Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   CAR STYLING (https://forum.4tuning.ro/83-car-styling.html)
-   -   Kitsch tuning sau modificări care ne zgārie retina (https://forum.4tuning.ro/83-car-styling/5696-kitsch-tuning-modificari-zgarie-retina.html)

georgeb 01-06-05 11:07

Kitsch tuning sau modificări care ne zgārie retina
 
Fotografii cu maşini din Romānia sau de afară, care se īncadrează īn ideea de kitsch tuning sau care ne zgārie retina cānd le vedem pe stradă.
Pentru a evita discuţiile contradictorii care se nasc după aproape fiecare postare, motivaţi exact ce anume nu vi se pare ok la respectiva maşină.
Pentru maşinile care se īncadrează la kitsch sticking există topic separat aici

EMaiL 01-06-05 21:56

1 Attachment(s)
o skoda mai mult decat ciudata

aleks 03-06-05 12:49

2 Attachment(s)
bani aruncati pe geam degeaba :lol: :lol: :lol:

aleks 03-06-05 12:53

1 Attachment(s)
alta mizerie :lol: :lol:

dj05dpx 03-06-05 13:40

aleks: ala participa la monstertruck cu ea :lol:

skoda aia cu mici retusuri si alte jante e chiar interesanta :wink:

darcu 03-06-05 15:41

da neonu ala e chiar interesant :lol:

gangsta 03-06-05 18:50

1 Attachment(s)
:lol:

SFW 03-06-05 19:52

off ... si voi acuma ... daca omului nu ii placea ca avea masina botul prea scurt :lol:

iasi_drifter 03-06-05 19:57

pe asta pe ultima cand o vedem in DTM? :twisted:

ZanDer 06-06-05 09:30

la duba aia cu botu ala lung s'o fi gandit tipu ca , cand iese cu baietzii la bere sa aiba unde sa sada si unde sa puna berile :lol: alta explicatzie nu gasesc ...

mike20 06-06-05 14:38

Re:
 
Quote:

Originally Posted by \"ZanDer\"
la duba aia cu botu ala lung s'o fi gandit tipu ca , cand iese cu baietzii la bere sa aiba unde sa sada si unde sa puna berile :lol: alta explicatzie nu gasesc ...

nu`i mai trebuie ma nici masa la padure la gratar...de aia si`a facut botu asa...sigur, sigur :)

SFW 07-06-05 00:04

Re:
 
Quote:

Originally Posted by \"ZanDer\"
la duba aia cu botu ala lung s'o fi gandit tipu ca , cand iese cu baietzii la bere sa aiba unde sa sada si unde sa puna berile :lol: alta explicatzie nu gasesc ...

Sa stii ca-i buna ideea. Nu-i kitch ... e masina fff practica ... din cate vad eu incap vreo 5 oameni .... numai bine ....

Sir_KnupSKull 07-06-05 00:28

1 Attachment(s)
un tunning interesant :)

PYT 07-06-05 09:49

altu kre s-a gandit la prietenii lui.. eleronu ala e pe post de bancheta knd ies la padure dupa ploaie si e ud pe jos si n-au unde sa puna paturik. Bonus: urmele lasate de picioare pe portbagaj dau impresie de splash vynil (vezi nfs) :lol:

codrin44 09-06-05 14:35

1 Attachment(s)
ce ti se poate intampla daca altora nu le plac gusturile tale

iasi_drifter 09-06-05 17:50

parca are moveu :lol: (binemeritat de altfel) ;)

codrin44 09-06-05 23:30

1 Attachment(s)
desi in ansamblu masina arata f.bine......kestia asta....hm

SFW 09-06-05 23:34

hmmmm ... nu stiu sigur daca recunosc masina sau mi se pare. oricum daca nu ma insel nu am sesizat pana acum diferenta asta dintre evacuari ... poate a intrat cu aia intr-o bordura :)
Dar in caz in care e ceva provizoriu ... poate dintr-o cauza asemanatoare cu cea de mai sus ... ar fi fost de preferat oricum ca evacuarile sa nu fie pozitionate sub spoiler ci sa iasi prin plasa.

peugeot 206 12-06-05 21:29

1 Attachment(s)
uitati aici facelift!:D

peugeot 206 12-06-05 21:36

cum ti se pare?:) mercedes cobra cu fata de c class

DRooPY 12-06-05 21:45

3 Attachment(s)
uitatzi aici trompeta trompetelor

peugeot 206 12-06-05 21:50

imi plac stopurile de seria 5 :P

peugeot 206 12-06-05 21:58

1 Attachment(s)
o masina sovietica :)

codrin44 12-06-05 23:08

Re:
 
Quote:

Originally Posted by \"DRooPY\"
uitatzi aici trompeta trompetelor

asha e...zgaraie retina,dar a muncit putin!daca s-ar fi documentat putin anterior kiar putea sa iasa ceva frumos.

Alexutzzz 13-06-05 01:28

1 Attachment(s)
heheheheeh cica parasolar ehehhehe se mai si uitau tzarani la mine hehehehe hehehe scuzati claritatea facute cu telefonu:(

DRooPY 13-06-05 07:22

mda.. se intelege se admite unii sunt de moda veche.. dar totusi sa nu ne abatem dela subiect... :) :) :) :) :)

iasi_drifter 20-06-05 13:09

1 Attachment(s)
no comment

gangsta 20-06-05 14:33

Masina aia ii '' blana '' !!! :lol:

iasi_drifter 20-06-05 19:21

2 Attachment(s)
parerea britanicilor despre kitch tuning
http://www.yourcarisshit.com
eu zic ca is mai degraba frustrati. majoritatea masinilor de acolo is misto

astea 2 insa is bune de topic

SFW 20-06-05 22:53

Re:
 
Quote:

Originally Posted by \"iasi_drifter\"
parerea britanicilor despre kitch tuning
http://www.yourcarisshit.com
eu zic ca is mai degraba frustrati. majoritatea masinilor de acolo is misto

Ce idioti, chiar ca majoritatea sunt misto. Prosti

iasi_drifter 21-06-05 13:14

Focus-ul ala e misto dar partea din fata a capotei care parca-i de la capota masinii lui Batman :lol: mie nu-mi place. si nici emblema aia rotunda nu vad ce cauta pe un Ford, ca sa nu mai zic ca e posibil sa fie emblema VW sau oricum asta e prima impresie pe care o lasa. chiar daca n-o fi de VW cand apare asta pe strada de la distanta zici: \"Ia uite taranu' cu emblema VW pe Focus\".
Mie faza asta mi se pare kitch. In rest masina e misto mai ales cu gaurile alea din capota.

P.S. ca sa nu mai zic de nr ala de inmatriculare ponosit. putea sa faca ceva si cu ala ca afecteaza intrucatva aspectul masinii. si mai are si un r@h@t agatat de retrovizoare. n-o fi tzaran a la Romania dar tot mi se pare oleaca de tzaran occidental.

HalbaSus 21-06-05 18:15

Quote:

dar de stopurile luate de la BMW seria 5 e28 de ce nu spui nimic??? Laughing
Nu vad care e problema... Rolul tuningului (stylingului de fapt) e de a face o masina mai frumoasa decat cea initiala... iar la cate produse after-market gasesti pt dacia berlina mi se pare normal sa folosesti parti de la alte masini. Daca cineva isi pune pe cielo motor de opel e super-tuning... daca cineva isi pune stopuri de bmw pe dacie e kitch... hai mah ca sunteti prea de tot... e una sa pui o sigla de bmw(sau alta masina) pe o masina care NU E acea marca, sau mai rau... sa pui sigle de M pe 318... sau S pe passat... dar sa folosesti ceva de la alta masina nu mi se pare deloc kitch...

SFW 21-06-05 19:39

Re:
 
Quote:

Originally Posted by \"iasi_drifter\"
Focus-ul ala e misto dar partea din fata a capotei care parca-i de la capota masinii lui Batman :lol: mie nu-mi place. si nici emblema aia rotunda nu vad ce cauta pe un Ford, ca sa nu mai zic ca e posibil sa fie emblema VW sau oricum asta e prima impresie pe care o lasa. chiar daca n-o fi de VW cand apare asta pe strada de la distanta zici: \"Ia uite taranu' cu emblema VW pe Focus\".
Mie faza asta mi se pare kitch. In rest masina e misto mai ales cu gaurile alea din capota.

P.S. ca sa nu mai zic de nr ala de inmatriculare ponosit. putea sa faca ceva si cu ala ca afecteaza intrucatva aspectul masinii. si mai are si un r@h@t agatat de retrovizoare. n-o fi tzaran a la Romania dar tot mi se pare oleaca de tzaran occidental.


M-am uitat mai atent la poza si sigur nu e de vw. Cu numarul, deh poate se ia si de el politia ca nu are numar ... si oricum spoilerul are loc de numar.
Chestia aia de la oglinda ... pare a fi un extraterestru ceva ... se asorteaza cu luminile albastre :)
Mie imi place cum arata

Soichiro 21-06-05 19:51

D-le HalbaSus, dvs stiti ce inseamna produse after market? Ma insel, daca afirmati ce ati afirmat mai sus. Produsele respective trebuie sa fie special concepute pentru acel tip de masina de catre o firma de tuning. In cazul Daciei mai sus mentionate, este vorba de produse chiar before-market, daca e s-o luam asa, deoarece Seria 5 de pe care s-au luat stopurile nu s-a mai fabricat cam demultisor. Si sunt produse de la mama lor bavareza.

Nu confundati engine swap cu canibalizare de prost gust. Nu exista comparatie. Chiar si componentele exterioare trebuie sa aiba utilitatea lor.

iasi_drifter 21-06-05 19:54

Quote:

Chestia aia de la oglinda ... pare a fi un extraterestru ceva ...
:lol: daca-l vedeai pe o Dacie ziceai \"ce taran\". La asta dintr-o data prostia aia agatata de oglinda e accesoriu de tuning. :lol:
inteleg sa-ti sustii parerile dar nici chiar asa :lol:
daca iti plac in general rah@turile agatate de oglinda, spune ca sa stim si noi :lol:

SFW 21-06-05 20:11

Re:
 
Quote:

Originally Posted by \"iasi_drifter\"
Quote:

Chestia aia de la oglinda ... pare a fi un extraterestru ceva ...
:lol: daca-l vedeai pe o Dacie ziceai \"ce taran\". La asta dintr-o data prostia aia agatata de oglinda e accesoriu de tuning. :lol:
inteleg sa-ti sustii parerile dar nici chiar asa :lol:
daca iti plac in general rah@turile agatate de oglinda, spune ca sa stim si noi :lol:

Nu am zis ca e tuning ci ca era haios (de fapt am spus ca-mi place cum arata dar de aia imi place ca e haios) .... imi plac in general rahaturile alea, nu neaparat pe masini, si in nici un caz in masina mea ... poate mi-as lua unu cu un rottweiller daca ar fi f mic si nu m-ar incomoda. (ca am rottweiller).
Desi cred ca l-as da jos dupa vreo 2 zile.


Asa sunt si multe masini care-mi plac cum arata dar nu mi-as lua una niciodata. :)

tre 21-06-05 22:40

fordu ala cu bld mi se pare cam 'overdone'.

bogdanelius 26-06-05 19:48

Solenza BMW :))
 
4 Attachment(s)
Alta capcana :D :D :D

WRC-rulez 26-06-05 20:57

oaw
 
din fata chiar zici ca este bmw-u :lol: :lol: :lol: kre k nu a avut bani de unul intreg asa k a folosit si parti de dacia (sau mai bine zis de bmw ) :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

WRC-rulez 29-06-05 11:02

da , pentru mine cele k dacia k botul de bmw sunt poze noi ...
am vazut in targoviste un calibra k 4 tevi p mijlok :lol: :lol: :lol: imi fac irda si le pun p forul


All times are GMT +2. The time now is 17:54.

- Copyright 2024 4Tuning