Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Discutii generale masini (https://forum.4tuning.ro/27-discutii-generale-masini.html)
-   -   Cauciucuri resapate (https://forum.4tuning.ro/27-discutii-generale-masini/5755-cauciucuri-resapate.html)

ExiBLUE 03-06-05 14:49

Cauciucuri resapate
 
Salut.Candva se gaseau de vanzare cauciucuri resapate, prin H, sau alte locuri in Bucuresti. Erau importate parca Pirelli, la pret bun, aveau o durabilitate de 3 ori mai mare ca matadoru sava sau alte porcarii de pe piata romaneasca.

Nu am mai auzit de ei, stie cineva ceva loc unde se regasesc?

Asta iarna vindea Praktiker cauciucuri de iarna bune, dar majoritatea de Dacie.

HM?

Multumesc.

RoSonic 03-06-05 18:29

Garantat super preturi - uite aici -> https://www.4tuning.ro/forum/viewtopi...t=7311&start=0
Malatesta.

florin83 04-06-05 01:21

incearca la auto-soft pe fundeni.
eu mi-am luat de la ei de iarna si sunt foarte bune.. iarna..:)

http://www.auto-soft.ro/html/index.htm

viviesp 06-06-05 19:57

Eu vand asa ceva.
Anvelopele sunt produse in Italia si se numesc Malatesta.
Sunt reconstruite integral, din talon in talon cu materiale Pirelli.

TufY 06-06-05 21:02

sunt bune cauciucurile astea reesapate de ceva???
adik nu se poate ca la viteze mai ridicate 150-160 sa se duca puii de suflet??

KoKozula 07-06-05 06:50

Eu din cate stiu nu este recomandat sa mergi cu viteza mare daca ai pe mashina cauciucuri reeshapate ....

M-am gandit intr-o vreme sa imi iau si eu ca noah ..... ma cam cauta saracia de ceva vreme .... dar am inteles ca nu e bine sa mergi cu mai mult de 100 si un pic la ora cu ele .... or ashe ceva e prea putzin .... Ashe ca eu prefer sa imi fac praf deocamdata cauciucurile de iarna .....

B 68 VLD 07-06-05 10:07

Mie mi-a zis un prieten care lucreaza la StarForum ca sa nu-mi cumpar niciodata cauciucuri reesapate, mai ales la modul cum merg eu cu masina. :wink:

TufY 07-06-05 11:40

mda, multumesc pentru informatii!! deci nu sunt bune !!! CONCLUZIE: DOAR pentru cei care merg normal cu o masina!!

Ford_V6 07-06-05 14:29

am folosit eu la o duba niste resapate . . . in 10 luni s-au sus pe copca . . . de *** . . . nu recomand

viviesp 07-06-05 19:36

MALATESTA, asa se numesc anvelopele acelea.

Imi pare rau ca va contrazic.
Sunt oameni care nu-si permit sa puna ceva mai scump (pe Dacia), si oameni care au avut asa ceva pe masina si acum pun MALATESTA pe Skoda, Lancia, Stilo, etc.

Personal am mers cu un Stilo echipat cu astfel de anvelope Bucuresti-Timisoara si pe uscat, si ploaie torentiala. Nici o problema. Control perfect, franare foarte buna, rezistanta la acvaplanare deosebita mai ales ca cele pe 15,16 sunt profil V. Nu vreau sa va faceti o idee gresita. Dar va garantez ca Bucuresti-Pitesti am mers cu o medie de 150km/h, Valea Oltului unde am facut un adevarat raliu + restul drumului (nu mai stau sa enumar ce si cum).

Am specificat mai sus, anvelopele sunt resapate INTEGRAL din talon in talon. A ramas numai bandoul de sarma de la vechea anvelopa care a fost Michelin sau Pirelli, iar materialele folosite sunt Pirelli.

Eu unu vand asa ceva si de aceea stiu f. bine. Chiar as vrea sa-si spuna parerea si un proprietar care are MALATESTA pe masina. Nu pareri auzite de la unu, de la altu.

P.S.: Malatesta sunt comercializate de noi alaturi de Pirelli, Dunlop si Goodyear ca importatori, realizati ca am fi renuntat instantaneu la ele daca ar fi fost proaste.

Bafta tuturor,
Decizia va apartine.

TufY 08-06-05 11:10

hmmm astazi am vazut o SKODA OCTAVIA modelul ala mai vechi, dar arata f bine masina si avea cauciucuri malatesta :shock: !! nu stiu ce sa zic!!!

markizu 08-06-05 12:41

Re: Cauciucuri resapate
 
Quote:

Originally Posted by \"ExiBLUE\"
Salut.Candva se gaseau de vanzare cauciucuri resapate, prin H, sau alte locuri in Bucuresti. Erau importate parca Pirelli, la pret bun, aveau o durabilitate de 3 ori mai mare ca matadoru sava sau alte porcarii de pe piata romaneasca.

Nu am mai auzit de ei, stie cineva ceva loc unde se regasesc?

Asta iarna vindea Praktiker cauciucuri de iarna bune, dar majoritatea de Dacie.

HM?

Multumesc.





Salut
sunt acum la practiker cu garantie si montare
preturi de la 1 mil la 2 mil toate marimile
sunt italiene am si eu 4 luate
si am mers bacau buc numai cu 120 km plus frana serioasa ca mi-au iesit cateva carute in fata
la verificare nimic ca noi deci dute sa vezi nu costa nimic
oricum mecanicul meu a ziz ca sunt mai bune decat cele second (si este expert la renault )_

ariel 08-06-05 14:24

am un amic care parcurge cam 150 km zilnic in bucuresti(si imprejurimi) cu MALATESTA,resapate este foarte multumit de ele,sint pe dubita de 5 luni .oricum el nu trece de 120km/h.mai mult............nu stiu. foarte important : tin la sinele de tramvai.

TufY 08-06-05 16:33

eu am montana pe masina NOI si sunt total nemultumit!!! si de cauciucuri bune noi nu am bani si optez pentru SH-uri dar astea ma bate gandul sa iau!! dar nu stiu daca sunt mai bune ca SH-urile!
care e parerea voastra????

ariel 08-06-05 16:49

Re:
 
Quote:

Originally Posted by \"TufY\"
eu am montana pe masina NOI si sunt total nemultumit!!! si de cauciucuri bune noi nu am bani si optez pentru SH-uri dar astea ma bate gandul sa iau!! dar nu stiu daca sunt mai bune ca SH-urile!
care e parerea voastra????

daca nu o calci prea tare vorbeste cu VIVIESP .sint sigur ca te va ajuta.nu-l cunosc,dar am inteles ca este foarte serios .


All times are GMT +2. The time now is 10:29.

- Copyright 2024 4Tuning