Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Resurse foto (https://forum.4tuning.ro/626-resurse-foto.html)
-   -   Critica Foto (https://forum.4tuning.ro/626-resurse-foto/59639-critica-foto.html)

mihai134 25-01-08 10:13

Re: Critica Foto
 
e cam intentionata treaba ;)

ra2 25-01-08 10:51

Re: Critica Foto
 
stiu...da nuj e cam aiurea mai ales cablu ala sau ce e strica tot :(

GolfuletzS 25-01-08 15:31

Re: Critica Foto
 
1 Attachment(s)
Niste aparate foto analogice gasite prin casa :D

mpa 26-01-08 09:33

Re: Critica Foto
 
Quote:

Originally Posted by GolfTuning (Post 1313899)
Niste aparate foto analogice gasite prin casa :D

Aceeasi chestie. Nu ai avut iluminatie corespunzatoare. Nimic nu e clar. Ai incercat sa fortezi un subiect interesant si nu ai reusit.
Daca poza era clara era ca un fel de test de aparat. Asa din pacate nu e nimic.

mpa 26-01-08 23:25

Re: Critica Foto
 
2 Attachment(s)
Niste panninguri care lasa de dorit si de la mine.
Facute azi pe lumina neprielnica dupa 4 ore de stat in frig si facut pe operatorul la o filmare.
Cam asta e ce a iesit. Scuze de incadrare.

mpa 27-01-08 10:17

Re: Critica Foto
 
3 Attachment(s)
Alte cateva foto de la filmare.

mpa 29-01-08 19:05

Re: Critica Foto
 
1 Attachment(s)
Va astept cu poze. Faptul ca toti de aici nu facem poze exceptionale inseamna doar ca trebuie sa facem mai multe ca sa avem de unde invata, nu sa nu mai facem deloc.
Cer de Bucuresti
Le criticati voi ca sa nu le critic singur?

Oxide 29-01-08 20:03

Re: Critica Foto
 
Quote:

Originally Posted by mpa (Post 1321672)
Va astept cu poze. Faptul ca toti de aici nu facem poze exceptionale inseamna doar ca trebuie sa facem mai multe ca sa avem de unde invata, nu sa nu mai facem deloc.
Cer de Bucuresti
Le criticati voi ca sa nu le critic singur?

Reusite poze , e observabila calitatea superba a pozelor si tenta artistica , felicitari ! :D

Btw la ultima poza puteai incerca un HDR deoarece cerul e superb si chiar iesea genial. :D

mpa 29-01-08 20:15

Re: Critica Foto
 
Quote:

Originally Posted by Oxide (Post 1321835)
reusite poze , e observabila calitatea superba a pozelor si tenta artistica , felicitari ! :D

btw la ultima poza puteai incerca un HDR deoarece cerul e superb si chiar iesea genial :D

Da... cred ca ar fi mers..
Aveam doar 2 probleme grave... norii se miscau foarte repede....
si nu aveam nici un trepied corespunzator...

zarisk 03-02-08 10:28

Re: Critica Foto
 
3 Attachment(s)
Cateva de saptamana trecuta... am folosit efectul meu preferat "sepia",si mai astept critica la cele de pe blog http://photoblog.com/Zarisk pe privat daca e sa nu facem offtopic(scuze pentru insistenta dar sunt incepatoare si am nevoie de sfaturi) :-)

Trickz 03-02-08 12:29

Re: Critica Foto
 
ar trebui sa o iei treptat, fotografia alb-negru/ sepia este destul de grea, mai grea decat cea color. ai grija la incadrare in unele poze si la focalizare. super locatia celor de pe photoblog.

mpa 03-02-08 17:14

Re: Critica Foto
 
Ultima poza e si cea mai buna din pacate in ea apare o fata care strica tot.
Sepia se preteaza doar la un anumit tip de fotografie. Incearca pe normal de acum inainte si vezi cum te descurci. Pozand pe sepia iti e destul de greu sa judeci si incadrarea dar mai ales cromatica unei poze.

Trickz 03-02-08 17:51

Re: Critica Foto
 
4 Attachment(s)
mpa, si la mine un comentariu te rog frumos:)

mpa 03-02-08 18:01

Re: Critica Foto
 
1. E ok poza doar ca incadrarea nu e chiar ok dupa parerea mea. Ai prins prea mult din masina. Ai fi putut sa incadrezi doar stopul si lateralul. Proportia cer-pamant mi se pare ok. Ai fi putut orienta unghiul astfel incat sa mai prinzi nori si cer pe geamurile masinii.
2. E ok poza... doar ca nu mi se pare cea mai fericita focalizare. Nu a ajutat nici ideea ca , cromatica soparlei e apropiata de cea a pietrei.
3. Ok. O poza buna. Totul ok. Din pacate lipseste un "ceva" adica e o compozitie foarte folosita de multa lume care nu iese cu nimic in evidenta fata de altele.
4. Iar ok. As fi mers pentru ceva la firul ierbii sau mai din stanga nitel.

Oricum pozele sunt bune.

Co5m1n eXtreme 04-02-08 21:41

Re: Critica Foto
 
:arrow::arrow:


All times are GMT +2. The time now is 13:16.

- Copyright 2024 4Tuning