee sa ai grija de ea. cum merge acuma sa mai mearga inca 100 de ani de acuma incolo. poate 200 de poneii??? ce zici? incercam??? AAAAA inca ceva: sugi.... de ziua ta!!!! =))=))=))

ba a tercut ziua mea ce drac ati uitat deja asa ca asteptam ziua ta si inca ceva :sugi.....de ziua ta :lol: spunei la ursu ca il f.t:D

giany_TM 28-12-07 16:59

Re: Renault 11 turbo Zender
 
Domle ce masina da ce masina cred ca te fac AM GLUMIT normal ca nu am nici o sansa esti mult mai sus in clasa ne VEDEM PE SRAZI te las sa vad ce poate RENOLINO in fata lui CIOLI s-au a lu P -RR sint tare curios cred ca o sa fie o lupta srinsa BAFTA MITULEEEEEE:D

RedBeast 28-12-07 17:17

Re: Renault 11 turbo Zender
 
... lupta stransa ? :rolleyes2

TM 09 ZKP 28-12-07 17:46

Re: Renault 11 turbo Zender
 
pai ma giany acum trebe sa alerge mult mai tare renolino ca doar azi i-am schimbat cureaua la alternator :lol: :lol: :lol:


All times are GMT +2. The time now is 10:11.

- Copyright 2024 4Tuning