Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Masina mea Honda - Acura (https://forum.4tuning.ro/127-masina-mea-honda-acura.html)
-   -   '94 - CRX Del Sol EH6 - (D16Y8) - TURBO (https://forum.4tuning.ro/127-masina-mea-honda-acura/58447-94-crx-del-sol-eh6-d16y8-turbo.html)

ZooM-ZooM 26-11-07 23:39

'94 - CRX Del Sol EH6 - (D16Y8) - TURBO
 
7 Attachment(s)
an 94
160 000 km...
jante pe 16''
suspensie H&R (cred ca doar arcurile)
are si ea defectele ei,insa nu o sa le prezint aici...
vreau doar sa va multumesc,celor care m au sfatuit si lui doru in special,ca a avut rabdare sa imi arate masinutza lui !



in pret au mai intrat :inca un plafon + ambele geamuri laterale + oglinda completa stanga + stop central spate + cateva plastice de prin interior

cateva poze de azi de cand am luat o...sper sa ajung cu bine in tara ---> ea este G I S'u mic :D

dj05dpx 26-11-07 23:42

Re: Del Sol...inca una... :)) GIS'u mic
 
Frumoasa foc masina,felicitari pentru alegerea facuta si la cati mai multi km cu ea.Ce motorizare are?De ce sa nu spui ce defecte are?

ZooM-ZooM 26-11-07 23:50

Re: Del Sol...inca una... :)) GIS'u mic
 
1,6 125 cp

defecte in sensul ca la aripile spate exista mici puncte de rugina...si mai are o lovitura pe partea stanga,la usa si aripa.dar se repara destul de usor.
la partea de mecanica/articulatie o voi duce la service pt constatare...sper sa nu fie lucruri mari...

masina merge ok :)

Nicknamed_13 27-11-07 12:25

Re: Del Sol...inca una... :)) GIS'u mic
 
Fiv-ar del solurile sa va fie....parca imi face-ti in ciuda....vreti sa imi para rau ca l-am vandut pe al meu?

PS Merci pt poze...chiar mi-am dorit sa vad un del sol pe zapada....felicitari pt achizitie....sunt masini super misto si nu vei regreta.
De curiozitate...scartaie acoperisul?

fanete 27-11-07 13:02

Re: Del Sol...inca una... :)) GIS'u mic
 
felicitari domnu.
tu esti tipul cu care am discutat la telefon?

ziceai ca vrei ceva piese. daca imi spui astazi iti pot aduce in doua zile ce vrei.

Alfa_band 27-11-07 20:32

Re: Del Sol...inca una... :)) GIS'u mic
 
Un pret poti sa spui pentru mica bestie?

ZooM-ZooM 28-11-07 20:26

Re: Del Sol...inca una... :)) GIS'u mic
 
plafonul scartaie f putin...:) e cat de cat intretinuta :D
da fanete,eu sunt.abia am ajuns acasa...maine merg cu ea pana la honda sa o urc pe elevator,sa vad ce imi trebuie pentru ea,si te anunt :)
scor....3000 euro + 150 numerele plus drumul
mi a luat cam 7 % mers la 130-140... e ok ?
ps: e cam bulangiu relatiul la recere...trebuie marit un pic :D

fanete 29-11-07 00:24

Re: Del Sol...inca una... :)) GIS'u mic
 
pssstttt... schimba poza de la avatar :D

ZooM-ZooM 29-11-07 01:19

Re: Del Sol...inca una... :)) GIS'u mic
 
Quote:

Originally Posted by fanete (Post 1220824)
pssstttt... schimba poza de la avatar :D

:lol: :lol: :lol: :lol:
bine bine...hai fie,dar am si opel :D

mers forja in oras...pe timp de seara,mi a luat 10 litrii pe 80 km....da numa forja :D

sunt super incantat de ea...zici ca vine craciunul ori de cate ori ma urc la volan... :)

Nicknamed_13 29-11-07 06:33

Re: Del Sol...inca una... :)) GIS'u mic
 
Consumul este normal pt motoarele astea....

Loool Vad ca a ajuns sa te simnti mai bine in Del Sol de 13 ani vechime decat in Opel relativ nou (daca era ala din avatar). Asta le spun si eu multora....

ZooM-ZooM 29-11-07 09:23

Re: Del Sol...inca una... :)) GIS'u mic
 
http://www.4speedsquad.com/modules/n..._id=45&forum=6 asta e opelul...

si DA :) eu personal mai am o mazda...stiu ce inseamna masini japoneze,insa asta parca e kart :D :lol: e super super stabila (deh,centru de greutate f jos) si arata si f bine :D

Urban_Racing 29-11-07 09:41

Re: Del Sol...inca una... :)) GIS'u mic
 
Asha da! Felicitari ! Sa o stapaneshti sanatos shi fara incidente ! e k focu! o sa itzi treaca de opel shi de mazda acuma :) o sa redirectzionezi banii spre asta mica ai sa vezi :D!

Nicknamed_13 29-11-07 09:57

Re: Del Sol...inca una... :)) GIS'u mic
 
Matusha mea a luat o Mazda 3 noua.....ea zice ca este foarte manevrabila si ii place la nebunie....voi da o fuga pana la Mazda dealer sa vad ce si cum...poate incerc Mazda 3 MPS (260cai) hehehe.

Eu am avut un Del Sol SIR JDM nemodificat cu acoperis electric (transtop). Si era foarte manaevrabil chiar si cu acele cauciucuri ieftine (Sava). Din pacate stifturile alea au tinut mai mult decat credeam si nu am apucat sa iau ceva calumea sa vad cum merge. A ta ar fi mai mishto ca e mai usoara si are si H&R care ar trebui sa fie bune.

MS83WOW 29-11-07 17:02

Re: Del Sol...inca una... :)) GIS'u mic
 
frumoasa masina sa o stapanesti sanatos

ZooM-ZooM 30-11-07 02:12

Re: Del Sol...inca una... :)) GIS'u mic
 
Quote:

Originally Posted by Nicknamed_13 (Post 1221139)
Matusha mea a luat o Mazda 3 noua.....ea zice ca este foarte manevrabila si ii place la nebunie....voi da o fuga pana la Mazda dealer sa vad ce si cum...poate incerc Mazda 3 MPS (260cai) hehehe.

Eu am avut un Del Sol SIR JDM nemodificat cu acoperis electric (transtop). Si era foarte manaevrabil chiar si cu acele cauciucuri ieftine (Sava). Din pacate stifturile alea au tinut mai mult decat credeam si nu am apucat sa iau ceva calumea sa vad cum merge. A ta ar fi mai mishto ca e mai usoara si are si H&R care ar trebui sa fie bune.

mazda 3 mps face toti banii,daca ii ai sa dai pe ea :D :lol: insa sa te astepti la un consum urban de...subaru impreza :D :lol:

despre manevrabilitate...e super ok :) curbe in care intram cu 80-90 acum le am luat cu 130-140...ma refer la genul celor mai largi...
si asta din cauza arcurilor care au coborat o si mai mult

astazi i am facut stopurile rosii,pentru ca era prea mult galben pe acolo...si stopul de ceata l am facut negru,sa se integreze mai bine cu spatele...si semnalizarile de pe aripile fatza la fel,negre :D

a...si cel mai important...i am pus alarma am intrat si eu in randu lumii :lol:
__________________


All times are GMT +2. The time now is 12:36.

- Copyright 2024 4Tuning