Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Masina mea Honda - Acura (https://forum.4tuning.ro/127-masina-mea-honda-acura.html)
-   -   '94 - CRX Del Sol EH6 - (D16Y8) - TURBO (https://forum.4tuning.ro/127-masina-mea-honda-acura/58447-94-crx-del-sol-eh6-d16y8-turbo.html)

doggz 05-03-08 11:25

Re: Del Sol...inca una... :)) GIS'u mic
 
Marfa folia...nu stiu cu gaboretii cum faci...dar te descurci tu
Cu piesele alea de pe ebay ce se mai aude ? S-a prabusit avionu' in drum spre Romanica, sau ar vrea sa ti le trimita, dar nu stiu americanii unde-i Romania pe harta ??? :lol:

ZooM-ZooM 05-03-08 13:59

Re: Del Sol...inca una... :)) GIS'u mic
 
Quote:

Originally Posted by doggz (Post 1401483)
Marfa folia...nu stiu cu gaboretii cum faci...dar te descurci tu
Cu piesele alea de pe ebay ce se mai aude ? S-a prabusit avionu' in drum spre Romanica, sau ar vrea sa ti le trimita, dar nu stiu americanii unde-i Romania pe harta ??? :lol:

sunt in NY momentan :D la firma care face "forward" ;) vin ele,fara stres :D
cu folia...merg la tupeu...daca zice ceva,mai mult de amenda n are ce sa imi faca...

Urban_Racing 05-03-08 17:01

Re: Del Sol...inca una... :)) GIS'u mic
 
sa itzi ia talonu !? :)

ZooM-ZooM 06-03-08 14:24

Re: Del Sol...inca una... :)) GIS'u mic
 
Quote:

Originally Posted by Urban_Racing (Post 1402333)
sa itzi ia talonu !? :)

care e de Bulgaria...nu cred :)) nu ar avea ce sa faca cu el ;)

Urban_Racing 07-03-08 13:14

Re: Del Sol...inca una... :)) GIS'u mic
 
pai tzi`l ia shi tzi`l da cand te duci la ei fara folie ...poa sa fie shi de bangladesh

ZooM-ZooM 07-03-08 17:13

Re: Del Sol...inca una... :)) GIS'u mic
 
Quote:

Originally Posted by Urban_Racing (Post 1406882)
pai tzi`l ia shi tzi`l da cand te duci la ei fara folie ...poa sa fie shi de bangladesh

oare... ? oricum,am ambele geamuri acasa,fara folie....re rezerva...dar e aiurea daca pot sa mi l ia

fasso 07-03-08 22:56

Re: Del Sol...inca una... :)) GIS'u mic
 
capetele de creta ma iti confisca talonu imediat nu conteaza de ce tara e...n-am vrut si eu sa-mi pun folie si chiar in ziua in care mi-am cumparat-o, i-au luat talonul unui tovarash de'al meu care n-avea decat pe geamurile din spate de tot....nu pe cele de la usile din spate;)in romania....tara tuturor posibilitatilor....orice e posibil:))))))))

Nicknamed_13 08-03-08 04:44

Re: Del Sol...inca una... :)) GIS'u mic
 
Bai dar nu depinde de cat de intunecate sunt? Ca aici spre exemplu ai limita la 35%. Ca daca mergi ca tzaranu cu 5% normal ca fac urat.

ZooM-ZooM 08-03-08 10:52

Re: Del Sol...inca una... :)) GIS'u mic
 
Quote:

Originally Posted by Nicknamed_13 (Post 1408613)
Bai dar nu depinde de cat de intunecate sunt? Ca aici spre exemplu ai limita la 35%. Ca daca mergi ca tzaranu cu 5% normal ca fac urat.

n am nici 5 %(pe laterale) dar pe acolo....adica acel 5% reprezinta cat trece lumina prin folie (5% fiind cel mai inchis) ... pe laterale am 20 % si pe luneta am 5% :D :lol:

oricum,mi se rupe de ei,nu le dau nimic :))) pana acum n am avut probleme si sper ca nici de acum incolo.

Nicknamed_13 08-03-08 23:33

Re: Del Sol...inca una... :)) GIS'u mic
 
Spui tu acum ca nu dai nimic dar cand iti cere talonu sa vezi ce repede il scoti.

fasso 08-03-08 23:50

Re: Del Sol...inca una... :)) GIS'u mic
 
asa ziceam si eu ca nu dau nimic....asta pana cand mi-au luat talonul pt toba:))

ZooM-ZooM 11-03-08 15:43

Re: Del Sol...inca una... :)) GIS'u mic
 
Quote:

Originally Posted by fasso (Post 1410705)
asa ziceam si eu ca nu dau nimic....asta pana cand mi-au luat talonul pt toba:))

astia in brasov sunt mai permisivi,din ce am vazut...adica la viteza nu iarta...dar in rest merge cu o toba si alte chestii "minore" :)

mai rau e cand merg la bucuresti,in weekend....o sa imi iau casti de santier...mai am putin si imi sangereaza urechile :D :lol:

fasso 11-03-08 18:14

Re: Del Sol...inca una... :)) GIS'u mic
 
:))=)0exact aceeasi problema o am si eu la drum lung:))pe o distanta de 100 de km fac vreo 5 pauze numai ca sa nu mai aud toba aia blestemata:))

Nicknamed_13 11-03-08 23:45

Re: Del Sol...inca una... :)) GIS'u mic
 
Da e nasol de tot sa ai toba. Problema este ca nici Vtecul nu suna asa misto pt ca este acoperit de toba. Misto cand este 100% din intake.

ZooM-ZooM 12-03-08 14:03

Re: Del Sol...inca una... :)) GIS'u mic
 
facem si intake...usor usor :) as vrea un CAI(pentru timp de vara),dar inca ma uit dupa variante


All times are GMT +2. The time now is 08:38.

- Copyright 2024 4Tuning