Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Masina mea Daewoo (https://forum.4tuning.ro/111-masina-mea-daewoo.html)
-   -   Cielo - DJ 23 DUN (https://forum.4tuning.ro/111-masina-mea-daewoo/59253-cielo-dj-23-dun.html)

dun3_g 05-12-07 16:13

Cielo - DJ 23 DUN
 
4 Attachment(s)
modificari: bara fata, bara spate, praguri, eleron portbagaj, eleron luneta, faruri cu geam clar si xenon, jante wolfrace pe 17', gume toyo proxes t1r 205/40R17,dvd apline, boxe hetrz, statie alpine

Zein 05-12-07 16:56

Re: dj-23-dun cielo
 
Moshule superb spoilerul fata.. e chiar frumos ... cel din spate.. simpatic dar mergea mai asemanator cu cel fata.. mau multa plasa .. dar e ok ... frumos :)

Snapy_xxl 05-12-07 18:29

Re: dj-23-dun cielo
 
ceva modificari la suspensie pt jantele alea? Misto, misto masina!! :D

quick_5hifter 05-12-07 19:04

Re: dj-23-dun cielo
 
Frumos Cielo, chiar e originala bara fata!
Barii spate parca ii lipseste ceva in partea de jos, dar oricum e ok.
Cauta-i becuri argintii pentru semnalizari spate, sa nu se mai vada galbenul ala urat (lumina va fi tot galbena) - sau cumva e tot cerculetul galben?
In legatura cu suspensia, mie mi se pare deja putin lasata...sau sunt rotile mai mici in diametru...

dun3_g 05-12-07 19:18

Re: dj-23-dun cielo
 
am arcuri sport, urmeaza o suspensie iar semnalizatorul spate este integral galben
am uitat sa precizez ca masina mai are evacuare cap-coada borla+filtru K&N si perla albasta in vopsea
ms mult pt pareri si sugestii. sincer nici mie nu prea mi-a placut bara spate, as fi vrut sa iasa cu totul si cu totul altceva...dar nu am mai avut rabdare pt una noua

Snapy_xxl 05-12-07 19:44

Re: dj-23-dun cielo
 
Bara fata ai copiat-o de la alta masina sau e "custom made"? Ceva modificari la motor? Stopurile cat te-au costat? 700 ron?

dun3_g 05-12-07 19:56

Re: dj-23-dun cielo
 
Quote:

Originally Posted by Snapy_xxl (Post 1231797)
Bara fata ai copiat-o de la alta masina sau e "custom made"? Ceva modificari la motor? Stopurile cat te-au costat? 700 ron?

bara fata este custom, la motor nu am nimic deocamdata, astept sa pice si il schimb cu totul:lol: (sper 2000 sfi) iar stopurile au fost 700 de lei

BGD_NNE 05-12-07 20:57

Re: dj-23-dun cielo
 
Dammm!!! nush ce sa zic e deosebita ....imi plac foarte mult farurile

Geo_ZGA 06-12-07 10:19

Re: dj-23-dun cielo
 
Salut, bine ai venit... frumoasa masina, imi place cum a iesit pana acum, cu exceptia barii spate, parca nu se leaga cu restul. dar e ok. bara fata e superba, ceva deosebit si da foarte bine pe masina. imi place si portbagajul "curat", fara insemne si alte prostii...
Mie nu imi plac semnalele fata... farurile sunt ok, stiu pe mai multe Cielo, dar semnalele nu "se pupa" cu farul la linie... intotdeauna sunt iesite in afara.
Mi se pare mie sau ai umblat si la usi si aripile fata? Ca parca nu mai au dunga aia... nu ornamentele, ma refer la "santul ala" de pe aripa fata si usi.
intrebare: nu ai probleme cu demarajul, cu jantele alea pe 17? stiu ca ai redus talonul la anvelopa, dar tot cred ca le-ai dus la un diametru mai mare decat cel stock... ca sa nu mai zic ca ai 205 latime, nu?
Spor la tunareala in continuare si, daca ai posibilitatea, pune alta bara spate.

Teroarea 06-12-07 11:26

Re: dj-23-dun cielo
 
ooooo da in sfarsit vad si eu spatele la masina asta :D prima data cand am vazut o intr o dimineata la egipteanu presupun ca acolo stai e aproape de mine :D , m a atras bara fata e deosebita si da super pe masina , bara spate acum am reusit sa o vad in poze deoarece ti masina doar cu botul la strada :) si cand trec dimineata doar atat vad , sincer nu prea bate cu cea de fata oricum arata bine ! parca semnalizarea din stanga e prea iesita ! oricum felicitari

dun3_g 06-12-07 12:17

Re: dj-23-dun cielo
 
asa cum am spus i mai sus, bara spate as fi vrut sa iese altfel dar din criza de timp am acceptat-o si pe asta. de schimbat am sa o schimb, dar nu pre curand. la usi si aripi am astupat santul iar in legatura cu demarajul pana acum nu am nici un fel de problema, trage f bine. la semnalizari nu am avut ce sa fac pt ca am ales unele cu geam clar si asa mi-au venit

Teroarea 06-12-07 19:50

Re: dj-23-dun cielo
 
la ce firma ai facut kitul exterior? si cam ce model ai fi vrut sa ai la bara spate ai o poza o schita ceva?
:twisted:

dun3_g 06-12-07 19:53

Re: dj-23-dun cielo
 
Quote:

Originally Posted by Teroarea (Post 1233491)
la ce firma ai facut kitul exterior? si cam ce model ai fi vrut sa ai la bara spate ai o poza o schita ceva?
:twisted:

daca tot stai pe langa mine ma sunii si vb mai multe, daca chiar te intereseaza
0744 993 193

Teroarea 06-12-07 20:06

Re: dj-23-dun cielo
 
Quote:

Originally Posted by dun3_g (Post 1233501)
daca tot stai pe langa mine ma sunii si vb mai multe, daca chiar te intereseaza
0744 993 193

stau in spate la rio :D oricum misto bara fata ma tot uit la ea e chiar reusit.

spark88 06-12-07 21:40

Re: dj-23-dun cielo
 
Domnu jos cu palaria:dance: e superba masinutza.....:D
Vad ca ai si pozitia de smecher asa ca totul e OK...
Galeria de evacuare e schimbata toata,sau numai finala???
Ce mai vrei sa faci la ea?
Oricum e super ,Bafta


All times are GMT +2. The time now is 15:04.

- Copyright 2024 4Tuning