Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Sistemul Audio de pe Masina Mea (https://forum.4tuning.ro/384-sistemul-audio-masina-mea.html)
-   -   VW POLO 6N2 "Brax Team" (https://forum.4tuning.ro/384-sistemul-audio-masina-mea/59254-vw-polo-6n2-brax-team.html)

AlexBanu 05-12-07 16:17

VW POLO 6N2 "Brax Team"
 
5 Attachment(s)
HU Alpine CDA-9853R + iPod
Dif Focal Polyglass 165 v1
Sub JL AUDIO 8W7
Amplif JL AUDIO A1400
Amplif Mac Audio MPX4500
Cabluri Stinger PRO
Insonorizant Stinger Roadkill

Pozele atasate sunt mai vechi dar in curand voi pune poze cu sub-ul si amplif de la JL

Cine vrea sa asculte e invitatul meu....:)

pilula20 05-12-07 17:47

Re: Banu POLO
 
frumos proiectu...mai ales subwoofer ala jl 8w7 super tare...bafta in continuare si poate ne vedem pe la concursuri sau pe la intalnirile audiofililor;)

AlexBanu 05-12-07 22:11

Re: Banu POLO
 
Nu prea am cu ce sa particip la concursuri...dar de participat la intalniri, oricand cu cea mai mare placere...

saxo 05-12-07 22:33

Re: Banu POLO
 
De ce nu ? Masina si instalatia de pe ea e foarte buna pentru concursuri.
Un reglaj f bun si ai sanse mari !

AlexBanu 05-12-07 22:36

Re: Banu POLO
 
Hehe o sa trec pe la dvs sa ma mai sfatuiti cu una alta si sa ma ajutati sa reglez cum tb sistemul...

saxo 05-12-07 22:40

Re: Banu POLO
 
Esti binevenit oricind.

AlexBanu 21-12-07 22:02

Re: Banu POLO
 
Un mic filmulet cu sub-ul de la JL
https://www.youtube.com/watch?v=qY-XfYcNiAQ

AlexBanu 20-02-08 18:31

Re: Banu POLO
 
Update sistem!
Varianta actuala:

HU: Pioneer Premier P880PRS
Dif: Focal Polyglass 165VR componente
Amplif: JL AUDIO A1400D mono
Amplif: Mac Audio MPX4500
Sub: JL AUDIO 8W7
Cabluri Stinger Expert si PRO Series
Insonorizant Hush Mat

Vyk 20-02-08 21:16

Re: Banu POLO
 
Quote:

Originally Posted by AlexBanu (Post 1371761)
Update sistem!
Varianta actuala:

HU: Pioneer Premier P880PRS
Dif: Focal Polyglass 165VR componente
Amplif: JL AUDIO A1400D mono
Amplif: Mac Audio MPX4500
Sub: JL AUDIO 8W7
Cabluri Stinger Expert si PRO Series
Insonorizant Hush Mat

Salut,

Interesant sistem, as fi tentat sa il ascult caci precis are multe de oferit. Pana atunci vroiam sa te intreb 2 lucruri: ai testat HU nou si pe vechiul model de Focale si daca da cam ce diferente sunt; ce aduce in plus noua varianta de componente? In plus fata de aceste intrebari, cum e cu noul setup (componente+HU)?

Subul tau este de tip bas-reflex sau sealed? Sau nici-nici?

AlexBanu 20-02-08 23:21

Re: Banu POLO
 
Momentan nu am apucat sa montez dif noi ca ma gandesc sa trec pe K2P si sa vad daca le pun pe astea sau mai astept putin si pun K2P.
HU-ul suna f bine asta din punctul meu de vedere gusturile si parerile sunt diferite asa ca...

Subul e in incinta inchisa (sealed) cutia e facuta dupa indicatiile producarorului.
Am incercat la inceput BR dar nu are nici o treaba cu incinta inchisa nu reda la fel de bine frecventele si nu are aceeasi dinamica cu cea din incinta inchisa.
cei de la JL recomanda seria W7 in incinta inchisa si datorita cursei mari pe care o au.

Cat despre sistem cand vrei sa-l asculti esti invitatul meu.

Lil' D 21-02-08 00:55

Re: Banu POLO
 
Quote:

Originally Posted by AlexBanu (Post 1372686)
cei de la JL recomanda seria W7 in incinta inchisa si datorita cursei mari pe care o au.

Din pacate cursa nu are absolut nici o legatura cu incinta recomandata.

AlexBanu 21-02-08 07:34

Re: Banu POLO
 
Iti spun din ce am auzit si vazut la ei. A fost trimis la garantie mai demult un dif w7 cu membrana rupta si au explicat cei de la JL din State cum ca e recomandat sa fie folosit in incinta inchisa datorita cursei mari pe care deja o are si cum ca datorita portului de BR care nu era tocmai cel indicat a facut ca dif-ul sa aiba o cursa necontroloata si sa se crape membrana pe rotund spre interior.

Lil' D 21-02-08 08:55

Re: Banu POLO
 
Atunci problema a fost alta.
Combinatia acordaj prea sus, filtru subsonic lipsa si frecvente sub frecventa de acordaj inseamna probleme mecanice. In cazul tau s-a rupt membrana.

Si uitasem sa spun ca ai adunat un sistem frumos :)

AlexBanu 21-02-08 09:03

Re: Banu POLO
 
Mersi, ma bucur desi nu de raul altuia ci doar ca nu a fost cazul meu..:D

AlexBanu 21-02-08 14:09

Re: Banu POLO
 
6 Attachment(s)
Poze update..


All times are GMT +2. The time now is 22:37.

- Copyright 2024 4Tuning